Z ŻYCIA SZKOŁY

 

*************************************************************************************************
Rok szkolny 2017/2018
*************************************************************************************************

Choinka Noworoczna 2018

video

foto

27.01.2018r. CHOINKA NOWOROCZNA

Choinka Noworoczna w Liścu Wielkim ma już ponad czterdziestoletnią tradycję. Tegoroczne widowisko słowno-muzyczne zabrało widzów w niezwykłą podróż! Dowiodło, że: „Wszędzie dobrze, ale u nas najlepiej.”

Można było również przekonać się, jak ważna jest we współczesnym świecie znajomość języków obcych. Salwy śmiechu wywoływały skecze, których bohaterami byli Polacy  oraz obcokrajowcy. W osłupienie wprawiały układy taneczne. Rozrzewnienie budziły piosenki śpiewane w różnych językach. Uroku dodawała wymowna dekoracja, a w zachwyt wprawiały kostiumy i rekwizyty.

Nad występami kilkudziesięciu młodych artystów czuwało kilkunastu nauczycieli. Ich wysiłek podziwiała i oklaskiwała publiczność, która po brzegi wypełniała remizę OSP w Liścu Wielkim.

Niespodzianką okazała się wizyta Mikołaja, który najmłodszym przyniósł prezenty. Nie zapomniano również o dorosłych. Właśnie dla nich Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. B. Prusa w Liścu Wielkim przygotowała zabawę taneczną do białego rana.

Spotkanie było również okazją do złożenia przez Wójta Gminy gratulacji Panu Maciejowi Rakowskiemu, nauczycielowi Szkoły Podstawowej w Liścu Wielkim, który jest laureatem plebiscytu „Nauczyciel na Medal” w Koninie i powiecie konińskim organizowanego przez dziennik Głos Wielkopolski.

***************************************

Zabawy wyobraźni, na lekcjach języka polskiego

foto

Uczniowie klas piątych przeszli niezwykłą metamorfozę! Podczas Zabaw wyobraźni, na lekcjach języka polskiego, przeobrażali się w greckich bogów. Prezentowali się przed koleżankami i kolegami, starając się przekazać jak najwięcej informacji na temat wierzeń starożytnych Greków.

***************************************

XVII Koncert Kolęd i Pastorałek – 6-01-2018r.

video

czytaj więcej… (źródło: konin.lm.pl)

czytaj więcej… (źródło: przegladkoninski.pl)

czytaj więcej… (źródło: stare-miasto.pl)

foto

6 stycznia, w uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli), w kościele w Liścu Wielkim odbył się kolejny, już XVII Koncert Kolęd i Pastorałek organizowany przez Szkołę w Liścu Wielkim. W tegorocznym  koncercie udział wzięli uczniowie szkoły podstawowej w Liścu Wielkim i Starym Mieście oraz gościnnie Orkiestra Staromiejska.

***************************************

Apel Świąteczny

foto

22 grudnia w naszej szkole odbył się apel z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W świąteczny nastrój  wprowadziło nas przedstawienie pt.  . Wiele jest serc, które czekają na Jezusa”. Apel świąteczny zakończył się życzeniami, które złożyła zebranym pani dyrektor Agnieszka Niekochańska.

***************************************

Jasełka 2017

foto

20 grudnia uczniowie naszej szkoły zaprezentowali jasełka pt. Wiele jest serc, które czekają na Jezusa”. Cele spotkania była chęć przypomnienia historii narodzin Jezusa i uwrażliwić wszystkich zebranych na potrzeby krajów misyjnych. Do żłóbka przybieżeli przedstawiciele Europy(Biały), Ameryk (Czerwony), Afryki (Zielony), Azji (Żółty) i Oceanii (Niebieski) by oddać pokłon Dzieciątku.

***************************************

Spotkanie Wigilijne GOPS

foto

15 grudnia 2017 roku Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Starym Mieście zaprosił do wigilijnego stołu osoby samotne i starsze z terenu Gminy Stare Miasto.  Spotkanie rozpoczęło się mszą świętą w kościele w Liścu Wielkim. Następnie w gościnnych murach szkoły podstawowej im. B. Prusa w Liścu Wielkim, podopieczni GOPS i zaproszeni goście dzieląc się opłatkiem złożyli sobie życzenia. Całość spotkania uświetniły występy uczniów naszej szkoły.

***************************************

„Lubię ludzi” – akcja „Szlachetna paczka”

foto

Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: C:\Users\User\Pictures\!cid_ii_160bb7f537bb1001.png

Już po raz drugi nasza szkoła uczestniczyła w akcji „Szlachetna paczka”, która obecnie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To oni pomagają rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. Dzięki naszej paczce, udało się pomóc potrzebującej rodzinie. Lubimy pomagać innym, bo sami chcielibyśmy, by ktoś nam pomógł, gdy nas dotknie bieda.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!!!

Szkolne Koło Wolontariatu

Samorząd Uczniowski

***************************************

Program grantowy Fundacji mBanku

foto

Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: mFundacja-mass-logotyp-ikona-sowa_jpg

11 grudnia 2017 roku zakończono realizację projektu edukacyjnego „Matematyka na miarę i wagę ucznia”. Zgodnie ze złożonym wnioskiem w projekcie brało udział 20 uczniów klas IV – VII szkoły podstawowej, zakupione zostały pomoce dydaktyczne za kwotę 3998,00zł. Z jednej strony był to projekt poznawczy (uczniowie sami uczyli się np.: mierzyć długości i ważyć), a z drugiej strony jego celem było utrwalenie wiedzy (jednostek miary, powierzchni, wagi i objętości). Osiągając założone cele udowodniono uczniom, że matematyka jest Królową Nauk i że jest ona potrzebna we wszystkich dziedzinach nauki, ale również każdego dnia w naszym życiu codziennym - gdy chcemy zmierzyć ile mamy wzrostu, gdy robimy zakupy, czy planujemy remont pokoju. Uczniowie pracowali w grupach, które wykonywały konkretne zadania. Część zajęć odbyła się poza szkołą. W skalpie Castorama w Starym Mieście uczniowie robili kosztorys remontu sali lekcyjnej, a w sklepie Intermarche kupując produkty na wagę wykorzystywali wiedzę teoretyczną w praktyce. Po zrealizowaniu projektu, młodzież sprawnie posłuje się przyrządami pomiarowymi (np.: wagą, taśmą mierniczą, litrem) oraz przekonuje swoich kolegów i koleżanki, by uczyli się matematyki. Wykorzystują oni zdobytą wiedzę w życiu codziennym. Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem, dlatego w II półroczu roku szkolnego 2017/2018 kolejna grupa uczniów będzie mogła wziąć udział w projekcie.

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku

***************************************

Uczennice naszej szkoły w finale ogólnopolskim konkursu

W dniach 7- 8 grudnia uczennice naszej szkoły z klasy III B (gim): Joanna Klanowska, Kaja Kaszuba, Oliwia Wrzesińska, brały udział w Klasztorze Ojców Paulinów na Jasnej Górze w Finale Ogólnopolskiego Konkursu Jasnogórska Królowa Polski w 300 rocznicę koronacji Jej Cudownego Wizerunku. Uczennice do konkursu przygotowywały się pod kierunkiem pan Macieja Rakowskiego naszego katechety.  Gratulujemy!

***************************************

Gala Laureatów Plebiscytu Nauczyciel na Medal

8 grudnia w  Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu  odbyła się Gala Laureatów Plebiscytu Nauczyciel na Medal. Podczas tej uroczystości nasz nauczyciel Pana Maciej Rakowski odebrał z rąk wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmana i redaktora naczelnego Głosu Wielkopolskiego Adama Pawłowskiego  medal i dyplom za zdobycie I miejsca w Koninie i powiecie konińskim oraz okolicznościowy dyplom i cenne nagrody za zdobycie III miejsca w województwie wielkopolskim. GRATULUJEMY!

***************************************

ŚWIATOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

foto

6 grudnia 2017 r. artyści z naszej szkoły, swoim występem w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie, uświetnili uroczystość z okazji Światowego Dnia Wolontariusza. Widowisko słowno-muzyczne pod hasłem: „Czyń dobro!” dostarczyło widzom wielu wrażeń i upewniło ich w przekonaniu, że bezinteresowne pomaganie ma sens.

***************************************

Światowy Dzień Walki z AIDS

foto

W dniu 1 grudnia  2017r. uczniowie klasy III b z oddziałów gimnazjalnych podczas długich przerw zorganizowali happening  wśród starszej młodzieży polegający na przypinaniu czerwonych kokardek jako symbolu solidarności z osobami żyjącymi z HIV i AIDS, prowadzili rozmowy o źródłach, drogach zakażenia, informowali o możliwościach wykonania testu diagnostycznego w kierunku HIV oraz wykonali gazetkę na korytarzu szkoły.

Anna Jankowska- Krawczyk

***************************************

Wielki sukces w Powiatowym Konkursie Ochrony Środowiska.

foto

XVII Finał Powiatowego Konkursu Ochrony Środowiska odbył się 25 listopada 2017r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Koninie.

Wiedzę z ekologii i ochrony środowiska prezentowali uczniowie klas gimnazjalnych szkół podstawowych oraz szkół średnich z powiatu konińskiego, wytypowani w konkursach szkolnych.

            Izabela Kaźmierczak uczennica klasy IIIa zajęła I miejsce wśród konkurujących ze sobą 10 szkół podstawowych po trwających 4 godziny zmaganiach konkursowych, polegających na rozwiązaniu testu pisemnego, zaprezentowaniu filmu oraz rozgrywce ustnej w obecności wszystkich uczestników konkursu, nauczycieli, zaproszonych gości oraz mediów. Iza została laureatką XVII Powiatowego Konkursu Ochrony Środowiska w Koninie i otrzymała atrakcyjną nagrodę z rąk wicestarosty konińskiego.   Gratulacje Iza…

Anna Jankowska-Krawczyk

***************************************

Pan Maciej Rakowski zajął 3 miejsce w Wielkopolsce !!!!!!!!!

W piątek 24 listopada, zakończyło się głosowanie w plebiscycie "Nauczyciel na medal" na etapie wojewódzkim.

Nasz nauczyciel Pan Maciej Rakowski zajął 3 miejsce w Wielkopolsce !!!!!!!!!

Dziękujemy wszystkim za wsparcie!!!

 

Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: E:\Strona Gimnazjum na Windows 7 z 28-08-2011\mr3.png

***************************************

XV Gminny Konkurs Czytelniczy „Czytam, bo lubię” w Żychlinie

foto

23 listopada 2017 roku odbył się  XV Gminny Konkurs Czytelniczy „Czytam, bo lubię”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

- z klasy drugiej: Kaźmierczak Roksana, Szymańska Kornelia

- z klas trzecich: Janiak Julia, Lewandowska Paulina, Obudzińska Nikola, Szwat Nataniel

- z klas czwartych: Kaszuba Natalia, Marzol Agata, Zawal Krystyna

W kategorii klas drugich- I miejsce zdobyła Kornelia Szymańska

W kategorii klas trzecich- II miejsce zdobyła Paulina Lewandowska

W kategorii klas czwartych- II miejsce zdobyła Krystyna Zawal, III miejsce zdobyła Agata Marzol

Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

***************************************

MIĘDZYGMINNE ZAWODY O PUCHAR TYMBARKU W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT

23 listopada w Rychwale odbyły się MIĘDZYGMINNE ZAWODY O PUCHAR TYMBARKU W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT. Dziewczyny w składzie:  Natalia Ćwiek, Gabriela Budzińska, Edyta Rymiszewska,  Oliwia  Janiak, Karolina Olczak, Maja Wojciechowska i  Sara Cicha wywalczyły 1 miejsce i awansowały do  dalszych rozgrywek.

***************************************

ZADUSZKI POETYCKIE

foto

23 listopada 2017r. w naszej szkole odbyły się Zaduszki Poetyckie pod hasłem: „Odeszli, ale wciąż żyją we wspomnieniach.” Podczas widowiska przypominano niezwykłych aktorów, utalentowanych muzyków, wybitnych pisarzy, poetów, dziennikarzy oraz sportowców, a także wolontariuszypo prostu całą rzeszę znanych ludzi, którzy zmarli w 2017 roku. Szczególną uwagę poświęcono Zbigniewowi Wodeckiemu – znakomitemu wokaliście, multiinstrumentaliście, kompozytorowi, a przede wszystkim życzliwemu ludziom i światu człowiekowi.

***************************************

WARSZTATY FILMOWE „Kino do Tornistra”

foto

22 listopada 2017r. uczniowie klasy VII uczestniczyli w warsztatach filmowych „Kino do Tornistra KACZKA DZIWACZKA” organizowanych przez Koniński Dom Kultury. Pod okiem trenerów oraz instruktorów przygotowali oryginalną inscenizację wiersza Jana Brzechwy. Zaprojektowali i wykonali kostiumy, a także rekwizyty. Nakręcili również film prezentujący próby, ćwiczenia i mozolną pracę przy tworzeniu dekoracji. Na zakończenie wszyscy otrzymali Certyfikaty EUROPA CINEMAS.

***************************************

VIII Gminny Konkurs Wiedzy o Fryderyku Chopinie „Wieńczę talent i cnotę”

foto

15 listopada 2017r. w Żychlinie odbył się VIII Gminny Konkurs Wiedzy o Fryderyku Chopinie „Wieńczę talent i cnotę”. W kategorii Szkół Podstawowych Szymon Ciesielczyk i Adam Kaszuba wywalczyli II Miejsce. W kategorii Gimnazjum Julia Bandowska i Weronika Krawczyk zdobyły I Miejsce.

Gratulacje!!!

   Jerzy Kowalczyk

***************************************

Święto Niepodległości w Szkole Podstawowej w Liścu Wielkim

foto

11 listopada 1918 r., po 123 latach niewoli narodowej i powstańczych zrywów wolnościowych, Polska odzyskała niepodległość. Od tego dnia w narodzie polskim tworzyła się świadomość odzyskanej niepodległości, a nastrój głębokiego wzruszenia i entuzjazmu ogarniał coraz większe rzesze Polaków. Uczniowie Szkoły Podstawowej
w Liścu Wielkim w sposób szczególny uczcili 99. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

10 listopada w szkole miała miejsce uroczysta akademia upamiętniająca święto narodowe. Uczniowie zaprezentowali wiersze i pieśni patriotyczne oraz przedstawili kalendarium wydarzeń, które przyniosły naszemu narodowi upragnioną Niepodległość.

11 listopada wzięli udział w oficjalnych uroczystościach gminnych w Starym Mieście. Po odśpiewaniu Hymnu Państwowego i przemówieniu Wójta, delegacja uczniów i nauczycieli złożyła kwiaty pod Pomnikiem Ofiar II Wojny Światowej.

W Bibliotece Publicznej został zaprezentowany film pt. „Kto Ty jesteś?” dokumentujący wspomnienia weteranów II wojny światowej. Po jego projekcji wysłuchano wierszy i pieśni patriotycznych przygotowanych przez wychowanków Biblioteki oraz wręczono nagrody dla laureatów konkursu recytatorskiego poezji patriotycznej. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych były nasze uczennice: Olga Brzęcka (nagroda) i Weronika Roszak (wyróżnienie).

16 listopada, w godzinach popołudniowych, odbył się uroczysty VIII Koncert Pieśni Patriotycznej. Uczniowie zaprezentowali wydarzenia, które  przyniosły naszemu narodowi Niepodległość oraz odśpiewali pieśni patriotyczne. We wspólnym śpiewaniu uczestniczyli uczniowie, rodzice, mieszkańcy naszej gminy i zaproszeni goście.

Koncert był dla wszystkich wzruszającym przeżyciem oraz wspaniałą lekcją historii.

Wioletta Ratajczyk

***************************************

Mikołajek i pan Kleks

foto

Mikołajek i pan Kleks zagościli na lekcjach języka polskiego w klasach czwartych. Po zajęciach o plakacie próbowali zareklamować lektury. W sali numer 7 i na korytarzu zrobiło się kolorowo. Barwne postacie zachęcają do czytania.

Marzanna Dominiak

***************************************

Warsztaty MCIZ

foto

25 października uczniowie z gimnazjalnej klasy III a wzięli udział w 2 godzinnych zajęciach z doradcami zawodowymi  z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej. Spotkanie  dotyczyło wyboru zawodu i kierunku kształcenia. Uczniowie w trakcie zajęć sprawdzali siebie za pomocą testu, określali jakie są ich zainteresowania zawodowe:  techniczne, przyrodnicze, humanistyczne, matematyczne czy społeczne. Zastanawiali się w jakim typie szkół i profili mogą w przyszłości  kontynuować naukę i rozwijać swoje zainteresowania. Ponadto   uczniowie  zapoznali się  z charakterystyką  szkół kształcących w zawodach po zmianach,  dowiedzieli się  co to jest  branżowa szkoła I stopnia, branżowa szkoła II stopnia oraz zapoznali się ze schematem systemu edukacji.

Anna Jelinek

***************************************

Warszawa da się lubić

foto

Warszawa da się lubić - zgodnie twierdzą czwartoklasiści Szkoły Podstawowej im. Bolesława Prusa w Liścu Wielkim po wycieczce do stolicy dnia 17.10.2017r. Stadion Narodowy oglądany od środka wzbudził zachwyt nie tylko małych kibiców. Uczniowie zapamiętali zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, grającą ławeczkę Szopena, belweder, kolumnę Zygmunta, pomnik Małego Powstańca i Syrenkę na Starym Mieście. Trzy godziny spędzone w Centrum Nauki Kopernik dopełniły szczęścia wycieczkowiczów.

                                                                                                                Marzanna Dominiak

Agnieszka Szymczyk

Jerzy Kowalczyk

***************************************

Dzień Edukacji Narodowej

foto

16.10.2017r. podczas uroczystego apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej obalono fałszywe teorie, dotyczące zarówno nauczycieli, jak i uczniów. Ci ostatni zasypali swoich pedagogów gradem bezbolesnych pytań i przekonali się, że nauczyciel to też człowiek :). Nie zabrakło życzeń, kwiatów, sympatycznych uśmiechów, a przede wszystkim popisów uczniowskich talentów.

***************************************

MIĘDZYGMINNE ZAWODY W TENISIE STOŁOWYM'2017

foto

10 października 2017r. w Szkole Podstawowej w Grodźcu rozegrane zostały Międzygminne zawody w tenisie stołowym w grze deblowej.  Dziewczęta w składzie Martyna Budzińska, Martyna Jankosz i Katarzyna Koralewska zajęły III miejsce.

Agnieszka Szymczyk

***************************************

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

foto

05. 10. 2017r. odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Spośród 35 kandydatów wybrano 12 uczniów, którym najbardziej zaufano. To właśnie oni uzyskali największą ilość głosów. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy mądrych decyzji, świetnych pomysłów oraz satysfakcji z pracy zespołowej.

***************************************

MISTRZOSTWA GMINY W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH'2017

foto

30 września 2017r. odbyły się Mistrzostwa Gminy Stare Miasto w DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH.

I miejsce w kat. Szkół Podstawowych klas V-VI zdobyły dziewczęta w składzie:

- Julia Przybył, Natalia Ćwiek, Gabriela Budzińska, Karolina Olczak, Kinga Kantarowska, Julia Wojewoda, Patrycja Marzol, Sylwia Operacz.

I miejsce w kat. Szkół Podstawowych klas V-VI wywalczyli chłopcy w składzie:

- Hubert Wejman, Jakub Olczak, Mateusz Rządkowski, Adam Kaszuba, Eryk Sierszyński, Daniel Sokół, Jakub Kołodziejczak.

W kat. Gimnazjów I miejsce zajęły dziewczęta w składzie:

- Natalia Lewandowska, Maria Kuźniacka, Nikola Pakulska, Martyna Budzińska, Paulina Operacz, Oliwia Janiak.

I miejsce w kat. Gimnazjów wywalczyli chłopcy w składzie: Rafał Marzol, Norbert Macudziński, Jonasz Krzyżak, Michał Kałużny, Wiktor Walczak, Olaf Wojnarowski, Martin Malesza.

Agnieszka Szymczyk

***************************************

Monitoring środowiska przyrodniczego

foto

W dniu 29 września 2017r.  klasa II c uczestniczyła w zajęciach terenowych z ekologii. Wybraliśmy się na wycieczkę do lasu w Żdżarach w celu oceny środowiska przyrodniczego. Chodząc cały dzień po lesie podziwialiśmy florę i faunę ekosystemu leśnego. Nauczyliśmy się odróżniać grzyby jadalne od niejadalnych i trujących. Nakręciliśmy filmy na lekcję biologii. Niestety spotkaliśmy też dzikie wysypiska śmieci.   Pamiętajmy, że wrzesień jest miesiącem Sprzątania Świata…

Klasa II c

Anna Jankowska- Krawczyk

***************************************

Dzień Chłopca w kręgielni

foto

Dzień Chłopca w kręgielni spędziły klasy czwarte Szkoły Podstawowej im. Bolesława Prusa w Liścu Wielkim. Czwartkowe popołudnie 28 września 2017 r. upłynęło pod znakiem rywalizacji chłopców i dziewcząt w zbijaniu kręgli. Było dużo emocji, radości i śmiechu.

                                                                                                                    Marzanna Dominiak

Agnieszka Szymczyk

Jerzy Kowalczyk

***************************************

DZIEŃ SPORTU W MODLE KRÓLEWSKIEJ'2017

foto

24 września 2017r. podczas Gminnego Dnia Sportu w Modle Królewskiej po raz piętnasty odbyły się biegi przełajowe.

W kategorii klas V:

- I miejsce zajęła Oliwia Janiak

- II miejsce Natalia Ćwiek.

W kategorii klas VI:

- I miejsce Dominik Bródka,

W kategorii klas VII:

- I miejsce zajął Adam Wróblewski,

- II miejsce Rafał Marzol.

W kategorii gimnazjów:

- II miejsce zajął Norbert Macudziński.

Agnieszka Szymczyk

***************************************

MISTRZOSTWA GMINY W GRZE DEBLOWEJ W TENISA STOŁOWEGO'2017

foto

23 września 2017r. w Szkole Podstawowej w Żychlinie odbyły się Mistrzostwa Gminy Stare Miasto w tenisie stołowym Szkół Podstawowych i Gimnazjów.

W kategorii Gimnazjów:

- I miejsce zdobył zespół w składzie Martyna Budzińska, Martyna Jankosz, Katarzyna Koralewska,

- II miejsce wywalczył Jonasz Krzyżak i Patryk Wojtczak.

W kategorii Szkół Podstawowych:

- III miejsce Julita Jóźwiak i Ewa Cieślak,

- III miejsce Adam Kaszuba i Szymon Ciesielczyk.

Agnieszka Szymczyk

***************************************

Zajęcia z budowania i programowania robotów LEGO

foto

            22 września uczniowie Szkoły Podstawowej wzięli udział w warsztatach z robotyki. Podczas zajęć dzieci pracowały na specjalnych zestawach LEGO Mindstorms NXT lub EV3. Przy ich zastosowaniu uczniowie najpierw budowali konstrukcje, np. łazika marsjańskiego, następnie zastanawiają się jaki zadania ma wykonać i programują go w odpowiedni sposób. Rozwijają przy tym umiejętności programowania i logicznego myślenia.

Ewa Kaszuba

Milena Patrzykąt

***************************************

Projekt edukacyjny „Matematyka na miarę i wagę ucznia”

więcej… (źródło: www.stare-miasto.pl)

Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Znalezione obrazy dla zapytania mbank fundacja logo

Szkoła Podstawowa im. Bolesława Prusa w Liścu Wielkim jest jedną ze szkół, które otrzymały od Fundacji mBaku grant na realizację projektu edukacyjnego. Zgodnie ze złożonym wnioskiem w projekcie weźmie udział 20 uczniów klas IV – VII szkoły podstawowej, zakupione zostaną pomoce dydaktyczne za kwotę 3998,00zł. Realizacja projektu potrwa od 25 września 2017 roku do 11 grudnia 2017 roku. W trakcie realizacji podejmowane będą następujące działania: promocja projektu „Matematyka na miarę i Wagę ucznia” (wrzesień), zajęcia teoretyczne i praktyczne (październik i listopad) oraz podsumowanie projektu (grudzień).

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku

***************************************

Spotkanie autorskie i warsztaty z Michałem Zawadką w BIBLIOTECE PUBLICZNEJ GMINY STARE MIASTO IM. PROF. JOANNY PAPUZIŃSKIEJ

foto

20.09.2017r. uczniowie kl. VI b pod czujnym okiem wychowawczyni i polonistki wzięli udział w (nie)zwykłym spotkaniu z (nie)zwykłym człowiekiem – Michałem Zawadką – aktorem, konferansjerem, lektorem, autorem książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzący pytał, prowokował do myślenia, a przede wszystkim do działania. Przekonywał, iż warto realizować marzenia i założone cele. Z pasją odkrywał tajemnice oraz możliwości ludzkiego umysłu.

***************************************

Warsztaty taneczne w Liścu Wielkim

więcej… (źródło: www.stare-miasto.pl)

***************************************

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Nowy rok szkolny przywitaliśmy z radością i nadzieją, że będzie lepszy niż poprzednie. Otuchy dodały nam słowa zaczerpnięte z części artystycznej: „Byle do piątku, byle do wakacji”. Niektórzy przyznali, że tęsknili już za swoją klasą, za swoimi nauczycielami i przygodą zwaną nauką!

***************************************
 
*************************************************************************************************
Rok szkolny 2016/2017
*************************************************************************************************

Podsumowanie wakacji w Szkole Podstawowej w Liścu Wielkim

foto

czytaj więcej… (źródło: www.stare-miasto.pl)

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Liścu Wielkim, przy wsparciu GKRPA w Starym Mieście, po raz pierwszy uczestniczyli w półkoloniach letnich w dniach od 10 d 14 lipca. Uczniowie mieli okazję zwiedzić Państwową Straż Pożarną i Nadleśnictwo Konin. Świetnie bawili się w Fabryce Wrażeń, w Aquaparku w Kaliszu i Parku Linowym w Ślesinie, oraz w Gospodarstwie Agroturystycznym w Modlibogowicach.  Jeden dzień spędzony w szkole również okazał się świetną zabawą, ponieważ czas umilał nam animator, który poprowadził warsztaty „Coś z niczego”. Na zakończenie wszyscy otrzymali dyplomy „Wzorowego uczestnika półkolonii”. Nad bezpieczeństwem „kolonistów” czuwały Pani Dorota Kwiecińska i Milena Patrzykąt.

***************************************

Półkolonie w naszej szkole!!!!

foto

W dniach od 10 do 14 lipca w naszej szkole organizowane były po raz pierwszy półkolonie letnie. Uczniowie mieli okazję zwiedzić Państwową Straż Pożarną i Nadleśnictwo Konin. Świetnie bawili się w Fabryce Wrażeń, w Aquaparku w Kaliszu i Parku Linowym w Ślesinie, oraz w Gospodarstwie Agroturystycznym w Modlibogowicach. Jeden dzień spędzony w szkole również okazał się świetną zabawą, ponieważ czas umilał nam animator, który poprowadził warsztaty „Coś z niczego”. Na zakończenie wszyscy otrzymali dyplomy „Wzorowego uczestnika półkolonii”. Nad bezpieczeństwem „kolonistów” czuwały Pani Dorota Kwiecińska, Milena Patrzykąt i Wiesława Wojciechowska.

Milena Patrzykąt

Dorota Kwiecińska

***************************************

Wycieczka z rodzicami do ZOO we Wrocławiu

foto

12 czerwca grupa dzieci ze szkoły podstawowej wraz z rodzicami odwiedziła najstarsze i najbardziej znane w Polsce wrocławskie ZOO.  Wyjazd był doskonałą okazją do integracji rodziców i dzieci. Oprócz słoni, żyraf, małp, węży, mieliśmy także okazję zwiedzić Afrykarium, które wzbudziło najwięcej emocji. Jest to miejsce niezwykłe, tajemnicze. To właśnie tutaj zarówno dzieci jak i rodzice z wielkim zainteresowaniem oglądali morskie stworzenia w tunelu wodnym. Do domów wróciliśmy wieczorem z bagażem pięknych wspomnień.

Milena Patrzykąt

Magdalena Kwiecińska

***************************************

Kangur 2017

foto

12 czerwca 2017 roku w Sali widowiskowej w Centrum Kultury i Sztuki – Dom Kultury Oskard w Koninie odbyła się uroczystość podsumowania Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR. W uroczystości wzięli również udział uczniowie naszej szkoły, którzy uzyskali wyróżnienia w konkursie. Szkołę Podstawową im. Bolesława Prusa w Liścu Wielkim reprezentowali: Sonia Kałużna (klasa III), Natalia Ćwiek (klasa IV), Szymon Ciesielczyk (klasa V) oraz Rafał Marzol (klasa VI), Gimnazjum im. Wisławy Szymborskiej w Liścu Wielkim - Julita Kaszuba (klasa III). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opiekunowie

Jolanta Krzępiec,  Patrycja Lebioda oraz Halina Smorawska

***************************************

Podsumowanie projektu kulinarnego!!!

foto

Podczas Nocy Świętojańskiej w Liścu Wielkim, 11 czerwca 2017r. podsumowaliśmy projekt kulinarny organizowany wraz z seniorami. Tego dnia, wszyscy zgromadzeni, mieli możliwość degustacji dań przygotowanych przez naszych uczniów i seniorów: pączków, chłodnika, babeczek, „murzynka”, warzywnych szaszłyków, koreczków oraz ciasta drożdżowego.

Milena Patrzykąt

Maciej Rakowski

***************************************

Wycieczka przyrodniczo-ekologiczna

foto

10 czerwca uczniowie z klasy VI Szkoły Podstawowej, w ramach Projektu przyrodniczo-ekologicznego Stowarzyszenia Pamiętnik w Żychlinie wzięli udział w wycieczce do Wrocławia. W programie wycieczki zwiedzili wrocławskie ZOO, Afrykarium oraz Ogród Botaniczny.

***************************************

Wycieczka do biblioteki

foto

8 czerwca uczniowie klas I c gimnazjum i 6 szkoły podstawowej odwiedzili Miejską Bibliotekę filia "Starówka". Wysłuchali wykładu o książkach i pracy bibliotekarza, zapoznali z księgozbiorem oraz dowiedzieli w jaki sposób można elektronicznie poszukać książkę i ją zarezerwować. Pogoda dopisała więc po wykładzie w bibliotece uczestnicy spacerowali i relaksowali się na konińskich bulwarach.

***************************************

Konkurs Melting Pot

Konkurs Melting Pot odbył się w kwietniu 2017 roku. Brali w nim udział uczniowie klas drugich i trzecich szkoły podstawowej, a przygotowywała ich pani Anna Cieślak- nauczycielka języka angielskiego. Wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na wyniki, które przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Uczniowie naszej szkoły, biorący udział w konkursie, zajęli miejsca w pierwszej czterdziestce, pokonując ponad dwa tysiące uczestników z całej Polski ! Najlepszy wynik w szkole w kategorii klas drugich otrzymał Nataniel Szwat z klasy 2A, a w kategorii klas trzecich najlepsza okazała się Agatka Marzol z klasy 3C. Osoby te zajęły 10 miejsce w Polsce ! Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom i jestem z was bardzo dumna :)

PS Wszystkim moim uczniom dziękuję za współpracę, za sumienne przygotowywanie się do lekcji, poczucie humoru i uśmiech, który niejednokrotnie rozgonił nawet najbardziej deszczowe chmury. Macie dopiero po kilka lat, ale zapału do nauki mógłby wam pozazdrościć niejeden gimnazjalista  Dziękuję również rodzicom moich uczniów za dobre słowo oraz docenienie mojej pracy. Pozdrawiam ciepło życząc pogodnych i bezpiecznych wakacji :)

Anna Cieślak

***************************************

Światowy Dzień Bez Tytoniu

foto

            Każdy z nas ma wpływ na swoje zdrowie. Wiąże się to ze stylem życia, jaki prowadzimy i w jakim żyjemy. Często nie zdajemy sobie sprawy, że poprzez postępowanie oraz wybory podejmowane każdego dnia jesteśmy w stanie kształtować stan swojego zdrowia.

31 maja 2017r. w naszej szkole aktywnie  działał  podczas przerw lekcyjnych medyczny punk zdrowia zorganizowany przez uczniów klasy IIb. Norbert Kwieciński dokonywał pomiaru ciśnienia tętniczego u chętnych uczniów oraz osób dorosłych, zapobiegając w ten sposób chorobom układu krążenia. Wszyscy mogli przeczytać wiersz pt: Taniec Śmierci  oraz pobrać  ulotki na temat szkodliwości palenia papierosów. Rozdawane były też papierosy z trupią czaszką oraz soczyste, pełne witamin jabłka.

Natomiast wychowawcy w swoich klasach przeprowadzili pogadanki na godzinach wychowawczych na temat ochrony obecnych i przyszłych pokoleń przed skutkami zdrowotnymi, społecznymi i ekonomicznymi wynikającymi z narażenia na dym tytoniowy. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia w ciągu 30lat zaobserwowano w naszym kraju stopniowe ograniczenie spożycia tytoniu. Mimo to, palenie tytoniu nadal pozostaje jedną z głównych przyczyn zgonów dorosłej populacji Polaków. Pamiętajcie:

Każdy dzień może być dniem bez papierosa!!!

Anna Jankowska- Krawczyk

***************************************

„Konin i okolice poprzez wieki”

foto

czytaj więcej… (źródło: zsb.lm.pl)

25 maja w ZSB w Koninie odbył się konkurs „Konin i okolice poprzez wieki”. Nasze Gimnazjum reprezentowały cztery uczennice: Joanna Klanowska z klasy II B, Iga Wróblewska i Żaneta Wróblewska z klasy III B oraz  Monika Witkowska z klasy III c.

II miejsce -  Monika Witkowska

IV miejsce – Iga Wróblewska

                                                                                              Gratulujemy!

                                                                                              Wioletta Ratajczyk

Dariusz Wróblewski

***************************************

Warsztaty kulinarne z seniorami

foto

23 maja 2017 w godzinach popołudniowych odbyło się w naszej szkole kolejne już spotkanie kulinarne. Tym razem nasi uczniowie wspólnie z seniorami przygotowywali potrawy kuchni polskiej i nie tylko. Na stole znalazły się m.in. warzywne szaszłyki, drobne przekąski, placek drożdżowy i placki po żydowsku, szarlotka na ciepło, ciasteczka zbożowe, racuchy, coxinhas i masala chai. 

Milena Patrzykąt

Maciej Rakowski

***************************************

Wycieczka Szlakiem Piastowskim

foto

22 maja 2017r. czwartoklasiści, pod czujnym okiem opiekunów, wyruszyli na Szlak Piastowski, by bliżej poznać miejsca narodzin państwa polskiego i chrześcijaństwa. Zwiedzali gotycki kościół katedralny, znajdujący się na Wzgórzu Lecha w Gnieźnie, tzw. matkę kościołów, osadę w Biskupinie oraz Mysią Wieżę w Kruszwicy. Odbyli rejs Diabłem Weneckim i skosztowali lokalnej kuchni. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wrócili do domów, twierdząc, że „żywe” lekcje historii są niezapomnianym przeżyciem.

Wychowawcy

***************************************

Verbum poetica

foto

Verbum poetica - pod taką nazwą 16.05.2017 r. odbył się Gminny Konkurs Recytatorski w Żychlinie, w którym uczennica klasy III b, Nikola Zioła, zdobyła główną nagrodę. Sukces zapewniła jej recytacja wiersza patronki naszego gimnazjum - Wisławy Szymborskiej pt. „Urodziny”.

Gratulujemy!

Marzanna Dominiak

***************************************

Gminny Turniej Wiedzy o Nałogach „Nie dla mnie promile i narkotyki”

foto

11 maja w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Żychlinie rozstrzygnięto Gminny Turniej Wiedzy o Nałogach „Nie dla mnie promile i narkotyki”. Konkurs polegał na nakręceniu filmu profilaktycznego, który był skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.  W kategorii szkół gimnazjalnych I miejsce zajęły dziewczyny z klasy Ic naszego Gimnazjum: Paulina Brzęcka, Maria Kuźniacka i Nikola Pakulska, natomiast dziewczynki ze Szkoły Podstawowej w składzie: Zuzanna Mochalska, Wiktoria Roszak, Eliza Kałużna otrzymały wyróżnienie.                                                                 

Serdecznie gratulujemy i liczymy na powtórzenie sukcesu za rok!

Milena Patrzykąt

Anna Jelinek

***************************************

Konkurs fotograficzny „TURYSTYCZNE SKARBY KONINA I REGIONÓW: KONIŃSKIEGO, KOLSKIEGO, SŁUPECKIEGO I TURECKIEGO”

foto (źródło: https://pbp.cdnkonin.pl)

10 maja 2017 r. w Centrum Doskonalenia Nauczycieli Publicznej Bibliotece Pedagogicznej w Koninie odbyło się uroczyste podsumowanie VI edycji regionalnego konkursu fotograficznego „TURYSTYCZNE SKARBY KONINA I REGIONÓW: KONIŃSKIEGO, KOLSKIEGO, SŁUPECKIEGO I TURECKIEGO”. Z naszego gimnazjum wyróżnienie w konkursie otrzymała Aldona Nowaczyk z klasy IIIc. Gratulujemy!!!

Dariusz Wróblewski

***************************************

3 MAJA W ZESPOLE SZKÓŁ W LIŚCU WIELKIM

foto

***************************************

Światowy Dzień Ziemi 2017r.

foto

            25 kwietnia 2017r. uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w uroczystości w Żychlinie, podczas której odebrali nagrody w konkursie na album Gatunki wymarłe i wytępione w Polsce i na świecie” oraz na prezentację multimedialną pt. „Ekologiczny transport przyszłości”.

Norbert Macudziński z klasy Ib zajął III miejsce, a Klaudia Kałużna z kl. IIIa otrzymała wyróżnienie. Organizatorem uroczystości  był Zespół Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Żychlinie, a konkursy objęte były honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty w Poznaniu. Gratulujemy!!!

Anna Jankowska- Krawczyk

Dariusz Wróblewski

***************************************

IX Finał Wiosennego Konkursu Wiedzy o Koninie i re­gionie - zdominowany przez uczniów naszego gimnazjum!!!

czytaj więcej (źródło: zscku.konin.pl)

czytaj więcej (źródło: przegladkoninnski.pl)

czytaj więcej (źródło: wkonin.pl)

czytaj więcej (źródło: konin.pl)

czytaj więcej (źródło: konin.lm.pl)

08 kwietnia 2017r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. S. Batorego w Koninie odbył się kolejny już IX Finał Wiosennego Konkursu Wiedzy o Koninie i re­gionie. Temat wiodący tegorocznej edycji Konkursu brzmiał: „Historia rzemiosła i przemysłu w regionie konińskim”. W konkursie brali udział uczniowie z gimnazjów konińskich oraz z powiatu konińskiego. Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym udział wzięło 124 uczniów z 9 gimnazjów. Do II etapu zakwalifikowano 30 uczestników z najlepszymi wynikami, w tym 5 uczniów naszego Gimnazjum (Joanna Klanowska , Monika Witkowska, Iga Wróblewska, Żaneta Wróblewska i Adam Wróblewski).

W klasyfikacji indywidualnej uczennice naszego Gimnazjum spisały się wyśmienicie:

I miejsce - Joanna Klanowska (nagroda – smartfon)

IV miejsce - Żaneta Wróblewska (nagroda – dysk zewnętrzny 1TB)

VI miejsce - Iga Wróblewska i Monika Witkowska

W klasyfikacji drużynowej nasze Gimnazjum okazało się bezkonkurencyjne zdobywając I miejsce.

Gratulujemy!

Dariusz Wróblewski

Wioletta Ratajczyk

***************************************

Konkurs Wiedzy o Uzależnieniach

foto

7 kwietnia w Szkole Podstawowej odbył się Konkurs Wiedzy o Uzależnieniach. W konkursie wzięło udział 9 uczniów z klasy VI: Julia Jasińska, Zuzanna Mochalska, Julia Jóźwiak, Weronika Obroślak, Wiktoria Roszak, Eliza Kałużna, Eryk Janiak, Rafał Marzol i Julian Przybylski. Uczniowie ci musieli wykazać się wiedzą na temat cyberprzemocy, hejtingu, oraz substancji zawartych w papierosie prowadzących do uzależnienia. Tym, jakie choroby wywołuje palenie papierosów, a jakie picie alkoholu i zażywanie narkotyków lub dopalaczy. Kto był założycielem MONARU i kiedy obchodzimy Światowy Dzień bez Papierosa? Wszyscy okazali się bardzo dobrze przygotowani i uzyskali dobre wyniki w punktacji. Jednak tylko trzy osoby mogły zakwalifikować się do Gminnego Turnieju „ Nie dla mnie promile i narkotyki” Cała grupa przygotowuje również krótki film na temat uzależnień, który będzie oceniany 27 kwietnia przez Gminną Komisję ze Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie.

                                                                                                                      A. Jelinek

M. Patrzykąt

J. Kowalczyk

***************************************

Depresja - porozmawiajmy o niej

foto

Corocznie, od 1950 r., w dniu 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Każdego roku motyw przewodni Światowego Dnia Zdrowia poświęcony jest innej tematyce, która podkreśla priorytetowy obszar problemów w obszarze zdrowia publicznego na świecie.
           Tematem przewodnim  tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia jest depresja czyli zaburzenie psychiczne, które dotyka ludzi w różnym wieku, z różnych środowisk i mieszkających we wszystkich krajach. Jest przyczyną cierpień psychicznych i negatywnie wpływa na zdolność cierpiących na depresję osób do wykonywania nawet najprostszych codziennych czynności, a niekiedy prowadzi  do zniszczenia relacji z rodziną i przyjaciółmi i niezdolności do pracy zarobkowej. W najgorszym przypadku depresja może być przyczyną samobójstwa i jest drugą najczęściej występująca przyczyną zgonów w grupie osób w wieku 15-29 lat..

          7 kwietnia 2017r. w naszej szkole przeprowadzona została kampania informacyjna na temat tej choroby: konkurs na prezentację multimedialną, wystawa prac uczniów przygotowanych na konkurs biologiczno- plastyczny, audycja informacyjna prowadzona przez uczennice z klasy Ia,  przez radiowęzeł, wiosenna kawiarenka zdrowia przygotowana przez klasę II b, w której oprócz zdrowego jedzenia można było poczytać na temat depresji.

Pamiętajmy, że depresji można  zapobiegać i można ją leczyć. Lepsze zrozumienie tego, czym jest depresja  pomoże zmniejszyć stygmatyzację związaną z tą chorobą i może zachęcić więcej osób do szukania pomocy…

Anna Jankowska- Krawczyk

***************************************

Projekt „Międzypokoleniowa kuchnia polska”

foto

6 kwietnia 2017r odbyło się w naszej szkole pierwsze z trzech spotkań naszych uczniów z seniorami w ramach projektu „Międzypokoleniowa kuchnia polska”. Uczestnicy rozmawiali o tradycyjnych i często zapomnianych potrawach kuchni polskiej i nie tylko. Wymienili się przepisami, doświadczeniami i ustalili termin kolejnego spotkania.

Milena Patrzykąt

Maciej Rakowski

***************************************

Gimnazjaliści już wiedzą jak czują się seniorzy

czytaj więcej (źródło: www.przegladkoninski.pl)

***************************************

Wycieczka do Trampolandi i siłowni

foto

Dnia 14.03.2017r. klasy Ib i IIb pojechały do Konina, aby aktywnie spędzić czas. Klasa II b udała się do siłowni, gdzie uczniowie wzięli udział w zajęciach z instruktorem i mieli możliwość ćwiczenia na wszystkich urządzeniach. Natomiast klasa I b spędziła czas w Trampolandi, gdzie wskakiwali do basenu z gąbkami oraz robili salta w powietrzu. Uczniowie spędzili czas bardzo aktywnie i stracili dużo energii, na mały relaks udali się do kina Helios na film pt. "Był sobie pies".

***************************************

ZAWODY STREFOWE WIELKOPOLSKICH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W AEROBIKU GRUPOWYM - KONIN 2017

foto

17 marca 2017r. odbyły się ZAWODY STREFOWE WIELKOPOLSKICH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W AEROBIKU GRUPOWYM.

Skład zespołu:

Dominika Mikołajewska

Patrycja Bródka

Martyna Kubicka

Żaneta Wróblewska

Kaja Kaszuba

Paulina Kujawa

Nikola Zioła

Weronika Walczak

Sandra Zioła

Marta Przybylak

Marika Noskowiak

Maria Jaszczak

Oliwia Wrzesińska

Wielkie Gratulacje dla naszych gimnazjalnych sportsmenek, które w zawodach strefowych zdobyły  III miejsce. Trzymamy kciuki podczas Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Aerobiku Grupowym, które odbędą się 5 kwietnia 2017r. w Poznaniu.

Agnieszka Szymczyk

***************************************

XXXX OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ '2017

foto

17 marca 2017r. w Szkole Podstawowej w Barczygłowie odbyły się Gminne Eliminacje XXXX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt: „Młodzież Zapobiega Pożarom". 

III miejsce zajął Kacper Wróbel w kat. Szkół Podstawowych,

III miejsce zajął Antoni Stolarek w kat. Gimnazjów.

Agnieszka Szymczyk

***************************************

Wycieczka do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Koninie

foto

Uczniowie klas I a i I c  naszego gimnazjum odwiedzili w dniu 24 lutego 2017r.  Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Koninie.

Wszyscy wysłuchali wykładu na temat: Zbilansowana dieta wśród młodzieży . Następnie w grupach zwiedziliśmy laboratorium. Obejrzeliśmy też film na temat problemów związanych z odżywianiem.

Anna Jankowska- Krawczyk

***************************************

XXI MISTRZOSTWA GMINY W TENISIE STOŁOWYM

foto

11 marca 2017r. odbyły się XXI MISTRZOSTWA GMINY STARE MIASTO W TENISIE STOŁOWYM.

I miejsce zajęła Ewa Cieślak w kategorii dziewcząt klas V - VI,

II miejsce zajął Adam Kaszuba w kategorii chłopców klas V - VI,

I miejsce zajęła Emilia Torzecka w kategorii dziewcząt klas gimnazjalnych,

II miejsce zajęła Monika Witkowska w kategorii dziewcząt klas gimnazjalnych,

III miejsce zajęła Katarzyna Koralewska w kategorii dziewcząt klas gimnazjalnych.

Agnieszka Szymczyk

***************************************

Podpisanie umowy na dokończenie budowy sali sportowo-środowiskowej w Liścu Wielkim

więcej (źródło: konin.lm.pl)

więcej (źródło: stare-miasto.pl)

więcej (źródło: wkonin.pl)

więcej (źródło: koninskagazetainternetowa.pl)

 

Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: E:\Strona Gimnazjum na Windows 7 z 28-08-2011\salagimlw\img_8048_small.jpg      Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: E:\Strona Gimnazjum na Windows 7 z 28-08-2011\salagimlw\lisiec1_small.jpg      Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: E:\Strona Gimnazjum na Windows 7 z 28-08-2011\salagimlw\lisiec2_small.jpg     Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: E:\Strona Gimnazjum na Windows 7 z 28-08-2011\salagimlw\lisiec3_small.jpg     Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: E:\Strona Gimnazjum na Windows 7 z 28-08-2011\salagimlw\lisiec4_small.jpg     Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: E:\Strona Gimnazjum na Windows 7 z 28-08-2011\salagimlw\lisiec5_small.jpg     Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: E:\Strona Gimnazjum na Windows 7 z 28-08-2011\salagimlw\lisiec6_small.jpg     Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: E:\Strona Gimnazjum na Windows 7 z 28-08-2011\salagimlw\lisiec7_small.jpg

 

15 lutego 2017 roku w auli Biblioteki Publicznej Gminy Stare Miasto uroczyście podpisano umowę na dokończenie budowy sali sportowo-środowiskowej w Liścu Wielkim. Całą naszą społeczność szkolną cieszy fakt, że uczniowie będą mieli fantastyczne warunki, by rozwijać swoje pasje sportowe, a lekcje wychowania fizycznego będą odbywać się w bezpiecznych warunkach.

Zakończenie prac planowane jest na 30 czerwca 2019 roku.

***************************************

TENIS STOŁOWY - GRA DEBLOWA

foto

18 lutego 2017r. w Starym Mieście rozegrane zostały zawody w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. I miejsce zdobył Szymon Ciesielczyk i Adam Kaszuba.

Agnieszka Szymczyk

***************************************

VII TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO W GŁÓWIEWIE

foto

W ferie zimowe w Główiewie odbył się VII TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO o Puchar Wójta Gminy Stare Miasto. W zawodach wzięło udział 30 zawodników, którzy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych. W kategorii do 15 lat I miejsce zajął Adam Kaszuba, II miejsce Patryk Wojtczak, III miejsce Szymon Ciesielczyk. W kategorii do 17 lat I miejsce zajęła Emilia Torzecka.

Agnieszka Szymczyk

***************************************

SZKOLNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

W styczniu 2017r.  został rozegrany SZKOLNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO W GRZE POJEDYŃCZEJ. W szkolnych zawodach wzięło udział 16 zawodników.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce Adam Kaszuba,

II miejsce Szymon Ciesielczyk,

III miejsce Eryk Budner

Agnieszka Szymczyk

***************************************

.„Profilaktyka poprzez wartości”

12 stycznia 2017 roku całą klasą, w ramach lekcji, wybraliśmy się do Monaru w Koninie na warsztaty pt. „Profilaktyka poprzez wartości”. Pan Paweł Malcherczyk, który był prowadzącym tego spotkania zaprosił nas do pokoju. Każdy z nas usiadł w kręgu, który tworzyły porozstawiane tam fotele, krzesła oraz materace, abyśmy mogli spokojnie odpocząć. Trener terapii uzależnień opowiedział nam jak wyglądają takie spotkania, na czym polegają oraz z jakimi problemami przychodzą tam ludzie. Zaczęliśmy rozmowę od wyjaśnienia sobie czym są uzależnienia, czym są powodowane i jaki mają wpływ na życie każdego człowieka. Wytłumaczył nam w jakim wieku najczęściej ludzie popadają w nałogi, ile może trwać wyleczenie się od uzależnienia oraz jakie są szanse na pozbycie się w ogóle tej choroby. Poruszył temat uzależnień wśród młodzieży spowodowanych ich otoczeniem  i razem radziliśmy jak uniknąć takich problemów. Podczas przerwy oprowadził nas po budynku i wyjaśnił nam jak mieszkają tam ludzie. Po krótkim odpoczynku powróciliśmy do rozmowy. Rozmawialiśmy o problemach, które mogą mieć młodzi ludzie. Pan Paweł pytał nas również o nasze zdanie na różne tematy. Wskazywał co powinniśmy, a czego nie powinniśmy robić w danych sytuacjach. Na zakończenie spotkania podsumowaliśmy wszystko o czym rozmawialiśmy. Każdy z nas powiedział czego się dowiedział na tym spotkaniu, jak sobie je wyobrażał, czego po nim oczekiwał oraz czy mu się podobało. Podziękowaliśmy za poświęcony czas i pożegnaliśmy się z pracownikami Monaru.

W drodze powrotnej (w Starym Koninie mieliśmy przesiadkę) przespacerowaliśmy się konińską Starówką. Widzieliśmy m.in. słup drogowy, ratusz, dworek Zofii Urbanowskiej i synagogę.

Klaudia Konieczka kl. II A

***************************************

Konkurs Literacki

Z okazji setnej rocznicy śmierci Henryka Sienkiewicza i związku z  ogłoszeniem roku 2016 Rokiem wybitnego polskiego Noblisty zorganizowano w Gimnazjum Szkolny Konkurs Literacki, w którym wzięło udział 11 uczniów. Test konkursowy wymagał znajomości biografii pisarza, treść lektury pt. ,, Krzyżacy” i noweli pt. ,, Latarnik ‘’ oraz treść Uchwały Senatu Rzeczpospolitej Polskiej w sprawie ustanowienia roku 2016 Rokiem H. Sienkiewicza.

I miejsce zajęła Julita Kaszuba z kl. III b

II miejsce Żaneta Wróblewska z kl. III b

III miejsce Izabela Kaźmierczak z kl. II a

  Gratulujemy!

                                                                                               Organizatorzy: M. Dominiak

                                                                                                                              W. Ratajczyk

***************************************

Jedz zdrowo i kolorowo…

foto

W dniu 19 grudnia 2016r. klasy drugie zorganizowały w szkole kiermasz zdrowej żywności w ramach realizacji programu Trzymaj Formę oraz Bądźmy zdrowi, wiemy więc działajmy. Widok, smak, zapach produktów motywował uczniów do rozpoczęcia zdrowego odżywiania się. Najciekawsze były kanapki wykonane z chleba grahama. Wśród owoców dominowały ananasy, kaki, pomarańcze, mandarynki, banany i melony. Dużą popularnością cieszyły się szaszłyki wykonane z suszonych owoców.

Podczas kiermaszu można było wymienić się cennymi produktami kulinarnymi. Nasza szkoła jest fanem zdrowego odżywiania, przestrzega zasad piramidy żywienia. Przedsięwzięcie będzie w przyszłości kontynuowane.

Anna Jankowska- Krawczyk

***************************************

JEDEN ZA WSZYSTKICH WSZYSCY ZA JEDNEGO!

foto

Społeczność Zespołu Szkół w Liścu Wielkim postanowiła zmienić świat na lepsze, poprzez udział w projekcie Szlachetna Paczka.

Miłość wyrażana jest poprzez wrażliwość na drugiego człowieka. Darczyńcy Szlachetnej Paczki dodatkowo okazują ją w prezencie, który trafia prosto w serca rodziny. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś pomaga spełnić nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.
Cieszymy się, że Paczka – Zespołu Szkół w Liścu Wielkim i Przyjaciół jest częścią tej radości, którą przeżywała obdarowana rodzina podczas dostarczenia Paczki.

Wolontariusz, który opiekował się „naszą rodziną” napisał:

Rodzina na początku była bardzo zawstydzona, jednak po kilku minutach dzieci zaczęły nieśmiało otwierać paczki i sprawdzać ich zawartość. Każda paczka wywoływała coraz więcej radości. Najbardziej cieszyła się mała Władzia z lalek, które dostała, oraz słodyczy. Pan Jan zaś najbardziej ucieszył się, gdy zobaczył pralkę, ponieważ wiedział, że gdyby nie dobrzy ludzie nie miałby takiego sprzętu.

W imieniu moim oraz rodziny pana Jana pragnę jeszcze raz bardzo podziękować za wszystko, co Państwo zrobili dla tej rodziny, za poświęcony czas na udział w projekcie. Paczki, które zostały stworzone przez Państwa i uczniów były wspaniałe. Możecie Państwo być z siebie dumni, ponieważ zrobiliście kawał dobrej roboty dla kogoś kto potrzebował pomocy.

Pan Jan chciałby z całego serca podziękować. Nie wierzył, że naprawdę ktoś przyjdzie i pomoże jego rodzinie w trudnych chwilach. Podczas mojej rozmowy telefonicznej pan Jan się bardzo wzruszył, ponieważ w poprzednich latach gdy otrzymali pomoc z projektu Szlachetna Paczka jego rodzina była w komplecie.

Szczególne podziękowania kierujemy do Samorządu Uczniowskiego oraz Szkolnego Koła Wolontariatu KROPLA za koordynowanie Paczki na terenie szkoły.

Wszystkim Szlachetnym Darczyńcom (uczniom, rodzicom, nauczycielom, przyjaciołom) chcemy podziękować za ofiarność i otwarte serce, zapraszając na Koncert Kolęd i Pastorałek do Liśca Wielkiego w dniu 6 stycznia 2017r.

***************************************

Spotkanie z psychologiem zwierząt

foto

1 i 15 grudnia uczniowie klas IVa, Va, IVb i Vb Szkoły Podstawowej wzięli udział w szkole w spotkaniu z psychologiem zwierząt Marzenną Giantsios  oraz dwoma psami Mastifami tybetańskimi o imionach Miczu i Lusi. Spotkanie pełne było emocji:  ciekawości, radości, czułości i szacunku do zwierząt. Nie mogło być inaczej, pies jest przyjacielem człowieka. Oprócz tego uczniowie mogli dowiedzieć się od specjalisty; o rolach, zwyczajach jakie panują w świecie zwierząt, o sposobach reagowania psów na zachowanie człowieka i o tym jak człowiek powinien właściwie obchodzić się z nimi.

A. Jelinek

Grażyna Koziorowska

 

***************************************

”Trzeba rozmawiać’

13 grudnia uczniowie klasy III b Gimnazjum wraz z wychowawcą Marzanną Dominiak i pedagog Anną Jelinek udali się do Poradni Profilaktyczno-Konsultacyjnej Stowarzyszenia MONAR na zajęcia: „Profilaktyka poprzez wartości”. Miejsce wybrano nieprzypadkowo, wyjazd miał cel edukacyjno-profilaktyczny w ramach wychowania do wartości. Wartością dodaną była również podróż autobusami komunikacji miejskiej, co ma znaczenie dla absolwentów, gdyż w przyszłym roku szkolnym będą już samodzielnie  przemierzać tę  trasę. Na miejscu, po wprowadzeniu nas w szczegóły działalności punktu, była okazja do szczerej rozmowy z trenerem terapii uzależnień. Rozmowa, przyjaciele, pasja, zapełnienie życia wartościami- to czynniki które chronią człowieka przed popadaniem w nałogi i uzależnienie – pisali uczniowie w ankietach przeprowadzonych po spotkaniu.

                                                                                                                                 M. Dominiak

                                                                                                                                                                            A. Jelinek

***************************************

Wycieczka do Berlina

foto

8 grudnia wybraliśmy się na szkolną wycieczkę do Berlina. Wyruszyliśmy już o godz. 5.00 rano, a podróż upłynęła nam w przyjemnej i wesołej atmosferze. Dopisała nam piękna pogoda i dzięki temu mogliśmy zobaczyć najważniejsze zabytki tego miasta, tj. Reichstag, Brama Brandenburska, Alexander Platz itd. Natomiast wizyta na Weinachtsmarkt wprowadziła nas w bożonarodzeniowy nastrój. Wróciliśmy po godz. 21.00  zmęczeni, ale zadowoleni po dniu pełnym wrażeń.

***************************************

Mikołajki

foto

Dnia 6 grudnia 2016r. w naszej szkole tradycyjnie obchodziliśmy Mikołajki. Odbyło się krótkie spotkanie, przygotowane w języku angielskim. Był to program "What's the melody?" czyli " Jaka to melodia?". Uczniowie przebrani za polskie gwiazdy: Michała Szpaka, Ewę Chodakowską i Joannę Krupę brali udział w grze, w której odgadywali świąteczne piosenki angielskie. Oprócz zabawnych komentarzy, spotkanie uświetniły dziewczęta, które pięknie śpiewały i tańczyły przygotowane przez siebie układy taneczne. Uczniowie świetnie poradzili sobie z odegraniem swoich ról w języku angielskim. Całemu spotkaniu towarzyszyła lekka i wesoła atmosfera. Na koniec odwiedził nas Święty Mikołaj i rozdał wszystkim dzieciom i młodzieży pyszne cukierki!

***************************************

Słodkie zamieszanie

foto

Słodkie zamieszanie miało miejsce na dwóch długich przerwach w dniu 30 listopada 2016r. Klasa II a wraz z wychowawczynią – panią Wiolettą Ratajczyk wyszła z inicjatywą, by wesprzeć akcję Szkolnego Koła Wolontariatu i Samorządu Uczniowskiego, które zbierały pieniądze w ramach akcji „Szlachetna Paczka”. Do pieczenia babeczek z wróżbą andrzejkową chętnie przyłączyła się żeńska część klasy III b z wychowawczynią panią Marzanną Dominiak.

            Stoisko ze słodkościami było oblegane przez uczniów, a zebrana kwota zaskoczyła wszystkich. 378 zł zasiliło konto „Szlachetnej Paczki”.

 Pomaganie daje dużo radości!

                                                                                                          Marzanna Dominiak

                                                                                                                                             Wioletta Ratajczyk

***************************************

Program InstaLing dla szkół

Od początku  tego roku szkolnego, najmłodsi uczniowie naszej szkoły, korzystają z platformy internetowej InstaLing, która służy do nauki słówek i pomaga doskonalić umiejętności językowe.

Aplikacja Insta.Ling powstała jako odpowiedź na potrzebę efektywnej i bezwysiłkowej nauki słówek. Jej podstawowym założeniem jest skłonienie uczniów do krótkiej, kilku- bądź kilkunastominutowej, ale systematycznej codziennej pracy.

Nauka odbywa się w ciekawej i nienużącą formie quizu, który indywidualnie dobiera poziom trudności do aktualnych umiejętności ucznia, dzięki czemu dziecko nie jest ani przytłoczone nadmiarem nowego materiału, ani nie traci czasu na powtórki słówek, które już świetnie zna.

Inicjatorką InstaLing w naszej szkole jest pani Anna Cieślak- nauczycielka języka angielskiego w klasach 1-3 SP

***************************************

Sukces Julity Kaszuby w Powiatowym Konkursie Ochrony Środowiska

foto

więcej (źródło: wkonin.pl)

więcej (powiat.konin.pl)

Laureaci etapów szkolnych spotkali się w XVI finale Powiatowego Konkursu Ochrony Środowiska 26 listopada 2016 r. w Starostwie Powiatowym w Koninie. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą teoretyczną rozwiązując test pisemny składający się z 15 pytań jednokrotnego wyboru. Spośród 21 uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu konińskiego, do ścisłego finału przeszło sześcioro uczestników na poziomie gimnazjum i szkoły średniej.

Julita Kaszuba z klasy III b zaprezentowała film z zakresu ochrony środowiska  nt: Jak zagospodarować odpady w gospodarstwie domowym? przygotowany w ramach projektu edukacyjnego z uczniami klasy III b (Iga Wróblewska, Dominika Mikołajewska, Natalia Wrzesińska) oraz Ia (Mateusz Przybyła i Adam Wróblewski) oraz wzięła udział w quizie. Finaliści odpowiadali  ustnie na losowo wybrane pytania z biologii. O ostatecznej kolejności zajętych miejsc zdecydowała łączna punktacja z filmu i quizu ustnego.

Julita Kaszuba odniosła sukces stając się laureatką XVI  Powiatowego Konkursu Ochrony Środowiska, zajmując drugie miejsce w finale na etapie powiatowym.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała Komisja Konkursowa w składzie: Halina Dąbrowska – naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Koninie, Krystyna Podlasińska-Szajkowska – starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Poznaniu Delegatura w Koninie, Dariusz Matusiak – instruktor techniczny w Nadleśnictwie Grodziec, Grzegorz Bąk – specjalista ds. ochrony lasu i przyrody w Nadleśnictwie Konin.

Podczas tegorocznego finału prelekcję nt. działalności Zakładu Utylizacji Zakładu w Koninie Sp. z o.o. wygłosili przedstawiciele Zakładu – Ewa Tomaszewska, prezes zarządu oraz Tomasz Pietek, dyrektor operacyjny.

Laureatom nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Koninie, wręczył wicestarosta koniński, Władysław Kocaj. Upominki otrzymali także od Polskiego Związku Wędkarskiego w Koninie, Nadleśnictwa Grodziec, Nadleśnictwa Konin oraz Zakładu Utylizacji Odpadów w Koninie. Za pierwsze trzy miejsca  na obydwu poziomach wyróżniono młodzież bonami towarowymi o zróżnicowanej wartości, do wykorzystania w sklepie sportowym „Turysta”.

Gratulujemy naszej Julicie i życzymy dalszych sukcesów.

Anna Jankowska- Krawczyk

***************************************

Dzień „Pluszowego misia”

foto

25 XI 2016 roku obchodziliśmy w naszej szkole po raz pierwszy „Światowy Dzień Pluszowego Misia”. Tego dnia każdy uczeń przyszedł do szkoły w towarzystwie swojego ulubionego pluszaka. Cały dzień upłynął w bardzo sympatycznej atmosferze. Wszyscy przypomnieli sobie o swoich przyjaciołach, może troszeczkę zapomnianych. My dorośli także powróciliśmy pamięcią do swojego dzieciństwa. 

12 grudnia zebrane misie przekazane zostały dzieciom z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie. Uśmiech i zadowolenie na ich twarzach  to najlepsze podsumowanie zorganizowanej akcji.

  Samorząd Uczniowski

***************************************

Poetyckie Zaduszki

foto

„Przemijania nie zatrzymasz” to hasło widowiska przygotowanego przez uczniów naszej szkoły, które odbyło się 24.11.2016r. W atmosferze skupienia i zadumy rozważaliśmy sens życia, tajemnicę śmierci, a przede wszystkim nieuchronność PRZEMIJANIA.  Dostrzegliśmy także wartość każdego dnia, każdej chwili. Już po raz drugi podczas POETYCKICH ZADUSZEK zabraliśmy widzów w niezwykłą podróż, podróż w głąb siebie. Pokazaliśmy, jak ważne są dla nas: SPRAWIEDLIWOŚĆ, ODWAGA, MIŁOŚĆ, WIARA I NADZIEJA.

                                                                                                                                Organizatorzy

***************************************

„Złotóweczka dla pieseczka i koteczka”

foto

W ramach happeningu pod hasłem „Złotóweczka dla pieseczka i koteczka” zorganizowanego w październiku przez SU, udało nam się zebrać ponad tysiąc złotych, kilkadziesiąt kilogramów karmy dla zwierząt, legowiska, miski, smycze i zabawki. Z wielką dumą i radością przekazaliśmy ten dar wrażliwych serc pracownikom i wolontariuszom SCHRONISKA dla Bezdomnych Zwierząt w Koninie. Dziękujemy wszystkim, którym nie jest obojętny los naszych braci mniejszych!

                                                                                                                                Organizatorzy

***************************************

MISTRZOSWTA GMINY W PIŁKĘ RĘCZNĄ DZIEWCZĄT

foto

26 listopada 2016r. w Starym Mieście odbyły się zawody w piłkę ręczną dziewcząt Szkół Podstawowych.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce Szkoła Podstawowa Stare Miasto

II miejsce Szkoła Podstawowa Lisiec Wielki

III miejsce Szkoła Podstawowa Modła Królewska

IV miejsce Szkoła Podstawowa Żychlin

Naszą szkołę reprezentowała: Dominika Zioła, Kinga Grzelczyk, Eliza Kałużna, Marta Krzępiec, Julita Jóźwiak, Wiktoria Roszak, Zuzanna Kałużna, Julia Kmieciak.

Agnieszka Szymczyk

***************************************

XIV GMINNY KONKURS CZYTELNICZY W ŻYCHLINIE

foto

24 listopada odbył się  po raz kolejny Gminny Konkurs  Czytelniczy w Żychlinie „Czytam, bo lubię”. Naszą szkołę reprezentowali:

- z klas II SP: Nadia Kuznowicz,  Paulina Lewandowska, Nataniel Szwat, Zuzanna Zioło,

- z klas III SP: Amelia Arent, Iga Sokół, Agata Marzol, Kacper Kowalczyk.

W kategorii klas drugich - Paulina Lewandowska zdobyła wyróżnienie, natomiast w kategorii klas trzecich - Agata Marzol  zajęła II miejsce.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom  i zachęcamy do czytania i udziału w przyszłorocznej edycji  konkursu.

                      Wychowawcy

***************************************

MISTRZOSTWA GMINY W PIŁKĘ RĘCZNĄ

foto

19 listopada 2016r. odbyły się MISTRZOSTWA GMINY W PIŁKĘ RĘCZNĄ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. Nasza reprezentacja zajęła III miejsce.

Agnieszka Szymczyk

***************************************

Koncert Pieśni Patriotycznej „Z pieśnią przez dzieje Polski”

więcej (źródło: wkonin.pl)

więcej (źródło: lm.pl)

więcej (źródło: koninskagazetainternetowa.pl)

więcej (źródło: stare-miasto.pl.pl)

 

***************************************

„Pasjonat Sportowej Polski 2016 roku”

foto

więcej (źródło: koninskagazetainternetowa.pl)

więcej (źródło: stare-miasto.pl.pl)

„Pasjonat Sportowej Polski 2016 roku” wyróżnienie dla człowieka z pasją przyznawane przez Klub Sportowa Polska otrzymała Pani Maria Szafran-Pingot nauczycielka wychowania fizycznego w Zespole Szkół w Liścu Wielkim.

Uroczystość odbyła się 15.11.2016 r. w Pałacu Zamojskich w Warszawie. Pasjonat Sportowej Polski to osoba, która poprzez swoją pracę zawodową i działalność społeczną przyczynia się do upowszechniania kultury fizycznej, działa na rzecz sportu dzieci i młodzieży, aktywizuje inne środowiska, a za sprawą swoich działań jest wzorem i autorytetem dla mieszkańców, uczniów i sportowców.Taką osobą jest Pani Maria Szafran-Pingot inicjatorka i współorganizatorka wielu imprez i zawodów sportowych. Jest założycielką formacji aerobikowej „Lawina”, która odnosi liczne sukcesy, między innymi – wicemistrzostwo Wielkopolski w Aerobiku Grupowym Poznań 2015, I miejsce w Finale Strefowym XVI Gimnazjady w Aerobiku Grupowym w 2015 i 2016 roku.

W 2016 roku Pani Maria Szafran-Pingot została wyróżniona przez starostę powiatu konińskiego za działalność na rzecz powiatu.

W tym roku wyróżnienia zostały przyznane podczas uroczystej Gali Sportowej Polski w gronie ludzi wyjątkowych, którzy w sporcie dostrzegają uniwersalną wartość.

                                                                                  Gratulujemy

                                                                                                              Życzymy dalszych sukcesów

***************************************

11 listopada w Zespole Szkół w Liścu Wielkim

foto

11 listopada 1918r., po 123 latach niewoli narodowej i powstańczych zrywów wolnościowych, Polska odzyskała niepodległość. Od tego dnia w narodzie polskim tworzyła się świadomość odzyskanej niepodległości, a nastrój głębokiego wzruszenia i entuzjazmu ogarniał coraz większe rzesze Polaków. Uczniowie Zespołu Szkół
w Liścu Wielkim w sposób szczególny uczcili 98. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

10 listopada miała miejsce uroczysta akademia upamiętniająca święto narodowe.

11 listopada delegacja uczniów i nauczycieli wzięła udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości.

Organizatorzy

***************************************

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego "Focus-Autumn 2016"

8 listopada 2016 roku po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego "Focus-Autumn 2016". Wzięło w nim udział 41 uczniów z klas 3-6, którzy sumiennie przygotowywali się do konkursu ,chcąc sprawdzić swoje umiejętności językowe. Na wyniki musimy jeszcze trochę poczekać , ale już serdecznie gratulujemy uczestnikom udziału, a przede wszystkim zaangażowania. Szkolnymi koordynatorami konkursu były panie Anna Cieślak i Karolina Tęcza.

***************************************

HALOWE RUGBY TAG

foto

5 listopada 2016r. odbył się TURNIEJ HALOWY W RUGBY TAG. Naszą szkołę reprezentowała drużyna składająca się z  dziewczyn i chłopców. W klasyfikacji końcowej drużyna zajęła IV miejsce. Skład reprezentacji: Eryk Janiak, Rafał Marzol, Kacper Wróbel, Szymon Ciesielczyk, Eryk Budner, Szymon Woźniak, Adam Kaszuba, Bartłomiej Janiak, Wiktoria Roszak,  Eliza Kałużna, Sylwia Operacz.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom pięknej sportowej rywalizacji!

Agnieszka Szymczyk

***************************************

REJONOWE ZAWODY W GRZE DEBLOWEJ W TENISIE STOŁOWYM'2016

foto

3 listopada 2016r. w Kłodawie odbyły się REJONOWE ZAWODY W GRZE DEBLOWEJ W TENISIE STOŁOWYM. Naszą szkołę reprezentowała Monika Witkowska i Emilia Torzecka.

Agnieszka Szymczyk

***************************************

POWIATOWE ZAWODY UNIHOKEJA CHŁOPCÓW GIMNAZJUM 2016

foto

Dnia 27.10.2016 w Starym Mieście odbyły się MISTRZOSTWA POWIATU KONIŃSKIEGO W UNIHOKEJU. Naszą szkołę reprezentowali: Bartosz Pawlak, Rafał Kazimierczak, Dominik Tomalczyk, Kacper Jankosz, Norbert Komosiak, Patryk Budziński, Adam Wróblewski, Hubert Jędro, Mateusz Przybyła, Tobiasz Wejman. Drużyna z naszej szkoły po remisie z Mąkolnem 1:1, remisie z Brzeźnem 0:0, wygranej z Kleczewem 1:0 i wygranym finale z Goliną 1:0 zajęła 1 miejsce.

                                                                                                                   GRATULUJEMY I CZEKAMY NA FINAŁ REJONU!!!!!!

***************************************

Żywa lekcja muzyki

foto

27 października 2016roku odbyła się żywa lekcja muzyki dla klas III Szkoły Podstawowej. Lekcję przeprowadzili członkowie Orkiestry Staromiejskiej pan Jerzy Kowalczyk i Piotr Żurek. Zaprezentowali instrumenty dęte, drewniane i blaszane. Nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, a lekcja bardzo im się podobała.

                                                                                                                               Elżbieta Ignaczak

***************************************

MIĘDZYGMINNE ZAWODY W PIŁKĘ HALOWĄ CHŁOPCÓW GIMNAZJUM 2016

foto

Dnia 20.10.2016 w Rychwale odbyły się Międzygminne zawody w piłkę halową chłopców klas gimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowali: Bartosz Pawlak, Rafał Kazimierczak, Dominik Tomalczyk, Kacper Jankosz, Norbert Komosiak, Patryk Budziński, Adam Wróblewski, Tobiasz Wejman, Mateusz Przybyła, Szymon Mijalski. W końcowej klasyfikacji nasza szkoła zajęła 4 miejsce.

                                                                                                                                                            

                                                                                                                                                              GRATULUJEMY !!!

***************************************

Szkolny Konkurs Ochrony Środowiska

         W ostatnim tygodniu października odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy z zakresu ochrony środowiska i ekologii, w którym uczestniczyło 18 uczniów. Eliminacje szkolne wygrała Julita Kaszuba z klasy III b, która tym samym zakwalifikowała się do XVI Edycji Powiatowego Konkursu Ochrony Środowiska organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Koninie w dniu 26 listopada.

       W konkursie uczestniczyło 18 uczniów. Drugie miejsce zajęła Monika Witkowska z klasy IIIc i Kacper Jankosz z klasy IIIa. Na miejscu trzecim Jakub Nowak z klasy IIIa,   Martyna Baczyńska  z kl. IIIc, Dawid Rymiszewski z kl. IIa, Żaneta Wróblewska z kl. IIIb. Pozostali uczestnicy mieli różną ilość punktów.

W konkursie wiedzy z ochrony środowiska najchętniej uczestniczą uczniowie klas trzecich.

Anna Jankowska - Krawczyk

***************************************

Bądźmy Zdrowi

       W konkursie na zdrowy styl życia zachęcający do aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania uczestniczyło  kilku uczniów.  Praca Natalii Wrzesińskiej została wyróżniona pod względem walorów edukacyjnych, zachęcających młodych ludzi do dbania o zdrowie – witaminki dla chłopca i dziewczynki. 

Anna Jankowska - Krawczyk

***************************************

TENIS STOŁOWY DRUŻYNOWY - ETAP POWIATOWY

foto

10 października 2016r. w Szkole Podstawowej w Ślesinie rozegrane zostały powiatowe zawody w tenisie stołowym w grze deblowej.

II miejsce zajęła Monika Witkowska i Emilia Torzecka.

W listopadzie 2016r. w Kłodawie rozegrane zostaną zawody rejonowe w tenisie stołowym.

Agnieszka Szymczyk

***************************************

MIĘDZYGMINNE ZAWODY W TENISIE STOŁOWYM

foto

7 października 2016r. w Grodźcu odbyły się MIĘDZYGMINNE ZAWODY W TENISIE STOŁOWYM W GRZE DEBLOWEJ.

I miejsce zajęła Monika Witkowska i Emilia Torzecka.

10 października 2016r. w Ślesinie odbędą się zawody powiatowe w tenisie stołowym w grze deblowej.

Agnieszka Szymczyk

***************************************

DRUŻYNOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

foto

4 października 2016r. w Kazimierzu Biskupim odbyły się POWIATOWE BIEGI PTRZEŁAJOWE.

W klasyfikacji końcowej IV miejsce zajęła drużyna żeńska w składzie:

- Natalia Lewandowska, Klaudia Operacz, Weronika Brzęcka, Paulina Operacz, Martyna Budzińska, Klaudia Pawlak,

VIII miejsce zajęła drużyna męska w składzie:

- Antoni Stolarek, Wiktor Walczak, Norbert Komosiak, Norbert Macudziński, Kacper Jankosz, Hubert Staciwa.

Agnieszka Szymczyk

***************************************

Ślubowanie klas pierwszych gimnazjum

foto

Dzień 3 października jest w naszej szkole ważny dla wszystkich gimnazjalistów, gdyż jest to dzień naszej patronki -  Wisławy Szymborskiej. Tego dnia dokładnie dwadzieścia lat temu otrzymała ona Nagrodę Nobla. Z tej okazji odbył się uroczysty apel podczas, którego uczniowie klas pierwszych gimnazjum złożyli uroczyste ślubowanie i zostali już oficjalnie uczniami Gimnazjum im. Wisławy Szymborskiej w Liścu Wielkim. Po części oficjalnej odbyła się krótka część artystyczna, która była prawdziwą ucztą dla ducha. Uczniowie odczytywali wiersze patronki szkoły i zachęcali wszystkich do krótkiej refleksji nad jej twórczością.

***************************************

DRUŻYNOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

foto

1 października 2016r. w Żychlinie odbyły się Gminne Biegi Przełajowe na dystansie 1200m.

I miejsce w kategorii Gimnazjum zajęły dziewczęta w składzie: Julita Kaszuba, Patrycja Bródka, Marika Noskowiak, Dominika Mikołajewska, Natalia Lewandowska, Weronika Brzęcka, Paulina Operacz.

I miejsce w kategorii Gimnazjum zajęli chłopcy w składzie: Norbert Komosiak, Kacper Jankosz, Antoni Stolarek, Norbert Macudziński, Wiktor Walczak, Hubert Staciwa.

Agnieszka Szymczyk

***************************************

Europejski Dzień Języków Obcych

foto

Dnia 28 września 2016r. w naszej szkole odbyła się sprzedaż babeczek z "dobrą radą" w języku obcym. Babeczki przygotowały uczennice gimnazjum i były przepyszne! W ten sposób uczniowie obchodzili Europejski Dzień Języków Obcych. Babeczki rozeszły się w czasie jednej przerwy, a uczniowie z zaciekawieniem odczytywali sentencje w języku angielskim, niemieckim i rosyjskim.

***************************************

MISTRZSTWA GMINY W TENISIE STOŁOWYM W GRZE DEBLOWEJ

foto

Dnia 27 września 2016r. w Zespole Szkół w Żychlinie odbyły się Mistrzostwa Gminy w tenisie stołowym w grze deblowej Szkół Podstawowych i Gimnazjów.

I miejsce w kat. dziewcząt (Gimnazjum) zajęła Monika Witkowska i Emilia Torzecka

II miejsce w kat. dziewcząt (Gimnazjum) zajęła Martyna Jankosz, Martyna Budzińska, Katarzyna Koralewska

II miejsce w kat. chłopców (Gimnazjum) zajął Patryk Wojtczak i Jonasz Krzyżak

III miejsce w kat. chłopców (Gimnazjum) zajął Adam Wróblewski i Miłosz Zimny

II miejsce w kat. dziewcząt (Szkoła Podstawowa) zajęła Weronika Roszak, Julia Jóźwiak, Julita Kałużna

II miejsce w kat. chłopców (Szkoła Podstawowa) zajął Adam Kaszuba i Filip Mikołajewski

III miejsce w kat. chłopców (Szkoła Podstawowa) zajął Dominik Bródka i Eryk Przybylak.

Agnieszka Szymczyk

***************************************

Żywa lekcja historii

foto

26 września 2016r. uczniowie ZS w Liścu Wielkim mieli okazję zobaczyć prawdziwych rycerzy, a to dzięki grupie artystycznej „Rekonstrukto” z Lublina. Żywa lekcja historii pozwoliła przenieść się w czasy średniowieczne. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się obyczajami i kulturą średniowiecza, widzieli pasowanie na rycerza, poznali jego ekwipunek i uzbrojenie, stoczyli zapierające dech w piersiach pojedynki. Zobaczyli także jakie stosowano narzędzia tortur wobec osób łamiących prawo (zakuwanie w dyby). Odważni uczniowie z naszej szkoły ochoczo ruszyli do aktywnego udziału w tych atrakcjach. Zaciekawienie w oczach, zadowolenie na twarzy oraz mnóstwo uśmiechów świadczyło o satysfakcji uczniów. Każdy mógł osobiście zapoznać się z rekwizytami i strojem. Była to bardzo interesująca lekcja historii.

***************************************

GMINNY DZIEŃ SPORTU W MODLE KRÓLEWSKIEJ

foto

25 września 2016r. w Modle Królewskiej odbył się XIV Gminny Dzień Sportu.

W biegu przełajowym na dystansie 2000m I miejsce zajęła Paulina Operacz, III miejsce Nikola Pakulska.

Agnieszka Szymczyk

Jolanta Waliszewska

***************************************

MISTRZOSTWA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W UNIHOKEJU

foto

24 września 2016r. w Starym Mieście odbyły się Mistrzostwa Szkoły Podstawowej  w Unihokeju. W gminnym Turnieju Unihokeja nasze zawodniczki zajęły II miejsce. Naszą szkołę reprezentowała: Eliza Kałużna, Wiktoria Roszak, Julia Jóźwiak, Julita Kałużna, Zuzanna Mochalska, Roksana Przydryga, Agata Wesołowska, Weronika Obroślak.

Agnieszka Szymczyk

***************************************

ZAWODY SPORTOWO - POŻARNICZE '2016

foto

18 września 2016r. w Liścu Wielkim odbyły się GMINNE ZAWODY MŁODZIEŻOWYCH DRUŻYN POŻARNICZYCH. W zawodach sportowo-pożarniczych rywalizowali najlepsi młodzi strażacy z terenu Gminy Stare Miasto.

I miejsce zajęła drużyna żeńska w składzie:

- Weronika Roszak - dowódca,

- Iga Wróblewska,

- Dominika Mikołajewska,

- Żaneta Wróblewska,

- Patrycja Bródka,

- Marika Noskowiak,

- Katarzyna Kwiecińska,

- Paulina Operacz,

- Weronika Brzęcka,

I miejsce zajęła drużyna męska w składzie:

- Mateusz Przybyła - dowódca,

- Adam Wróblewski,

- Eryk Kucks,

- Dominik Tomalczyk,

- Rafał Kazimierczak,

- Przemysław Kotwas,

- Bartosz Pawlak,

IV miejsce zajęła drużyna mieszana w składzie:

- Martyna Maciejewska - dowódca,

- Natalia Lewandowska,

- Eryk Janiak,

- Rafał Marzol,

- Szymon Woźniak,

- Klaudia Operacz,

- Julian Przybylski,

- Klaudia Pawlak.

Gościnnie w zawodach sportowo - pożarniczych wzięła udział Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Tuliszkowa zajmując III miejsce. Opiekunem MDP jest pan Tadeusz Wawrzyniak.

Gospodarzom i współorganizatorom dziękujemy za zapewnienie sprawnego przebiegu i dobrych warunków przeprowadzenia zawodów, komisji sędziowskiej za efektywną pracę.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! :)

Opiekun MDP Agnieszka Szymczyk

***************************************

Festyn profilaktyczny w „Pradolinie”

foto                                                                                                                                                                                                        

17 września 2016 grupa 18 wychowanków Świetlicy Socjoterapeutycznej gościła w gospodarstwie agroturystycznym „Pradolina” w Szczepidle w ramach realizacji zadania „Środowiskowa profilaktyka uzależnień” współfinansowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.  Towarzystwo Inicjatyw Obywatelskich zorganizowało tu imprezę profilaktyczno-edukacyjną, podczas której dzieci rozwiązywały krzyżówki i testy o tematyce profilaktycznej, brały udział w licznych konkursach (m.in. plastycznym, sprawnościowym), uczyły się opiekować zwierzętami, jeździły na koniu, grały w siatkówkę plażową, tańczyły Zumbę. W ramach warsztatów kulinarnych z przygotowanego przez kucharzy ciasta każde dziecko piekło dla siebie pizzę

Patrzykąt Milena

***************************************

GMINNE BIEGI SZTAFETOWE

foto

17 września 2016r. odbyły się Gminne Biegi Sztafetowe dziewcząt i chłopców Szkół Podstawowych i Gimnazjów.

I miejsce w kategorii dziewcząt zajęło Gimnazjum im . Wisławy Szymborskiej w Liścu Wielkim. Skład drużyny - Dominika Mikołajewska, Julita Kaszuba, Natalia Lewandowska, Weronika Brzęcka, Patrycja Bródka, Marika Noskowiak, Julia Durkiewicz, Paulina Operacz, Klaudia Operacz, Weronika Roszak.

I miejsce w kategorii chłopców zajęło Gimnazjum im. Wisławy Szymborskiej w Liścu Wielkim. Skład drużyny - Kacper Jankosz, Norbert Komosiak, Patryk Budziński, Bartosz Pawlak, Hubert Folta, Norbert Macudziński, Wiktor Walczak, Hubert Staciwa, Antoni Stolarek, Miłosz Wejman, Kacper Woliński.

II miejsce w kategorii dziewcząt zajęła Szkoła Podstawowa im. Bolesława Prusa w Liścu Wielkim. Skład drużyny - Wiktoria Roszak, Eliza Kałużna, Julia Jóźwiak, Natalia Tomaszewska, Zuzanna Kałużna, Lukrecja Izydor, Sylwia Operacz, Patrycja Marzol, Karolina Olczak.

II miejsce w kategorii chłopców zajęła Szkoła Podstawowa im. Bolesława Prusa w Liścu Wielkim. Skład drużyny - Adam Kaszuba, Rafał Marzol, Mateusz Rządkowski, Julian Przybylski, Hubert Wejman, Kacper Górski, Dominik Bródka, Jakub Olczak.

21 września 2016r. w Kazimierzu Biskupim odbędą się zawody powiatowe.

Agnieszka Szymczyk

***************************************

Uroczystość 50-lecia Muzeum Okręgowego w Gosławicach

foto

Uczniowie Zespołu Szkół w Liścu Wielkim wzięli udział w uroczystości 50-lecia Muzeum Okręgowego w Gosławicach.

Naszą szkołę reprezentowali członkowie Zespołu Tańca Ludowego „Uśmiech”, który od wielu lat współpracuje z muzeum.

Były kwiaty, życzenia, piękna pogoda i urocza sceneria muzeum.

***************************************

Wycieczka do biblioteki

foto

Dnia 15.09.2016r. uczniowie klas Ia i Ib udali się na wycieczkę do biblioteki "Starówka" w Starym Koninie. Wzięli udział w zajęciach bibliotecznych, podczas których wysłuchali krótkiego wykładu na temat historii książek i piśmiennictwa. Następnie sami ostemplowali  nowe książki i opisali je tak jak są one opisywane w bibliotece. Uczniowie przekonali się jak czasochłonna, ale i ciekawa jest praca bibliotekarza.

***************************************

„Pierwszaki błyszczą na drodze”

foto

czytaj więcej (źródło: http://www.word.konin.pl)

14 września 2016 roku uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej uczestniczyli w zajęciach prewencyjnych pod hasłem „Pierwszaki błyszczą na drodze” zorganizowanych na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie.

***************************************

Robotyka

foto

12 września 2016r. grupa 17 uczniów ze szkoły podstawowej wzięła udział w warsztatach z robotyki. Podczas tych zajęć uczniowie uczyli się budowy i programowania fascynujących konstrukcji robotów z klocków LEGO.

Zajęcia z robotyki to połączenie nauki i utrwalania działań matematycznych, wspaniałej zabawy klockami oraz odkrywania pasji od najmłodszych lat.

***************************************

NARODOWE CZYTANIE

foto

3 września 2016 roku uczennice Gimnazjum im. Wisławy Szymborskiej w Zespole Szkół w Liścu Wielkim Joanna Klanowska i Kaja Kaszuba wzięły udział w akcji „NARODOWE CZYTANIE”.

W Gminnej Bibliotece w Starym Mieście dyrektor szkoły Agnieszka Niekochańska, nauczycielka języka polskiego Ewa Szczap oraz Asia i Kaja czytały fragmenty książki „Quo vadis”.

***************************************

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

foto

1 września 2016 roku uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Liścu Wielkim uroczyście rozpoczęli nowy rok szkolny 2016/2017.

Piękna pogoda i dobre humory dopisywały wszystkim.

Przed nami nowe wyzwania. Oby ten rok przyniósł wszystkim jak najwięcej sukcesów i zadowolenia.

 

 
*************************************************************************************************
Rok szkolny 2015/2016
*************************************************************************************************

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016

foto

            24 czerwca 2016r. uczniowie Zespołu Szkół w Liścu Wielkim zakończyli rok szkolny 2015/2016. W swoim przemówieniu Dyrektor Szkoły Agnieszka Niekochańska podsumowała liczne sukcesy uczniów w różnorodnych konkursach, zawodach sportowych. Najlepsi uczniowie, którzy wyróżnili się bardzo dobrymi wynikami w nauce i zachowaniem otrzymali świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe wręczane przez Panią Dyrektor i wychowawców klas.   

Następnie Pani Dyrektor podziękowała dzieciom, nauczycielom za ich wytężoną pracę oraz rodzicom za wspieranie działań szkoły.

Gościem specjalnym tej uroczystości była Katarzyna Kubacka-Seweryn, która odebrała nagrodę specjalną „Amicus Scholae” – Przyjaciela szkoły, przyznawaną od kilka lat przez Dyrekcję i Grono Pedagogiczne.

Kończąc wspólne spotkanie Pani Dyrektor życzyła Gronu Pedagogicznemu, pracownikom szkoły, wszystkim uczniom i ich rodzicom wspaniałego wypoczynku wakacyjnego.

Samorząd Uczniowski

***************************************

W DROGĘ! PO WŁASNY LOS! – uroczyste pożegnanie absolwentów Gimnazjum

foto

          Pod takim hasłem  23 czerwca 2016 roku odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów klas trzecich Gimnazjum im. W. Szymborskiej w Liścu Wielkim.

Wychowawcy

***************************************

WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI ,,STARÓWKA”

foto

17 czerwca 2016r. odbyła się wycieczka do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie ,,Starówka". Celem wycieczki było zapoznanie z działalnością biblioteki, pracą bibliotekarza oraz ze zgromadzonym księgozbiorem. Podczas odwiedzin w bibliotece dzieci z klasy VIa i młodzież z klasy IIc Gimnazjum dowiedziały się, czym jest biblioteka, co trzeba zrobić, aby zostać czytelnikiem, do czego służy karta czytelnika, jak ułożone są książki na półkach oraz jak należy zachowywać się w bibliotece.

Agnieszka Szymczyk

***************************************

Matematyka konkursy

Uczniowie naszej szkoły, jak co roku, brali udział w konkursach matematycznych:

1.Matematyka na budowie, który organizowany jest przez Zespół Szkół Budowlanych dla gimnazjalistów Konina i powiatu konińskiego. W tym konkursie  uczeń Jacek Jasiński zajął trzecie miejsce.

2.Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR 2016. Sukces odniósł również Jacek Jasiński, który otrzymał wyróżnienie w kategorii Junior.

Gratulujemy !

Nauczyciel matematyki: Jolanta Jaśkowiak

***************************************

Biwak w Gosławicach

foto

                      Dni od 13 – 15 czerwca 2016r. klasy trzecie gimnazjum spędziły na biwaku w Gosławicach. Pierwszego dnia, po rozlokowaniu się w domkach, rozpoznawaliśmy najbliższy teren, gotowaliśmy obiad i graliśmy w koszykówkę, siatkówkę oraz piłkę nożną.                                                                         Drugiego dnia pojechaliśmy do Ślesina – do Parku Linowego. Najpierw było dużo śmiechu – w czasie ubierania całego sprzętu (uprzęże, lonże, kaski, liny asekuracyjne)– potem przechodziliśmy instruktaż! Wielką trudność sprawiało wejście po drabinie, a potem dla niektórych z nas było tylko gorzej! Jednak większa część przeszła całą drogę jak wprawieni we wspinaczce profesjonaliści! Ostatecznie kiedy wszystkim udało się zjechać po linie udaliśmy się na krótkie zwiedzanie rynku w Ślesinie.                         

Po powrocie do domków, zregenerowaliśmy siły  i zorganizowaliśmy grilla z pysznymi kiełbaskami.            

Trzeciego dnia zwiedziliśmy Muzeum Okręgowe w Koninie-Gosławicach. Zadowoleni i zintegrowani wróciliśmy do domu po trzech dniach pełnych przygód i wrażeń.

***************************************

Drzwi Otwarte w Gimnazjum im. W Szymborskiej w Liścu Wielkim

foto

            7 czerwca 2016r. w naszej szkole odbyły się drzwi otwarte dla przyszłych gimnazjalistów. Jak co roku na odwiedzających czekało wiele atrakcji i przyjemności :) Kochani! Było nam niezmiernie miło gościć Was w murach naszej szkoły :) I wierzymy, że spotkamy się już we wrześniu! DO ZOBACZENIA :)

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

***************************************

WYCIECZKA DO GOŁUCHOWA

foto

3 czerwca 2016r. odbyła się wycieczka klas IIa i IIc do Gołuchowa. Głównym celem wyjazdu było zwiedzenie przepięknego parku, integracja klas drugich.

Agnieszka Szymczyk

***************************************

SZKOLNY DZIEŃ SPORTU

foto

Uczniowie naszej szkoły przystąpili do rywalizacji sportowej w ramach tegorocznego Dnia Sportu. Zespół nauczycieli wychowania fizycznego przygotował różnorodne konkurencje rekreacyjno-sportowe, w których każdy mógł wziąć udział. Każdy uczeń mógł się wykazać, sprawdzić i ocenić swoje możliwości na tle rówieśników. Współpraca w klasach w czasie rozgrywek sportowych układała się bardzo dobrze. Podczas gdy jedni brali udział w zawodach, to inni ich dopingowali i odwrotnie. Wszyscy, którzy w tym dniu zaangażowali się w zabawę spędzili miło dzień w szkole. Nauczycielom wychowania fizycznego organizującym Dzień Sportu zależało na promowaniu wśród młodzieży aktywnego wypoczynku poprzez udział w zawodach i konkurencjach o charakterze sportowo- rekreacyjnym.

Agnieszka Szymczyk

***************************************

Dzień Matki

foto

23 maja 2016 r. uczniowie kl.0-I zaprosili swoje kochane mamy do świata bajek, w którym m.in. Czerwony Kapturek, Królewna Śnieżka i Kopciuszek składali im życzenia. Dzieci prezentowały swoje recytatorskie, muzyczne i taneczne uzdolnienia. Na pamiątkę tego spotkania goście otrzymali ramki z czterolistną koniczynką na szczęście.

Organizatorzy

***************************************

Konkurs historyczny „KONIN I OKOLICE POPRZEZ WIEKI”

czytaj więcej (źródło: www.zsb.lm.pl)

19 maja w ZSB w Koninie odbył konkurs historyczny „KONIN I OKOLICE POPRZEZ WIEKI”. Nasze Gimnazjum reprezentowały cztery uczennice: Joanna Klanowska, Monika Witkowska, Iga Wróblewska i Żaneta Wróblewska.

Na podium stanęła Monika Witkowska - zajęła III miejsce.

                                                                                                                      Gratulujemy!

                                                                                                                             W. Ratajczyk, D. Wróblewski

***************************************

MISTRZOSTWA SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM W TENISIE STOŁOWYM'2016

foto

14 maja 2016r. w Zespole Szkół w Liścu Wielkim odbyły się MISTRZOSTWA SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM W TENISIE STOŁOWYM. W turnieju wzięło udział 26 uczniów.

Wyniki turnieju:

W kategorii dziewcząt (SZKOŁA PODSTAWOWA):

I miejsce Martyna Jankosz

II miejsce Julia Jóźwiak

III miejsce Julita Kałużna

W kategorii chłopców (SZKOŁA PODSTAWOWA):

I miejsce Adam Kaszuba

II miejsce Szymon Ciesielczyk

III miejsce Filip Mikołajewski

Kategoria Gimnazja:

I miejsce Emilia Torzecka

II miejsce Patryk Wojtczak

III miejsce Martyna Budzińska

Agnieszka Szymczyk

***************************************

Szkolny Konkurs Mitologiczny

12 maja 2016 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Mitologiczny.

W konkursie uczestniczyło 9 uczniów. 

I miejsce zajął uczeń klasy Ia – Dawid Rymiszewski (35 punktów) 

II miejsce –Aleksandra Maciejewska z klasy IIIa (34,5 p.)

III miejsce – Ewa Janiak z klasy IIIb (28 p.) oraz Monika Witkowska z klasy IIc (28 p.)

Gratuluję!

Wioletta Ratajczyk

***************************************

SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANIĄ MELANIĄ KAPELUSZ

foto

W dniu 10 maja 2016 roku gościem Szkoły Podstawowej w Liścu Wielkim była autorka utworów dla dzieci Pani Melania Kapelusz. W spotkaniu autorskim z udziałem gościa uczestniczyli uczniowie klas drugich i trzecich. Dzieci z zaciekawieniem słuchały fragmentów opowiadań czytanych przez panią Kapelusz, uczestniczyły w rozmowach na temat wysłuchanych treści, zadawały pytania.  Na zakończenie spotkania mogły otrzymać książkę z dedykacją miłego gościa. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i miejmy nadzieję, że przyczyniło się do rozbudzenia zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych.

***************************************

225 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w ZS w Liścu Wielkim

foto

***************************************

MISTRZOSTWA GMINY W LEKKIEJ ATLETYCE'2016

foto

28 kwietnia 2016r. w Zespole Szkół w Liścu Wielkim odbyły się Mistrzostwa Gminy w Lekkiej Atletyce.

I miejsce Eryk Kucks (pchnięcie kulą)

II miejsce Katarzyna Poturała (pchnięcie kulą)

III miejsce Joanna Wasiewicz (pchnięcie kulą)

I miejsce Radosław Operacz (rzut oszczepem)

II miejsce Paulina Operacz (rzut oszczepem)

II miejsce Martyna Budzińska (skok w dal)

III miejsce Kaja Kaszuba (skok w dal)

II miejsce Eryk Kucks (skok wzwyż)

II miejsce Marika Noskowiak (100m)

I miejsce Eryk Kucks (100m)

II miejsce Adam Rzepczak (100m)

I miejsce Dominika Mikołajewska (300m)

I miejsce Kamila Kałużna (600m)

I miejsce Paulina Operacz (1000m)

I miejsce Hubert Kowalczyk (300m)

II miejsce Daniel Woźniak (1000m)

II miejsce Marika Noskowiak, Patrycja Bródka, Weronika Bajek, Julita Kaszuba (sztafeta 4x100)

I miejsce Adam Rzepczak, Hubert Adamczyk, Norbert Komosiak, Eryk Kucks (sztafeta 4x100m)

I miejsce Radosław Operacz, Patryk Budziński, Rafał Kaźmierczak, Kacper Jankosz (sztafeta szwedzka)

II miejsce Milena Rusek, Paulina Zaroda, Anna Wiśniewska, Katarzyna Kwiecińska (sztafeta szwedzka).

Agnieszka Szymczyk

***************************************

PODSUMOWANIE ROKU SPORTOWEGO POWIATU KONIŃSKIEGO

foto

27 kwietnia 2016r. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w ŻYCHLINIE odbyło się Podsumowanie Roku Sportowego Powiatu Konińskiego. Dziewczęta z Zespołu Lawina z naszego Gimnazjum miały zaszczyt brać udział w tym wydarzeniu oraz otrzymały Nagrodę za osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2014/2015.

 

                                                                                                           Gratuluję i życzę dalszych sukcesów!!!!!!

                Opiekun zespołu!!!!!!!!!!!

***************************************

SZKOLNA OLIMPIADA ZDROWIA

foto

18 kwietnia uczniowie klas 0-III szkoły podstawowej uczestniczyli w corocznej  Olimpiadzie Zdrowia. W tym roku zaprosiliśmy ratowników Wielkopolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego w Koninie, którzy w profesjonalny i przystępny dla uczniów sposób zapoznali ich z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz  reagowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia  lub życia innych osób. Dzieci miały możliwość obejrzeć sprzęt medyczny, poćwiczyć układanie osoby nieprzytomnej w pozycji bocznej, przełożyć chorego na nosze, wykonać masaż serca na manekinach, obejrzeć karetkę i jej wyposażenie. To był dzień pełen wrażeń.

Jolanta Waliszewska

***************************************

1050. rocznica chrztu Polski.

foto

Z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski uczniowie Gimnazjum im. W. Szymborskiej w Liścu Wielkim pojechali na wycieczkę do Poznania na Ostrów Tumski. Poszerzyli swoją wiedzę na temat tego kluczowego dla historii Polski wydarzenia. Zwiedzili cztery obiekty:

 - Bazylikę Archikatedralną św. Piotra i św. Pawła, która jest prawdopodobnym miejscem pochówku pierwszych władców Polski i przypuszczalnym miejscem chrztu Mieszka I,

 - Muzeum Archidiecezjalne posiadające wspaniałą galerię sztuki średniowiecznej,

 - Rezerwat Archeologiczny Genius Loci , który kryje w sobie olbrzymi wykop archeologiczny – miejsce, w którym odkryto doskonale zachowane konstrukcje wału obronnego grodu poznańskiego z X wieku.

 - Bramę Poznania - centrum interpretacji dziedzictwa, które przy pomocy nowych technologii łączy opowieść o dziejach katedralnej wyspy, rozwoju miasta Poznania z narracją o początkach Państwa Polskiego – wspólnoty, której kolebką jest Ostrów Tumski.

***************************************

Laureaci Wiosennych Konkursów Ekologicznych

foto

video (źródło: tvwielkopolska.pl)

Podczas Powiatowych Obchodów Dnia Ziemi pod patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty w Żychlinie uczniowie naszej szkoły otrzymali nagrody za konkursy ekologiczne, w których uczestniczyło ponad 400 uczniów z powiatu konińskiego.

W konkursie na prezentację multimedialną na temat „Spalarnie odpadów w Polsce i na świecie”  I  miejsce w powiecie  zajął Hubert Kowalczyk z kl. III b.

W konkursie na temat „Skażone powietrze a zdrowie człowieka”       

III miejsce w powiecie  zajęła Joanna Klanowska z kl. Ib.

W konkursie na makietę  „Miejsce, w którym można oddychać czystym powietrzem”  wyróżnienie  otrzymała   Karina Kwiecińska z kl. III b.

Poprzez udział i osiągnięte wyniki młodzież naszego gimnazjum pokazała właściwe postawy proekologiczne związane z nadchodzącą wiosną.      

GRATULUJEMY!!!

Anna Jankowska- Krawczyk

***************************************

INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA GMINY W LEKKIEJ ATLETYCE'2016

foto

16 kwietnia 2016r. odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Gminy w Lekkiej Atletyce dziewcząt i chłopców Szkół Podstawowych.

W kategorii dziewcząt:

I miejsce Natalia Lewandowska kl. VI (rzut piłeczką palantową)

II miejsce Julia Durkiewicz kl. VI (rzut piłeczką palantową)

II miejsce Weronika Brzęcka kl. VI (rzut piłką lekarską)

III miejsce Julia Durkiewicz (bieg na 600m)

IV miejsce Martyna Jankosz (rzut piłeczką palantową)

W kategorii chłopców:

III miejsce Adam Wróblewski (rzut piłeczką palantową)

III miejsce Adam Wróblewski (bieg na 60m).

Agnieszka Szymczyk

***************************************

VIII Finał Wiosennego Konkursu Wiedzy o Koninie i re­gionie - zdominowany przez uczennice naszego gimnazjum!!!

czytaj więcej (źródło: zscku.konin.pl)

czytaj więcej (źródło: koninskagazetainternetowa.pl)

czytaj więcej (źródło: wkonin.pl)

czytaj więcej (źródło: konin.lm.pl)

09 kwietnia 2016r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. S. Batorego w Koninie odbył się kolejny już VIII Finał Wiosennego Konkursu Wiedzy o Koninie i re­gionie. W tym roku do tematyki Konkursu włączono dodatkowo zagadnienie „Od Chrztu Polski do dziś – ważne wydarzenia i dzieje ziemi konińskiej”.

Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym udział wzięło 141 uczniów z 9 gimnazjów. Do II etapu zakwalifikowano 30 uczestników z najlepszymi wynikami, w tym 4 uczennice naszego Gimnazjum (Joanna Klanowska , Monika Witkowska, Iga Wróblewska, Żaneta Wróblewska).

W klasyfikacji indywidualnej uczennice naszego Gimnazjum spisały się wyśmienicie:

I miejsce - Monika Witkowska (nagroda – aparat fotograficzny)

III miejsce - Żaneta Wróblewska (nagroda – dysk zewnętrzny 1TB)

IV miejsce - Iga Wróblewska (nagroda – dysk zewnętrzny 1TB)

V miejsce - Joanna Klanowska (nagroda – dysk zewnętrzny 500 GB)

W klasyfikacji drużynowej nasze Gimnazjum okazało się bezkonkurencyjne zdobywając I miejsce.

Gratulujemy!

Dariusz Wróblewski

Wioletta Ratajczyk

***************************************

MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI W AEROBIKU GRUPOWYM – POZNAŃ ARENA 2016

foto

Mistrzostwa Wielkopolskie w Aerobiku Grupowym odbyły się 6 kwietnia 2016r. na Arenie w Poznaniu. Był to już XVII Finał Województwa Wielkopolskiego, w którym wzięło udział 60 zespołów.  Z roku na rok poziom prezentowanych układów jest coraz wyższy i każda grupa tańcząca zaskakuje sędziów możliwościami taneczno-aerobikowymi. W kategorii Gimnazjów nasze dziewczęta rywalizowały z 19 zespołami  i uplasowały się na V miejscu w Wielkopolsce. Naszą szkołę reprezentowały: Katarzyna Poturała, Marta Przybylak, Nikola Zioła, Dominika Mikołajewska, Sandra Zioła, Kaja Kaszuba, Martyna Kubicka, Paulina Kujawa oraz Żaneta Wróblewska, Marika Noskowiak       i Patrycja Bródka

                                                                                                                    Gratulujemy!!!!!

                                                                                                                                                          Maria Szafran-Pingot

                Milena Patrzykąt

***************************************

Światowy Dzień Zdrowia 2016r.

foto

W tym roku tematem przewodnim jest cukrzyca, choroba podstępna, społeczna, atakująca zarówno osoby dorosłe, dzieci i młodzież,  związana z zaburzeniem gospodarki węglowodanowej w organizmie. Klasa III a, II a oraz uczennice podstawówki przedstawiły  projekt edukacyjny „Pokonaj cukrzycę” podczas  wspólnego spotkania uczniów gimnazjum i podstawówki.

Julia Bandowska z klasy Ib  otrzymała dyplom i nagrodę w postaci wiosennego szafirka w doniczce za wyróżnienie w szkolnym konkursie o cukrzycy.

Podjęte działania mają na celu profilaktykę zdrowotną połączoną z realizacją podstawy programowej.

Anna Jankowska - Krawczyk

***************************************

WEWNĄTRZSZKOLNY KONKURS NA ,,NAJPIĘKNIEJSZY STÓŁ WIELKANOCNY”

foto

23 marca 2016r. odbył się Wewnątrzszkolny konkurs na ,,Najpiękniejszy Stół Wielkanocny”.

I miejsce zajął zespół z klasy IIIa w składzie: Milena Rusek, Weronika Wojciechowska, Patrycja Olejnik,

II miejsce zajął zespół z klasy IIb w składzie: Dominika Mikołajewska, Natalia Wrzesińska, Magdalena Wróblewska,

III miejsce zajął zespół z klasy IIa w składzie: Marika Noskowiak, Patrycja Bródka, Marta Przybylak,

Wyróżnienie otrzymał zespół z klasy IIIa w składzie: Milena Rusek, Weronika Wojciechowska, Patrycja Olejnik.

Agnieszka Szymczyk

Elżbieta Ignaczak

***************************************

Pierwszy Dzień Wiosny

foto

foto

Od wielu lat w naszej szkole społeczność uczniowska uroczyście świętuje Pierwszy Dzień Wiosny, pokazując w ten sposób, że nie warto chodzić na wagary.

            Od samego rana grupa uczniów z każdej klasy, brała udział w Saloniku poezji Wisławy Szymborskiej, na którym czytali i omawiali popularne wiersze patronki. Spotkanie połączone było z prezentacją prac uczniów zgłoszonych w konkursie na limeryk ilustrowany kolażem. Komisja konkursowa przyznała nagrody i wyróżnienia.

W miedzy czasie odbyło się również głosowanie na najpiękniejszą Marzannę. Rywalizację wygrała klasa IIIa, natomiast Ia otrzymała wyróżnienie. Zwycięzcy przemaszerowali ulicami naszej miejscowości, by z radością przywitać wiosnę. 

                        Na zakończenie Szkolne Koło Wolontariatu prowadzone przez nauczyciela religii Pana Macieja Rakowskiego, przygotowało apel podsumowujący projekt pod tytułem "Szacun dla wszystkich - stary tez człowiek". Samorząd Uczniowski ogłosił również konkurs na 100% frekwencję, który wygrała klasa IIIa i konkurs na najbarwniej i najpiękniej udekorowaną wiosenno- świąteczną klasę. Te zmagania wygrała klasa IIb.

              Wszystkim dziękujemy za uśmiechy i dobrą zabawę! 

                                                                                                                   Samorząd Uczniowski

***************************************

Mistrzostwo Strefy Konin w aerobiku grupowym zdobyte!!!!!!!!!!!!!!!!!

foto

Zawody północno-wschodniej strefy Wielkopolski w aerobiku grupowym za nami. 18 marca na Hali Rondo wystąpiło 23 zespołu ze wszystkich kategorii.

Na 9 szkół gimnazjalnych nasze dziewczęta uplasowały się na I miejscu i zdobyły Mistrzostwo Strefy Konin w Aerobiku Grupowym 2016r. Nasze gimnazjum reprezentował Zespół Lawina w składzie: Katarzyna Poturała, Marta Przybylak, Nikola Zioła, Martyna Kubicka, Kaja Kaszuba, Sandra Zioła, Paulina Kujawa oraz Dominika Mikołajewska, Żaneta Wróblewska, Patrycja Bródka, Marika Noskowiak. Dziewczęta będą prezentować  Strefę Konin tańcząc ten sam układ na Finale XVII Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w aerobiku grupowym, który odbędzie się 6 kwietnia 2016 r. w hali Arena w Poznaniu.

                                                                               Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za Poznań!!!!!!!!

Maria Szafran-Pingot

                                                                                                                                       Anna Radzimska

***************************************

X Międzyszkolny Konkurs Literacki ,, Jeżycjada znana i lubiana"

foto

,,Zwycięstwo" oraz III miejsce zapewniliśmy sobie w jubileuszowym, X Międzyszkolnym Konkursie Literackim ,, Jeżycjada znana i lubiana", który odbył się 17 marca 2016 r. w Żychlinie.

Dwa dwuosobowe zespoły  - z klasy IIb gimnazjum - Marta Owsiak i Natalia Trawińska oraz z klasy IIIc - Martyna Baczyńska    i Monika Witkowska brawurowo przedarły się przez trzy etapy konkursu: 

- prace plastyczne związane z tematyką konkursowych książek pt. ,, Szósta klepka" i ,,Kłamczucha",

- wymyślenie trzech czterowersowych zagadek dotyczących treści książek,

- odpowiedzi na kilkanaście pytań związanych z treścią na czas.

Monika i Martyna były bezkonkurencyjne.

Do konkursu przygotowała uczennice p. M. Dominiak.

***************************************

Drugie spotkanie „Tea Time Meeting”

Dnia 17 marca 2016r w naszej szkole odbyło się drugie spotkanie „Tea Time Meeting”, którego gościem był wykładowca PWSZ w Koninie dr Bartosz Wolski. Pan Doktor opowiedział uczniom o faktach i mitach związanych z Dzikim Zachodem, pokazując tło historyczne oraz obraz wykreowany przez media i filmy. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali wykładu, tradycyjnie przy herbatce i ciasteczku. Spotkanie przebiegało w miłej i swobodnej atmosferze, a nasi uczniowie mieli okazję do obcowania z językiem angielskim nie tylko podczas planowych lekcji.

                                                                                                                                 Anna Radzimska

                                                                                                                                                                            Paulina Wiatrowska

***************************************

II Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej

foto

Dnia 16 marca 2016r uczennice naszej szkoły: Weronika Krawczyk kl. Ia, Joanna Klanowska kl. Ib, Weronika Helt kl. IIb wzięły udział w II Powiatowym Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej, który odbył się w III Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida w Koninie. W festiwalu brali udział uczniowie ze wszystkich gimnazjów powiatu konińskiego. Nasze uczennice wykonały utwory w języku angielskim, prezentując nie tylko umiejętności wokalne, ale również językowe.

                                                                                                                                 Anna Radzimska

                                                                                                                                                                            Paulina Wiatrowska

***************************************

MISTRZOSTWA W TENISIE STOŁOWYM'2016

foto

12 marca 2016r. odbyły się MISTRZOSTWA GMINY STARE MIASTO W TENISIE STOŁOWYM . Pomimo wyczerpujących i trudnych meczów nasi reprezentanci pokazali bardzo dobrą formę.

I miejsce w kategorii klas V-VI zajęła Martyna Jankosz (Szkoła Podstawowa)

II miejsce w kategorii klas I-IV zajął Adam Kaszuba (Szkoła Podstawowa)

III miejsce w kategorii klas I-III zajęła Martyna Budzińska (Gimnazjum).

Naszą szkołę reprezentowali:

- Szymon Ciesielczyk

- Filip Mikołajewski

- Eryk Przybylak

- Adam Wróblewski

- Katarzyna Koralewska

- Kacper Jankosz

- Rafał Kazimierczak

Gratulujemy sukcesów!

Agnieszka Szymczyk

***************************************

Wyjazd na mecz piłki nożnej do Poznania

foto

                 6 marca 2016r.  klasa IIIaIb i Ia pojechały na mecz piłki nożnej Lech Poznań- Cracovia Kraków do Poznania. Celem wyjazdu było kształtowanie właściwej postawy kibica sportowego, propagowanie aktywnych, ciekawych, wartościowych i pozytywnych form spędzania czasu wolnego. 

                 Mecz był niezwykle ekscytujący, tym bardziej, że dla niektórych był to pierwszy tego typu wyjazd. Uczniowie mogli na żywo obserwować znanych piłkarzy Lecha i Cracovi oraz przeżywać niesamowitą atmosferę panującą na stadionie. 

                                                                                                                                  Organizatorzy

***************************************

GMINNE ELIMINACJE XXXIX EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ '2016

foto

video (źródło: wkonin.pl)

4 marca 2016r. w Zespole Szkół w Liścu Wielkim odbyły się GMINNE ELIMINACJE DO XXXIX EDYCJI OGÓLMOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ POD HASŁEM ,,MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM". W wyniku eliminacji szkolnych do turnieju gminnego zakwalifikowało się 27 uczniów ze wszystkich szkół funkcjonujących na terenie gminy Stare Miasto. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy tj. grupa I - uczniowie szkół podstawowych oraz grupa II - uczniowie szkół gimnazjalnych.  Zadaniem uczestników było udzielenie poprawnych odpowiedzi na pytania testowe z ochrony przeciwpożarowej, funkcjonowania struktur strażackich, ratownictwa, historii pożarnictwa, ekologii, prewencji, sprzętu, armatury, działań ratowniczo-gaśniczych, działań medycznych, BHP i innych. Turniej otworzył Przewodniczący Komisji ds. Młodzieży Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczej Straży Pożarnej Rzeczypospolitej Polskiej w Starym Mieście druh Ireneusz Ćwiek, który powitał przybyłych uczniów i opiekunów oraz omówił zasady konkursu. Uczeń Mateusz Zimny został nagrodzony pucharem jako najmłodszy uczestnik turnieju.

19 marca 2016r. w Bibliotece Publicznej w Starym Mieście odbędzie się etap powiatowy.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia na eliminacjach powiatowych.

Agnieszka Szymczyk

***************************************

Spotkanie angielskie „Tea Time Meeting”

foto

Dnia 29 lutego 2016r w naszej szkole odbyło się spotkanie angielskie „Tea Time Meeting”, w którym wzięli udział uczniowie gimnazjum oraz Szkoły Podstawowej (klasy 4-6). Gościem spotkania była pani Natalia Szczepaniak, wieloletnia mieszkanka Anglii, która opowiedziała uczniom o życiu i tradycjach tego kraju. Podczas spotkania używany był język angielski, a uczniowie popijając herbatkę i jedząc ciasteczka wysłuchali wykładu, a następnie zdawali pytania naszemu gościowi.                    

                                                                                                          Anna Radzimska

                                                                                                                                             Paulina Wiatrowska

***************************************

Gminny Koncert Piosenki anglojęzycznej „Follow the music

foto

23 lutego 2016 w Domu Kultury Oskard odbył się Gminny Koncert Piosenki anglojęzycznej „Follow the music”, którego organizatorem było Gimnazjum w Starym Mieście. Inspiracją tegorocznego koncertu były lata 60 i 70-te. Dzięki wspaniałym strojom i piosenką z tego okresu publiczność mogła choć na chwilę przenieść się w klimat tych czasów. W konkursie wzięły udział trzy uczennice naszego Gimnazjum:

Weronika Krawczyk -  III miejsce

Joanna Klanowska – wyróżnienie

Julia Bandowska – wyróżnienie

Jeszcze raz gratulujemy i dziękujemy za świetną zabawę.

                                                              Anna Radzimska

                                                              Paulina Wiatrowska

                                                               Jerzy Kowalczyk

***************************************

I GMINNY BIEG „STOP DYSKRYMINACJI. RAZEM MAMY SIŁĘ. STOP MOWIE NIENAWIŚCI”

foto

20 lutego 2016r. o godzinie 10:30 odbył się I GMINNY BIEG  „STOP DYSKRYMINACJI. RAZEM MAMY SIŁĘ. STOP MOWIE NIENAWIŚCI”. Organizatorami imprezy były szkolne grupy Amnesty International, działające w Gimnazjum w Starym Mieście i w Zespole Szkół w Żychlinie. Celem imprezy było zwrócenie uwagi na problem dyskryminacji i mowy nienawiści, podniesienie wiedzy uczniów i środowiska lokalnego na temat występowania przejawów dyskryminacji w bliskim otoczeniu oraz uwrażliwienie na zjawisko dyskryminacji.

Zespół Szkół w Liścu Wielkim reprezentowały uczennice: Paulina Zaroda, Paulina Operacz, Katarzyna Kwiecińska, Kamila Kołodziejczak, Klaudia Kołodziejczak, Aldona Nowaczyk, Milena Rusek, Martyna Baczyńska oraz nauczycielka wychowania fizycznego pani Agnieszka Szymczyk.

UCZESTNICY BIEGU

***************************************

WEWNĄTRZSZKOLNY XXXIX OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ'2016

18 lutego 2016r. w Zespole Szkół w Liścu Wielkim odbył się Turniej Wiedzy Pożarniczej pt.,,Młodzież Zapobiega Pożarom".

I miejsce Antoni Stolarek

II miejsce Aldona Nowaczyk

III miejsce Weronika Bajek.

4 marca 2016r. o godzinie 13:00 w Zespole Szkół w Liścu Wielkim odbędą się ELIMINACJE GMINNE XXXIX EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ.

Agnieszka Szymczyk

***************************************

Bezpieczne Walentynki

foto

          15 lutego 2016r. odbyły się w gimnazjum prelekcje na temat chorób przenoszonych droga płciową oraz wystawa projektu klasy I b przedstawiająca modele drobnoustrojów chorobotwórczych przenoszonych przez układ rozrodczy

Anna Jankowska - Krawczyk

***************************************

,,O dusigroszu Harpagonie"

            W dniu 05.02.2016 r. na scenie KDK został wystawiony spektakl pt. : ,,Skąpiec" w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru we Wrocławiu. W wyjeździe zorganizowanym przez p. M. Dominiak wzięły udział klasy Ia, IIa, IIb

,,Charakteryzacja postaci odpowiadała moim wyobrażeniom, aktor grający Harpagona był niesamowitym komikiem, choć skutki jego zachowania to raczej śmiech przez łzy" - napisała w swojej recenzji przedstawienia Weronika Bajek, uczennica klasy Ia

                                                                                                                                                                         M. Dominiak

***************************************

VI GMINNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO'2016

foto

24 stycznia 2016r. w Główiewie odbył się VI Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Stare Miasto.

II miejsce zajął Szymon Ciesielczyk

III miejsce zajął Adam Kaszuba.

Agnieszka Szymczyk

***************************************

MISTRZOSTWA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W TENISIE STOŁOWYM '2016

foto

W I półroczu roku szkolnego 2015/2016 odbyły się MISTRZOSTWA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W TENISIE STOŁOWYM. W szkolnych zawodach sportowych wzięło udział 34 uczniów.

W kategorii klas I-III

I miejsce zajął Tobiasz Przybylak

W kategorii klas IV-V

I miejsce zajął Adam Kaszuba

II miejsce zajął Szymon Ciesielczyk

III miejsce zajął Eryk Przybylak

W kategorii klas VI

I miejsce zajęła Martyna Jankosz

II miejsce zajął Adam Wróblewski

III miejsce zajął Miłosz Zimny.

Agnieszka Szymczyk

***************************************

Certyfikat-Dobrze Zaprojektowana  Szkoła 2016

foto

Taki certyfikat otrzymała nasza szkoła za promowanie pracy metodą projektu oraz wspieranie młodzieży w podejmowaniu ambitnych wyzwań edukacyjnych.

Metoda projektu edukacyjnego jest coraz częściej stosowana w polskich szkołach. Nauczyciele cenią ją, ponieważ doskonale kształci umiejętność pracy w grupie, ułatwia przyswajanie oraz utrwalanie wiedzy i jest przyjazna uczniom. Projekt jest działaniem zespołowym  i planowym, mającym na celu rozwiązanie konkretnego problemu.

***************************************

XVII Gala Powiatu Konińskiego

foto

22 stycznia w piątek w czasie ferii zimowych Zespół Lawina otrzymał zaproszenie na Uroczystość XVII Gali Powiatu Konińskiego. Dziewczęta naszego Gimnazjum oraz Absolwentki miały zaszczyt zaprezentować układ taneczno-aerobikowy przed liczną publicznością zgromadzoną na w/w imprezie, która odbyła się w Domu Kultury „Oskard” w Koninie. Układ prezentowany zrobił na widzach ogromne wrażenie, dzięki temu Zespół dostał propozycję występów na różnych uroczystościach organizowanych przez Starostwo Powiatowe.

***************************************

MIĘDZYKLASOWY KONKURS STOŁÓW BOŻONARODZIOWYCH

foto

22 grudnia 2015r. odbyła się kolejna edycja konkursu na ,,Najpiękniejszy Stół Bożonarodzeniowy”. Uczniowie byli oceniani za własnoręcznie zrobione ozdoby, pomysłowość i zachowanie tradycji świątecznej. Nad całością konkursu czuwała Pani Agnieszka Szymczyk i Pani Elżbieta Ignaczak.

I miejsce zajęła drużyna w skład, której wchodziły uczennice klasy II a (Marika Noskowiak, Aleksandra Folta, Patrycja Bródka).
II miejsce zajęła drużyna, którą tworzyły uczennice klasy III a (Patrycja Olejnik, Magdalena Trocha, Klaudia Rządkowska).
III miejsce zajęła klasa II a (Dominika Mikołajewska,  Natalia Wrzesińska, Magdalena Wróblewska).

Wyróżnienie dla Mariki Noskowiak, Aleksandry Folta, Patrycji Bródki uczennic klasy II a.

Sponsorem nagród była Rada Rodziców działająca w Zespole Szkół w Liściu Wielkim.

Agnieszka Szymczyk

***************************************

SPOTKANIE MIKOŁAJKOWE Z WÓJTEM GMINY STARE MIASTO'2015

foto

7 grudnia 2015r. jak co roku odbyło się spotkanie mikołajkowe z Wójtem Gminy Stare Miasto panem Ryszardem Nawrockim. Wzięły w nim udział dzieci i młodzież reprezentujące wszystkie placówki oświatowe z terenu gminy Stare Miasto. Wójt gminy w roli Mikołaja, opowiedział krótką historię dotyczącą Świąt Bożego Narodzenia. Na koniec spotkania dzieci obdarowane zostały paczkami ze słodyczami. Spotkanie zakończyło się wspólnym zaśpiewaniem kolędy ,,Przybieżeli do Betlejem".

Agnieszka Szymczyk

***************************************

Akcja "GÓRA GROSZA”

foto

Przełom listopada i grudnia to szczególny czas. W tym okresie w wielu szkołach, w tym i w naszej, odbyło się wielkie usypywanie Góry Grosza. Cel akcji:  pomoc dzieciom, które z rożnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnych domach rodzinnych.

Każdy z uczniów przyniósł tyle, ile mógł. Pokazało to, że razem potrafimy się zjednoczyć i wiele zdziałać. A zebraliśmy w tym roku około 146zl. W sumie to prawie 20 kilogramów "groszówek". 

Wszystkim, którzy włączyli się w akcję serdecznie dziękujemy!

Samorząd Uczniowski

***************************************

Powiatowy Konkurs Ochrony Środowiska

foto

Julia Poturała z klasy III a reprezentowała gimnazjum w  XV finale Powiatowego Konkursu Ochrony Środowiska, który odbył się 28 listopada 2015r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Koninie. Za osiągnięty wynik otrzymała bon towarowy w wysokości 50zł  na zakupy w Empiku. Nagrody wręczył Starosta Powiatowy  Stanisław Bielik.

Anna Jankowska- Krawczyk

***************************************

GMINNE ZAWODY W PIŁKĘ RĘCZNĄ CHŁOPCÓW '2015

foto

28 listopada 2015r. odbyły się zawody w piłkę ręczną chłopców szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentował: Adam Wróblewski, Miłosz Zimny, Mateusz Przybyła, Hubert Jędro, Szymon Mijalski, Tobiasz Wejman, Kacper Szymczak, Patryk Wróbel, Andrzej Cieślak.

W końcowej klasyfikacji nasi zawodnicy zajęli IV miejsce.

Agnieszka Szymczyk

***************************************

GMINNE ZAWODY W PIŁKĘ RĘCZNA DZIEWCZĄT '2015

26 listopada 2015r. odbyły się gminne zawody w piłkę ręczną gimnazjów. Skład drużyny dziewcząt: Katarzyna Kwiecińska, Paulina Zaroda, Milena Rusek, Weronika Wojciechowska, Karina Kwiecińska, Kamila Kałużna, Joanna Wasiewicz, Natalia Trawińska, Julita Kaszuba, Marika Noskowiak, Paulina Operacz, Kinga Nowaczyk, Weronika Bajek, Kinga Piątkowska. Nasze uczennice zajęły II miejsce.

Agnieszka Szymczyk

***************************************

Spotkanie z profesorem z Wietnamu

To było niezwykłe październikowe spotkanie. Do Zespołu Szkół w Liścu Wielkim przyjechał Nguyen Chi Thuat - profesor, który podjął się przetłumaczenia ,, Lalki " B. Prusa oraz wierszy Wisławy Szymborskiej. To szczególnie ważny fakt dla uczniów naszej szkoły, gdyż Bolesław Prus jest patronem szkoły podstawowej, natomiast Wisława Szymborska to patronka gimnazjum. Gość z życzliwym uśmiechem obejrzał część artystyczną przygotowaną przez uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej. Był też czas na pytania i pamiątkowe wpisy do kroniki.

                                                                                                                                            M. Dominiak

***************************************

Lekcja w bibliotece

foto

26 listopada 2015 r. klasy trzecie gimnazjum udały się wraz z opiekunami - p. G. Koziorowską oraz p. M. Dominiak do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie. Gimnazjaliści w czasie ilustrowanego wykładu mieli okazję pogłębić wiedzę na temat początków pisma, poznać księgozbiór placówki, nauczyć się zakładania kart bibliotecznych, zostać członkiem biblioteki.

                                                                                                                           M. Dominiak

***************************************

Jesienna Kawiarenka Zdrowia

foto

            W poniedziałek 23.11.2015r. podczas długich przerw w ramach akcji zdrowotnej Rzuć palenie razem z nami  uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej za niewielkie pieniądze mogli posmakować jesiennych przysmaków, przeczytać ulotki na temat wartości odżywczej warzyw i owoców a także szkodliwości palenia papierosów. Największym przysmakiem cieszyły się kaki i melony.

Anna Jankowska- Krawczyk

***************************************

GMINNE ZAWODY W PIŁKĘ RECZNĄ'2015

foto

21 listopada 2015r. uczennice klas VI i V szkoły podstawowej uczestniczyły w gminnych rozgrywkach piłki ręcznej dziewcząt rozegranych w Starym Mieście. Bilansem końcowym, dwa mecze wygrane i  jeden mecz  przegrany, zajęłyśmy w turnieju gminnym II miejsce! Szkołę reprezentowały: Martyna Jankosz - kapitan, Natalia Lewandowska, Martyna Maciejewska, Weronika Roszak VI, Weronika Brzęcka, Klaudia Operacz, Klaudia Pawlak, Wiktoria Roszak, Julia Durkiewicz.

Opiekun zespołu: Agnieszka Szymczyk

***************************************

Gimnazjaliści kręcą filmy

foto

Z przyjemnością informujemy, że w naszym Gimnazjum zawiązał się Klub Filmowy skupiający miłośników kina.

20 listopada 2015r. spotkaliśmy się na warsztatach filmowych. Podczas zajęć nakręciliśmy swój pierwszy film animowany metodą poklatkową. Zajęcia polegały na pracy zespołowej, w czasie której należało sporządzić  tzw. storyboard, zbudować plan filmowy, a następnie własnoręcznie wykonać  scenografię i „ aktorów”, którzy mieli być ożywieni. Wykonane przez nas fotografie zostały poddane obróbce w  programie do montażu filmów Movie Maker. Powstały w ten sposób cztery krótkie filmiki, nakręcone pod kierunkiem liderki „ Filmoteki  Szkolnej”, Katarzyny Czubińskiej.

 Zajęcia odbyły się dzięki współpracy, którą nawiązaliśmy z Fundacją Sztuki Filmowej „Taki Jestem” i udziałowi w ogólnopolskim projekcie „Przestrzenie Inspiracji”.

                                                                                  Klubowicze

***************************************

„Z pieśnią przez dzieje Polski”

foto

13 listopada 2015r. w Zespole Szkół w Liścu Wielkim w ramach obchodów 97. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości odbył się uroczysty VI Koncert Pieśni Patriotycznej w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Liścu Wielkim. Przypomnieliśmy pieśni i piosenki, które śpiewano niegdyś w polskich domach, które towarzyszyły narodowi polskiemu w ważnych wydarzeniach dziejowych. Chcieliśmy zachęcić wszystkich do wskrzeszenia i kontynuowania tradycji wspólnego śpiewania w gronie rodzinnym i towarzyskim, aby rozwijać poczucie więzi rodzinnej i narodowej, a także poprzez pieśni przybliżyć naszą historię i ułatwić jej zrozumienie.

We wspólnym śpiewaniu uczestniczyli uczniowie, rodzice, mieszkańcy naszej gminy i zaproszeni goście.

Na zaproszenie Szkolnego Koła Wolontariatu swoją obecnością zaszczycili nas pensjonariusze Domu Opieki "Tęczowa Dolina". Miłym doświadczeniem było widzieć uśmiech, zadowolenie, a nawet łzy naszych szczególnych gości.

Koncert był dla wszystkich wzruszającym przeżyciem oraz wspaniałą lekcją historii.

***************************************

Święto Niepodległości w Zespole Szkół w Liścu Wielkim

foto

11 listopada 1918 r., po 123 latach niewoli narodowej i powstańczych zrywów wolnościowych, Polska odzyskała niepodległość.

Uczniowie Zespołu Szkół  w Liścu Wielkim uczcili uroczystą akademią 97. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

11 listopada wzięli udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości. Po zakończeniu mszy przemaszerowali ulicami Starego Miasta w kierunku placu przy Urzędzie Gminy. Po odśpiewaniu Hymnu Państwowego i przemówieniu Wójta, delegacja złożyła kwiaty pod Pomnikiem Ofiar II Wojny Światowej.

***************************************

„A choć ich życia płomień zgasł, to myśli  o nich są przecież w nas …”

foto

czytaj więcej (źródło: konin.naszemiasto.pl)

video (źródło: wkonin.pl)

Podczas poetyckich Zaduszek zorganizowanych w Zespole Szkół w Liścu Wielkim, uczniowie wspominali bliskich naszym sercom, krewnych, przyjaciół i znajomych, ale także wielkich tego świat, których nie ma już wśród nas, a pozostali w naszej pamięci, myślach i sercu. Poprzez wiersz, piosenkę, dzieci przeniosły widownię w podróż w głąb siebie, skłoniły do  zadumy  i refleksji. Uczniowie zaprezentowali między innymi: „Kot w pustym mieszkaniu” – W. Szymborskiej, „Zamiast” – E. Grechuty,  „Dni, których nie znamy” – M. Grechuty.

Był to wieczór, który pozwolił wszystkim zatrzymać się na chwilę w pędzie codzienności.

***************************************

Pokaz sztuki cyrkowej

foto

30 października w naszej szkole odbył się wspaniały pokaz sztuki cyrkowej. Występy rozpoczął wesoły klaun, który bawił dzieci swoimi sztuczkami. Jednak największe wrażenie wzbudził wąż, którego można było dotknąć, a niektórzy uczniowie trzymali go nawet na rękach. Były także pokazy żonglerki, iluzji i ekwilibrystyki. Dzieci brały udział w przedstawieniu i z pomocą klauna wykonywały różne sztuczki. Niezapomniany występ zakończył się gromkimi brawami i niespodziankami.

***************************************

Ślubowanie klas pierwszych

foto

29 października 2015 roku, odbyła się uroczystość przyjęcia uczniów klas pierwszych do grona społeczności szkolnej. Pierwszoklasiści zaprezentowali program artystyczny, podczas którego śpiewali, tańczyli, recytowali wiersze. Złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Następnie pani Dyrektor pasowała każdego na ucznia Szkoły Podstawowej im. Bolesława Prusa w Liścu Wielkim.

Pierwszoklasistom w tej uroczystej chwili towarzyszyli ich rodzice, zaproszeni goście, nauczyciele i starsi koledzy.

Wychowawcy

***************************************

Spotkanie dla rodziców uczniów gimnazjum z przedstawicielami policji

foto

W ramach profilaktyki odbyło się spotkanie dla rodziców uczniów gimnazjum z przedstawicielami policji – wydział prewencji. Podczas spotkania rodzice wysłuchali wykładu na temat odpowiedzialności karnej, ale również jakie niesie  współczesny świat – dopalacze, narkotyki.

 

Profilaktyka czerniaka dla rodziców

foto

            W dniu 28 października 2015r. rodzice uczniów gimnazjum spotkali się edukatorami zdrowia z klasy II b. Podczas spotkania rodzice otrzymali  przygotowane przez uczniów ulotki Badaj skórę raz w roku a unikniesz wyroku, w których  znajdują się informacje na temat czynników zwiększonego ryzyka zachorowania na czerniaka, ABCDE – czyli jak rozpoznać czerniaka, zasad profilaktyki oraz adresy i numery telefonów, gdzie w Koninie można uzyskać pomoc (dermatologia prywatnie i na kasę chorych).  W ten sposób nasza szkoła stara się uczestniczyć w działaniach na rzecz zdrowia i tworzenia zdrowego środowiska w domu, szkole, miejscu pracy i społeczności lokalnej.

Anna Jankowska- Krawczyk

***************************************

Spotkanie z językoznawcą

foto

26 października 2015 r. klasy pierwsze Gimnazjum w Liścu Wielkim udały się do Żychlina na spotkanie z prof. A. Markowskim - wybitnym językoznawcą, autorem słowników, z których korzystają uczniowie na lekcjach języka polskiego. Wykład profesora dotyczył zmian we współczesnym języku mówionym i pisanym.

Marzanna Dominiak

 

***************************************

Szkoła promująca zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem

foto

            Jest to temat projektu , jaki uczniowie klasy II a i II b realizowali  od września do października 2015r. w Zespole Szkół w Liścu Wielkim. Umowa dotycząca projektu zawarta została z Wielkopolskim Centrum Onkologii – Instytutem w Warszawie oraz Wielkopolskim Centrum Onkologii  w Poznaniu. Wybraliśmy na ten rok szkolny działanie VI Unikaj nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne. Koordynatorem i osobą realizującą projekt  z uczniami jest Anna Jankowska- Krawczyk.  W ramach projektu w szkole odbyły się w każdej klasie gimnazjum lekcje profilaktyki na zajęciach wychowania do życia w rodzinie, odbył się też konkurs biologiczno – plastyczny na temat  Znajdź haka na raka, uczniowie przygotowali ulotkę  Badaj skórę raz w roku a unikniesz wyroku,  wykonali gazetkę na korytarzy szkolnym, przeprowadzona została edukacja rodziców oraz odbyło się spotkanie edukacyjne z zakresu prewencji nowotworowej na temat  Profilaktyka czerniaka  w formie apelu dla wszystkich uczniów gimnazjum, nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły. Dzięki projektowi , do realizacji którego zachęciła w szkole pani Dyrektor ZS w Liścu Wielkim Agnieszka Niekochańska  wszyscy teraz mają poczucie odpowiedzialności za własne zdrowie i swoich bliskich.

Anna Jankowska- Krawczyk

***************************************

Wspólnie czytamy

foto

22 października 2015r., po raz  drugi odbyła się akcja czytania dla uczniów przez nauczycieli. Tym razem były to wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.

***************************************

Wycieczka do Żelazowej Woli i Warszawy

foto

W dniu 15 października 2015 r. obyła się wycieczka w której uczestniczyli uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej. Uczestnicy wycieczki mieli okazję poznać piękno i walory turystyczne Żelazowej Woli oraz Warszawy.  Plan wycieczki obejmował: Dworek w Żelazowej Woli- miejsce urodzin Fryderyka Chopina, Pałac Kultury i Nauki, Krakowskie Przedmieście, budynki Rządowe, pomnik Syrenki i Młodego Powstańca, Zamek Królewski, Grób Nieznanego Żołnierza. Największe zainteresowanie dzieci wzbudziły: Stadion Narodowy oraz Centrum Nauki „Kopernik”. Dziękujemy uczestnikom wycieczki za wzorowe zachowanie i towarzyszący każdemu uczniowi dobry humor.

Opiekunowie:

Jerzy Kowalczyk

Patrycja Lebioda

Ewa Stankiewicz

***************************************

Podróż do wnętrza ziemi

foto

13 października wczesnym rankiem wyjechaliśmy do Kopalni Soli w Kłodawie. Na miejscu każdy uczestnik wycieczki otrzymał kask ochronny na głowę ;następnie zostaliśmy pouczeni jak należy się zachowywać w kopalni, po czym wraz z  przewodnikiem bezpiecznie zjechaliśmy 600 metrów pod ziemię szybem Michał. Górnik który był naszym przewodnikiem oprowadził nas po najciekawszych miejscach kopalni. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek w z historii wydobycia soli. Między innymi , że Kopalnia Soli „Kłodawa” jest największym producentem soli w Polsce a jej długość i wynosi 63 km, szerokość 4 km. Każde miejsce zostało nam dokładnie opowiedziane. Pod koniec wycieczki mogliśmy zbierać bryły soli a  w drodze powrotnej w autokarze wysłuchać podsumowującej naszą wyprawę  lekcji geologii. Ten wyjazd był dla nas pouczający ponieważ  zrozumieliśmy sentencję Rzymskiego Przyrodnika Pliniusza :” Dwie rzeczy są najciekawsze na świecie: słońce i sól”!

                                                           Emilia Torzecka i Dominik Szymczak z kl. II C Gimnazjum

***************************************

Spotkanie autorskie z konińską poetą Panią Danutą Olczak

foto

Olga Brzęcka uczennica klasy V podczas spotkania autorskiego z konińską poetą Panią Danutą Olczak prezentowała Jej wiersz pt. „Jesień”.

Spotkanie odbyło się 15 października 2015r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Koninie. Poetka opowiadała o radości tworzenia w Koninie, o swoim życiu i twórczości.

Organizatorem spotkania była Krystyna Łybacka – Poseł do Parlamentu Europejskiego, Stowarzyszenie ONA oraz NBP w Koninie.

***************************************

Unikaj nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne

foto

W każdej klasie gimnazjum na lekcjach wychowania do życia w rodzinie  w ramach profilaktyki i promocji zdrowego stylu życia odbyły się warsztaty pracy na temat właściwego opalania się oraz rozpoznawania  podejrzanych zmian na skórze.  Zapraszamy do galerii zdjęć.

Anna Jankowska-Krawczyk

***************************************

Znajdź haka na raka

foto

     Październik jest w Polsce obchodzony jako miesiąc walki z rakiem, dlatego odbył się szkolny konkurs biologiczno- plastyczny związany z realizacją w szkole projektu profilaktycznego.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Dorian Piekarski kl. I b

II miejsce – Oliwia Wrzesińska kl. I b

III miejsce – Kaja Kaszuba kl. I b

    Przez dwa tygodnie mogliśmy oglądać najładniejsze prace uczniów na szkolnym korytarzu poszerzając naszą wiedzę na temat chorób nowotworowych i profilaktyki. 

Anna Jankowska-Krawczyk

***************************************

Wycieczka do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Koninie

foto

Uczniowie klas III b i II b  naszego gimnazjum odwiedzili Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Koninie.
Młodzież wysłuchała wykładu na temat: Bądź świadomym konsumentem! Co można dowiedzieć się z etykiety produktu spożywczego? Następnie w grupach zwiedziliśmy laboratorium, obejrzeliśmy bakterie i pasożyty pod mikroskopem, zbadaliśmy wodę.  Skorzystaliśmy też z lekcji przestrogi oglądając filmy na temat  narkotyków, dopalaczy.

Anna Jankowska-Krawczyk

***************************************

"Nie bierzemy kota w worku"- czyli  otrzęsiny klas pierwszych.

foto

            Przyjęcie pierwszaków do braci gimnazjalnej to nielada wydarzenie, dlatego też 15 października w naszej szkole odbyły się otrzęsiny klas pierwszych, które stały się już tradycją.

            Każdy przybyły uczeń miał namalowane wąsy, w celu łatwiejszego rozpoznania. Po oznakowaniu wszystkich, przystąpiliśmy do części oficjalnej. Wylosowani przez wychowawców uczniowie zostali poddani próbie kociej sprawności i zręczności. 

            Pierwszym zadaniem było znalezienie skarbu na dnie talerza wypełnionego magicznym płynem lub proszkiem. Następnie należało zjeść jogurt z kwaskiem cytrynowym, i jak przystało na prawdziwe koty, wypić mleko z talerza na czas. Bezkonkurencyjna okazała się klasa Ia

I wreszcie nastąpiła długo oczekiwana przysięga złożona starszej braci gimnazjalnej, po której pierwszaki stały się szkolną "kocią arystokracją". Potem wszyscy razem bawiliśmy się przy muzyce.

                                                                                                                                      Organizatorzy

***************************************

GMINNE ZAWODY W TENISIE STOŁOWYM '2015

foto

10 października 2015r. odbyły się gminne zawody w tenisie stołowym w grze deblowej dziewcząt i chłopców. Turniej drużynowy składający się z gier indywidualnych i deblowej rozegrano systemem „każdy z każdym”. Naszą szkołę reprezentowali zawodnicy w składzie:

SZKOŁA PODSTAWOWA:

- kategoria dziewcząt - Martyna Jankosz, Klaudia Operacz wywalczyły III miejsce,

- kategoria chłopców - Adam Kaszuba, Adam Wróblewski wywalczyli II miejsce,

GIMNAZJUM:

- kategoria dziewcząt - Iga Wróblewska, Żaneta Wróblewska wywalczyły II miejsce,

- kategoria chłopców - Rafał Kazimierczak, Kacper Jankosz wywalczyli II miejsce.

Zwycięzcom serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów

Agnieszka Szymczyk

***************************************

Ogólnopolska kampania społeczna „Uwaga nadwaga”

foto

7 października2015r.klasa IIa i IIc Szkoły Podstawowej uczestniczyła w  kampanii społecznej „Uwaga nadwaga”, która ma na celu zwiększenie świadomości dzieci dotyczących właściwych nawyków żywieniowych i ich wpływu na zdrowie. W tym celu nasi uczniowie gościli w Centrum Dietetycznym NATURHOUSE  w Koninie, gdzie odbyła się pogadanka z dietetykiem oraz pomiar składu ciała.

foto

A że była to nie tylko jednorazowa lekcja, od następnego dnia Samorząd Uczniowski , również zaczął propagować zdrowe żywienie, sprzedając na przerwach „ ZDROWĄ KANAPKĘ ”     

                                                                                                                           Opiekunowie Samorządu

***************************************

DZIEŃ PATRONA

foto

czytaj więcej (źródło: konin.naszemiasto.pl)

czytaj więcej (źródło: wkonin.pl)

Rok temu odbyła się uroczystość nadania naszemu gimnazjum imienia Wisławy Szymborskiej. Wtedy postanowiliśmy, że 3 października będzie Dniem Patrona (tego dnia 1996r. ogłoszono przyznanie Wisławie Szymborskiej Nagrody Nobla w dziedzinie literatury). W tym roku po raz pierwszy obchodziliśmy to święto.

Dzień ten był szczególny przede wszystkim dla uczniów klas pierwszych, którzy złożyli uroczyste ślubowanie i stali się pełnoprawnymi członkami naszej szkolnej społeczności - uczniami Gimnazjum im. Wisławy Szymborskiej.

Następnie wszyscy zebrani wysłuchali Gawędy o Wisławie Szymborskiej wzbogaconej prezentacją multimedialną, które przybliżyły nam sylwetkę patronki.

                                                                                                                      Organizatorzy

***************************************

Mistrzostwa Gminy Stare Miasto w Indywidualnych Biegach Przełajowych

foto

3 października 2015r. w Zespole Szkół w Żychlinie odbyły się Mistrzostwa Gminy Stare Miasto w Indywidualnych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych oraz Gimnazjów.

Szkołę Podstawową reprezentowały następujące osoby: Natalia Tomaszewska, Zuzanna Kałużna, Roksana Przydryga, Eliza Kałużna, Klaudia Operacz, Adam Wróblewski, Kacper Szymczak, Mateusz Bocian, Patryk Wróbel.

Do zawodów powiatowych zakwalifikowały się: Natalia Tomaszewska, Klaudia Operacz, Adam Wróblewski, Kacper Szymczak, Mateusz Bocian, Patryk Wróbel.

Natomiast Gimnazjum reprezentowały takie osoby jak: Paulina Operacz, Anna Wiśniewska, Dominika Mikołajewska, Julita Kaszuba, Milena Rusek, Paulina Zaroda, Hubert Staciwa, Patryk Budziński, Bartosz Pawlak.

Wszystkie osoby z naszego Gimnazjum zakwalifikowały się na Mistrzostwa Powiatu konińskiego do Kazimierza Biskupiego, gdzie już 8 października będą zmagać się z innymi szkołami.

            Maria Szafran-Pingot

***************************************

Dzień Chłopca w Gołuchowie

foto

***************************************

Europejski Dzień Języków Obcych

foto

Dnia 25 września 2015r. obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Uczniowie z tej okazji przygotowali prace przedstawiające kraj, który wcześniej mieli przydzielony przez losowanie. Dzięki temu korytarz szkolny zamienił się w europejską wystawę, którą wszyscy wspólnie mogliśmy podziwiać, przy dźwiękach muzyki w różnych językach: angielskim, niemieckim i rosyjskim.  Uczniowie nie tylko poszerzyli swoją wiedzę o ciekawych miejscach, ale także wykazali się niezwykłą kreatywnością i zaangażowaniem. Mamy nadzieję, że Europejski Dzień Języków Obcych zagości w naszej szkole również w przyszłym roku.

***************************************

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W GIMNAZJUM

foto

Dnia 21 września 2015r. w Gimnazjum odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Jego skład przedstawia się następująco:

Wiktoria Nowacka - przewodnicząca,

Katarzyna Poturała  - zastępca przewodniczącej,

Hubert Zajączkowski - skarbnik,

Sandra Zioła - sekretarz,

Kacper Jankosz - Rzecznik Spraw Uczniowskich

Wszystkim serdecznie gratulujemy i liczymy na owocną współpracę.

                                                                                Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

***************************************

Sprzątanie  Świata 2015r.

foto

Jak co roku młodzież  dała przykład mieszkańcom, że należy dbać o otaczająca nas przyrodę i pod kierunkiem nauczycieli wysprzątała okolice Liśca Wielkiego włączając się w działania na rzecz ochrony środowiska lokalnego.

Najwięcej wśród odpadów było szklanych butelek po alkoholu…

Anna Jankowska-Krawczyk

***************************************

ZAWODY SPORTOWO – POŻARNICZE '2015

foto

19 września 2015r. w Barczygłowie odbyły się zawody sportowo - pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

I miejsce drużyna żeńska nr 2 w składzie: Arent Joanna, Folta Aleksandra, Kwiecińska Karina, Maciejewska Martyna, Operacz Paulina, Operacz Klaudia, Pawlak Klaudia, Zaroda Paulina,

II miejsce drużyna żeńska nr 1 w składzie: Bródka Patrycja, Kwiecińska Katarzyna, Mikołajewska Dominika, Roszak Weronika, Wróblewska Iga, Wróblewska Żaneta,

II miejsce drużyna męska w składzie: Kazimierczak Łukasz, Kazimierczak Rafał, Karpiński Dawid, Kotwas Przemysław, Noskowiak Aleksander, Pawlak Bartosz, Tomalczyk Dominik.

Wszystkim zawodnikom dziękuję za udział w zawodach sportowo - pożarniczych,   gratuluję uzyskanych wyników oraz dziękuję za zdrową rywalizację!

                                                                                                          Opiekun MDP

                                                                                                                                    Agnieszka Szymczyk

***************************************

Wizyta w MBP w Koninie

czytaj więcej (źródło: konin.lm.pl)

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bolesława Prusa z Zespołu Szkół w Liścu Wielkim , wzięli udział w Narodowym Czytaniu „ Lalki”, które odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Koninie. Uczniowie przedstawili krótką część artystyczną. W rolę Bolesława Prusa wcielił się absolwent naszej szkoły Krystian Maciejewski, z którym wywiad przeprowadziła uczennica klasy V Olga Brzęcka. Piosenkę  „Laleczka z saskiej porcelany” wykonała Joanna Klanowska, a zespół tańca ludowego Uśmiech zaprezentował się w tańcu Krakowiak.

Uczniowie wzięli udział w konkursach, otrzymali pamiątkowe monety-dukaty oraz nagrody książkowe. Spotkanie z „Lalką” było świetną lekcją czytelnictwa.
***************************************

Wspólnie czytamy

foto

Rozwijanie kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży- to jeden z kierunków polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2015/2016. W związku z tym bibliotekary J z Zespołu Szkół w Liścu Wielkim zapraszają swoich uczniów do aktywnego czytelnictwa. W roku szkolnym 2015/16 odbędzie się szereg akcji , imprez zachęcających dzieci i młodzież do czytania.

9 września podczas długich przerw dyrektor szkoły pani Agnieszka Niekochańska, a 10 września pan Tadeusz Dubowicz , czytali uczniom fragmenty „Lalki” Bolesława Prusa. Czytanie tej właśnie książki związane było z Narodowym Czytaniem , które odbyło się w całej Polsce 5 września. Ponadto Bolesław Prus to patron szkoły podstawowej.

Czytanie podczas przerw fragmentów różnych książek odbywać się będzie cyklicznie raz w miesiącu. Ponadto szkolne bibliotekary przygotowały szereg niespodzianek związanych z czytelnictwem. Zapraszamy do aktywnego włączania się!
 

Do szkoły wracać już czas…

foto

    Wakacje dobiegły końca. Uczniom i nauczycielom przypomniał o tym pierwszy dzwonek, który rozległ się w szkolnych murach we wtorek, 1 września. . Uczniów, nauczycieli oraz przybyłych  gości  serdecznie powitała dyrektor szkoły Agnieszka Niekochańska,  życząc wszystkim powodzenia w nowym roku szkolnym 2015/2016.
   Szczególnie ciepłe słowa zostały skierowane do najmłodszych uczniów, którzy w tym roku rozpoczynają swoją edukacyjną przygodę w szkole podstawowej.

 

 
*************************************************************************************************
Rok szkolny 2014/2015

*************************************************************************************************

Drzwi otwarte w naszej szkole

foto

15 czerwca 2015 roku mury naszej szkoły otwarte zostały dla przyszłych gimnazjalistów. Podczas spotkania uczniowie wraz z opiekunami obejrzeli krótką prezentację multimedialną oraz zwiedzili szkołę i wszystkie klasy, w których nauczyciele poszczególnych przedmiotów przygotowali drobne niespodzianki oraz pokazy. Następnie wyszliśmy na boisko szkolne, by obejrzeć zawody w aerobiku grupowym. Na zakończenie przyszli gimnazjaliści rozegrali towarzyskie spotkanie z uczniami klas pierwszych. Działo się wiele, zachęcamy wszystkich, by dołączyli do grona naszej społeczności. Z pewnością warto, a wszystkim przybyłym dziękujemy za zainteresowanie się naszą szkołą.

Samorząd Uczniowski

***************************************

Biwak w Gosławicach

foto

Dni od 1 – 3 czerwca spędziliśmy na biwaku w Gosławicach. Naszymi opiekunkami były wychowawczynie: Anna Radzimska, Wioletta Ratajczyk oraz Maria Szafran – Pingot. Pierwszego dnia, po rozlokowaniu się w domkach, rozpoznawaliśmy najbliższy teren, gotowaliśmy obiad i graliśmy w koszykówkę. Po południu uczennice z Zespołu Szkół im. M. Kopernika, z profilu ratowniczo-medycznego,(przypomniały nam zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Wieczorem wszyscy zajadaliśmy się kiełbaskami z grilla.

 Noc przebiegła spokojnie ;)

Drugiego dnia pojechaliśmy do Ślesina – do Parku Linowego. Najpierw było dużo śmiechu – w czasie ubierania całego sprzętu (uprzęże, lonże, kaski, liny asekuracyjne) – potem przechodziliśmy instruktaż. Następnie pewni siebie ruszyliśmy na wspinaczkę! I zobaczyliśmy strach w swoich oczach! Wielką trudność sprawiało wejście po drabinie, a potem dla większości z nas było tylko gorzej! Ale wszyscy sobie dzielnie poradziliśmy! Zmęczeni, ale szczęśliwi dotarliśmy do mety. Było trochę zadrapań, ale duma nas rozpierała.

Trzeciego dnia zwiedziliśmy Muzeum Okręgowe w Koninie-Gosławicach. Jakoś to przeżyliśmy!

                                                                                                          Uczestnicy biwaku;)

***************************************

Uczniowie klasy III b na zielonej szkole w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie

foto

W dniach od 1 do 3 czerwca, uczniowie klasy III b ze Szkoły Podstawowej, przebywali na zielonej szkole w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie. Program pobytu był bardzo bogaty i obfitował w wiele atrakcji i niespodzianek. Wszyscy bardzo dzielnie znieśli trzydniowe rozstanie z rodzicami i aktywnie uczestniczyli w przygotowanych zajęciach. Odbyliśmy wycieczkę autokarową po Nadwarciańskim Parku Krajobrazowym. Poznaliśmy historię regionu. Zwiedziliśmy zabytki architektury sakralnej, pałacowej oraz dworskiej. W trakcie pieszych wędrówek na ścieżkach edukacyjnych, podziwialiśmy niezwykłe bogactwo świata zwierząt i roślin, występujących w starorzeczu Warty. Uczestniczyliśmy w warsztatach garncarskich, wikliniarskich i muzycznych. Zdobyliśmy wiele nowych umiejętności i wiadomości. przekonaliśmy się, że można w sposób ciekawy połączyć naukę, zabawę i wypoczynek. Było super! Polecamy

***************************************

Dzień Matki

foto

Mama to wielkie słowo, które jest synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Dla małego dziecka mama to najważniejsza osoba w jego życiu. Dlatego też co roku w Szkole Podstawowej w Liścu Wielkim nauczyciele klas początkowych pomagają dzieciom wyrazić ich miłość do mam organizując Dzień Matki.

Z tej właśnie okazji 28 maja 2015r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Matki. Tego dnia sala była pięknie udekorowana i stała się sceną, na której dzieci odświętnie ubrane zaprezentowały  program artystyczny. Były piosenki, wierszyki,  oraz życzenia dla kochanych mam.  Atmosfera tej uroczystości była podniosła i niezwykle rodzinna, a mamy  czuły się wyjątkowo. Po prezentacji słowno–muzycznej wszyscy  raczyli się  słodkim  poczęstunkiem.

***************************************

Wycieczka do Parku Dinozaurów w Rogowie

foto

26 czerwca 2015r. dzieci z klasy trzeciej  oraz klas pierwszych pojechały do Parku Dinozaurów w Rogowie. Podczas zwiedzania parku i przygotowanych atrakcjach pogoda i humory wszystkim dopisywały , więc bawiliśmy się wspaniale.

                                                                                                                  Wychowawcy klas Ia, Ic, IIIa

***************************************

Szkoła Podstawowa w Liścu Wielkim + PKO BP w Koninie

foto

Żyrafa Lokatka oraz Pancernik Hatetepes to wirtualni bohaterowie Szkolnych Kas Oszczędności PKO Banku Polskiego, którzy w przyjazny sposób prowadzą dzieci przez świat finansów (fot. PKO Bank Polski).

Edukacja finansowa może być świetną zabawą. Przekonali się o tym uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bolesława Prusa w Liścu Wielkim objętej programem Szkolnych Kas Oszczędnościowych. 19 maja 2015 roku odwiedził ich Pancernik Hatetepes – maskotka SKO. Dzieci przyjęły go serdecznie, nie odstępowały na krok, świetnie się bawiły. Zachęcał on do oszczędzania w SKO, czyli „szkolnym banku”, adresowanym do uczniów w wieku od sześciu do trzynastu lat. Uczniowie otrzymali również drobne upominki.

Opiekun SKO

Jolanta Krzępiec

***************************************

Gminny Turniej Profilaktyczny " Nie dla mnie promile i narkotyki" rozstrzygnięty!!!

czytaj więcej (źródło: wkonin.pl)

13 maja 2015 roku w naszej szkole, po raz drugi, został zorganizowany i przeprowadzony Gminny Turniej Profilaktyczny. Odbywa sie on cyklicznie w ramach Ogólnopolskiej Kampanii. " Zachowaj Trzeźwy Umysł" i przebiega pod hasłem " Nie dla mnie promile i narkotyki".

W tym roku swój udział w Turnieju zgłosiło 9 szkół z terenu gminy Stare Miasto. Uczestnicy wykonywali zadania z zakresu trzech kategorii: profilaktyka w rozumie, profilaktyka w plastyce i profilaktyka w inscenizacji. Trzyosobowe zespoły z poszczególnych szkół zaprezentowały j bardzo wysoki poziom wiadomości i umiejętności, które oceniane były przez komisję konkursową.

Podczas turnieju wszyscy mogliśmy obejrzeć przedstawienie profilaktyczne pt. „Sekret" wykonane przez Konińską Grupę PaT prowadzoną przez Panią Urszule Maciaszek oraz zintegrować sie podczas wspólnego tańca

 W wyrównanej rywalizacji zwycięzcami w kategorii szkół podstawowych zostali uczniowie ze szkół:

I miejsce - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Żychlinie
II miejsce - Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Bema w Starym Mieście
III - miejsce - Szkoła Podstawowa im. Bolesława Prusa w Liścu Wielkim

W kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych:
I miejsce - Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Starym Mieście
II miejsce - Gimnazjum im. Wisławy Szymborskiej w Liścu Wielkim
III miejsce - Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żychlinie

Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

***************************************

Sprawdzaliśmy  swoje siły w Parku Linowym w Ślesinie

foto

Klasa IIa wie jak aktywnie spędzać czas wolny. W sobotnie przedpołudnie 9 maja zmagaliśmy się i sprawdzaliśmy  swoje siły w Parku Linowym w Ślesinie. Było dla nas sporym wyzwaniem, by pokonać cały tor, ale wszystkim bezpiecznie udało się dotrzeć do mety. Byliśmy bardzo zadowoleni i dumni ze swojego wyczynu. Już zaplanowaliśmy kolejny wyjazd, tym razem rowerowy, na Złotą Górę.

Uczestnicy wyjazdu.

***************************************

Szkolny Konkurs Ortograficzny - Gimnazjum

W Szkolnym Konkursie Ortograficznym o tytuł ,, Mistrza Ortografii” czołowe miejsca zajęły uczennice klas trzecich:

  1. Nikola Kałużna kl. IIIa
  2. Marta Staciwa kl. IIIc
  3. Patrycja Baczyńska kl. IIIc

Gratulujemy!

Organizatorzy: mgr Marzanna Dominiak,

mgr Ewa Szczap

***************************************

Święto Konstytucji 3 Maja - Narodowy Dzień Zwycięstwa

foto

W tym roku obchodzimy 224. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz 80. rocznicę zakończenia II wojny światowej. Te dwie ważne rocznice uczczono w naszej szkole uroczystym apelem, który odbył się 30 kwietnia. Uczniowie przedstawili swoim koleżankom i kolegom historię ustanowienia Konstytucji oraz schyłkowych lat Rzeczpospolitej Obojga Narodów.  W drugiej części  uroczystości wspomniano dramat ludzi w czasie II wojny światowej. Wiersze i proza przeplatane były pieśniami z epoki.

                                                                                                             Wioletta Ratajczyk

***************************************

IX Międzypowiatowy Przegląd Współczesnej Piosenki Religijnej

foto

27 kwietnia 2015 roku w Konińskim Domu Kultury Szkoła Podstawowa nr9 z Konina zorganizowała IX Międzypowiatowy Przegląd Współczesnej Piosenki Religijnej. Naszą Szkołę reprezentował zespół wokalno-instrumentalny „Bez Nazwy” składający się z uczniów klasy VI Szkoły Podstawowej oraz uczniów klasy I Gimnazjum i uczennica klasy II Szkoły Podstawowej Maria Kwiecińska.    W swojej kategorii zespół „Bez Nazwy” zdobył II miejsce.

Gratulacje!!!

Jolanta Gąsiorowska

Jerzy Kowalczyk

***************************************

X Olimpiada Zdrowia

foto

23 kwietnia 2015r. odbyła się coroczna impreza prozdrowotna dla klas 0-3. W tym roku motywem przewodnim było zdrowe odżywianie. Dzieci z poszczególnych poziomów prezentowały białe, żółto-pomarańczowe, czerwone oraz zielone owoce i warzywa oraz ukazywały korzyści płynące z ich jedzenia. Pascal Brodnicki w filmiku pt. „Zachowaj równowagę” przypomniał zasady zdrowego odżywiania. Następnie uczniowie sprawdzili się w turnieju wiedzy o zdrowiu, konkurencjach sportowych i konkursie plastycznym.                      W przerwach zajadali warzywa i szaleli w tańcu z Kubusiem, bo przecież ruch to zdrowie.           W poszczególnych konkurencjach nagrodami były drobne upominki ufundowane przez OSM „Koło”. Dziękujemy! 

Jolanta Waliszewska

                                                                                                                       Wychowawcy klas

***************************************

Podsumowanie – Wojewódzki Konkurs Języka Rosyjskiego

foto

15.04.2015r. w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu 470 laureatów konkursów przedmiotowych organizowanych dla uczniów gimnazjów województwa wielkopolskiego odebrało z rąk Wojewody Wielkopolskiego pana Piotra Florka i Wielkopolskiego Kuratora Oświaty pani Elżbiety Walkowiak zaświadczenia i nagrody. W tegorocznych konkursach przedmiotowych uczestniczyło 51 449 uczniów z 571 gimnazjów województwa wielkopolskiego. W gronie najlepszych znalazł się nasz uczeń Patryk Robert Brazdys z kl. Ic – laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Rosyjskiego.

Gratulujemy!

***************************************

VICE MISTRZOSTWO WIELKOPOLSKI W AEROBIKU GRUPOWYM

foto

14 kwietnia odbyły się w Poznaniu Mistrzostwa Wielkopolski w Aerobiku Grupowym. W Finale Wojewódzkim wzięło udział 60 zespołów, jeśli chodzi o kategorie Gimnazjum nasze dziewczęta rywalizowały z 19 zespołami. Po prezentacji wszystkich grup zespół LAWINA uplasował się na podium zajmując rewelacyjne  II MIEJSCE w Wielkopolsce .

Naszą szkołę reprezentowały: Patrycja Baczyńska, Marta Staciwa, Alicja Durkiewicz, Dominika Joachimiak, Nikola Staniewska, Katarzyna Poturała, Marta Przybylak, Klaudia Różańska, Marta Roszak

                                                                                                       Opiekun zespołu: Maria Szafran-Pingot

***************************************

„Świat zawodów bez tajemnic”

14,16 i 17 kwietnia uczniowie klas III Gimnazjum wzięli udział w zajęciach Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej z Konina. Tematyka zajęć dotyczyła: wiedzy o sobie (zainteresowania, uzdolnienia, cechy charakteru, samoocena, temperament, wartości, stan zdrowia); wiedzy o zawodach ( charakterystyka zawodu, wymaganie zawodu-predyspozycje osoby i przeciwskazania, wykształcenie, zapotrzebowanie na rynku pracy, wynagrodzenie); wiedzy o szkołach ( typy szkół, typy klas, opinie o szkole, dalsze perspektywy po ukończeniu szkoły, zajęcia dodatkowe, dostęp do Internetu, baza lokalowa, ilość uczniów).

Warsztaty z orientacji zawodowej służą lepszemu przygotowaniu uczniów  do świadomego planowania kariery zawodowej.

27 kwietnia o godzinie 16.00 odbędzie się spotkanie w Zespole Szkół w Liścu Wielkim z przedstawicielami  szkół  ponadgimnazjalnych zorganizowane dla  uczniów klas III Gimnazjum oraz ich rodziców.

                                                                                                                      Pedagog szkolny

***************************************

II miejsce w  Konkursie Wiedzy o OZE

foto

       Natalia Karpińska z kl. III a przeszła przez dwa etapy  konkursu powiatowego  i po licznych dogrywkach ustnych zajęła II miejsce w Konkursie Wiedzy o Odnawialnych Źródłach Energii zorganizowanym przez ZSEU w Żychlinie pod patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty i Starostwa Powiatowego w Koninie. W pierwszym etapie uczestniczyły też Aleksandra Janiak i Karolina Robak z klasy III b. Gratulujemy.

Anna Jankowska- Krawczyk

***************************************

WYNIKI  KONKURSU Drzewko za butelkę IX Powiatowa Edycja 2015r.

W Zespole Szkół w Liścu Wielkim  młodzież gimnazjum zbierała butelki typu PET oraz nakrętki. Akcja miała miejsce w marcu i kwietniu.

Podczas akcji uczniowie zebrali około 17663 butelek typu PET (w domu czyli u źródła ) natomiast w szkole zgromadzili   tyle samo   nakrętek, które zostały przekazane na cele charytatywne (dalsze leczenie chorego dziecka z Modły Królewskiej).

LISTA UCZNIÓW, KTÓRZY OSIĄGNELI NAJLEPSZY WYNIK:

            1.        Nikola Kałużna  kl. III a – 8520  sztuk

            2.        Kamil Krawczyk  kl. III a – 5480 sztuk

            3.        Alina Derda   kl. III a –  1100 sztuk

            4.        Marta Przybylak kl. I a – 1107 sztuk

            5.        Natalia Karpińska kl. III a- 900 sztuk

            6.        Nikola Staniewska klasa III a- 300 sztuk

            7.        Aleksandra Klanowska klasa III a- 200 sztuk

            8.        Adrian Gradecki klasa I a – 56 sztuk

   Nikola Kałużna z kl. IIIa otrzymała nagrodę za wzorowy wynik ekologiczny ufundowaną przez  Starostwo Powiatowe w Koninie.

Anna Jankowska- Krawczyk

***************************************

VII Finał Wiosennego Konkursu Wiedzy o Koninie i re­gionie

foto

foto (źródło: www.zscku.konin.pl)

foto (źródło: www.konin-starowka.pl)

czytaj więcej (źródło: koninskagazetainternetowa.pl)

czytaj więcej (źródło: www.zscku.konin.pl)

czytaj więcej (źródło: www.konin-starowka.pl)

11 kwietnia 2015r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. S. Batorego w Koninie odbył się kolejny już VII Finał Wiosennego Konkursu Wiedzy o Koninie i re­gionie. W tym roku do tematyki Konkursu włączono dodatkowo zagadnienie „Szlaki Kulturowe na ziemi konińskiej”

Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym udział wzięło 132 uczniów z 10 gimnazjów. Do II etapu zakwalifikowano 30 uczestników z najlepszymi wynikami, w tym 5-cioro reprezentantów naszego Gimnazjum (Mateusz Papierz, Patrycja Mikołajewska, Patrycja Baczyńska, Aleksandra Janiak, Dominika Wróbel).

W klasyfikacji indywidualnej uczniowie naszego Gimnazjum spisali się wyśmienicie: Mateusz Papierz zajął II miejsce, a Patrycja Baczyńska - IV miejsce. W finałowej 10 znalazła się jeszcze Patrycja Mikołajewska.

W klasyfikacji drużynowej uczniowie naszego Gimnazjum okazali się bezkonkurencyjni zdobywając I miejsce.

Gratulujemy!

Dariusz Wróblewski

Wioletta Ratajczyk

***************************************

Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej pt. „Odkrywamy Europę”

foto

czytaj więcej (źródło: www.zscku.konin.pl)

11 kwietnia 2015r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. S. Batorego w Koninie odbyła się uroczystość wręczenia nagród w Konkursie wiedzy o Unii Europejskiej pt. „Odkrywamy Europę”. W konkursie tym uczennice klasy IIIc naszego gimnazjum (Weronika Kwiecińska, Patrycja Mikołajewska i Marta Roszak) zajęły I miejsce.

Celem konkursu było przygotowanie albumu (w formie papierowej) prezentującego (w dwóch językach) wybrane 3 kraje Unii Europejskiej.

Gratulujemy!

Dariusz Wróblewski

Wioletta Ratajczyk

***************************************

Światowy Dzień Zdrowia 2015r.

foto

 „Z pola na stół, uczyńmy jedzenie bezpiecznym” – pod takim hasłem obchodziliśmy Dzień Zdrowia w szkole. Na przerwach przez radiowęzeł  odbywały się prelekcje na temat higieny żywienia i żywności. Chętni uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy „Bezpieczna Żywność”. Podczas długiej przerwy odbył się na korytarzu happening zdrowotny „Poczuj moc wspólnej kanapki w szkole”. Uczniowie przygotowali również gazetkę „Uczymy się o jedzeniu w ekologicznym znaczeniu”.

Anna Jankowska-Krawczyk

***************************************

Mistrzostwa Strefy Konin w Aerobiku Grupowym

foto

Dziewczęta z zespołu aerobikowego „LAWINA”  zajęły I miejsce w Finale Strefowym XVI Gimnazjady  w aerobiku grupowym. W mistrzostwach wzięły udział 23 zespoły z terenu Konina i północno-wschodniej Wielkopolski (12 powiatów).

Dziewczyny z Lawiny pokonały w swej kategorii sześć zespołów i zakwalifikowały się do XVI Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Aerobiku Grupowym, które odbędą się 14 kwietnia 2015r. w Poznaniu.

Skład zespołu: Patrycja Baczyńska, Marta Staciwa, Alicja Durkiewicz, Dominika Joachimiak, Nikola Staniewska, Katarzyna Poturała, Marta Przybylak, Marta Roszak, Klaudia Różańska oraz Patrycja Bródka.

 

Dziękuję za perfekcyjne wykonanie układu.

Opiekun zespołu: Maria Szafran-Pingot

***************************************

Konkurs Stołów Wielkanocnych 2015

foto

1 kwietnia 2015r. odbył się Wewnątrzszkolny Konkurs na ,,Najpiękniejszy Stół Wielkanocny". Celem konkursu było kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Zadaniem uczniów było zaaranżować wystrój wielkanocnego stołu z przyniesionych przez siebie materiałów. Po burzliwej dyskusji komisja przyznała następujące miejsca:

I miejsce zdobyły uczennice z klasy Ia w składzie: Dominika Mikołajewska, Natalia Wrzesińska, Magdalena Wróblewska.

II miejsce zajęła klasa IIa w składzie: Paulina Zaroda, Dominika Wróbel, Aleksandra Maciejewska.

III miejsce zajęła klasa IIb w składzie: Hubert Kowalczyk.

Po zakończonym konkursie odbył się apel świąteczny.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

Agnieszka Szymczyk

***************************************

Zajęcia z felinoterapii

foto

Uczniowie z klasy I a mieli nietypowych, specjalnych gości – Sheldona i Nagini … koty, które mają predyspozycje  do pracy z dziećmi. Zajęcia prowadziła Pani Grażyna Koziorowska, specjalista od felinoterapii.

***************************************

Szkolny Konkurs Mitologiczny

12 marca 2015 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Mitologiczny. W konkursie uczestniczyło 11 uczniów. I miejsce zajęła uczennica klasy IIIa Natalia Karpińska, II miejsce – Mateusz Papierz z klasy IIIc, III miejsce – Dominik Bajek z klasy IIIc, IV miejsce – Patrycja Mikołajewska z klasy IIIc .

Gratulujemy!

Wioletta Ratajczyk

Jolanta Kamińska

***************************************

Mistrzostwa Gminy w Unihokeju '2015

foto

7 marca 2015r. w Szkole Podstawowej w Starym Mieście odbyły się Gminne Mistrzostwa w  Unihokeju. Nasza reprezentacja w składzie: Michalina Janiak, Joanna Klanowska, Weronika Krawczyk, Paulina Operacz, Klaudia Piątkowska, Klaudia Roszak, Anna Wiśniewska, Oliwia Wrzesińska, Sandra Zioła. Drużyna dziewcząt uplasowała się tuż za podium zajmując IV miejsce.

GRATULUJEMY !

Agnieszka Szymczyk

***************************************

Patryk Brazdys laureatem Wojewódzkiego Konkursu Języka Rosyjskiego

30.01.2015r.w poznańskim Gimnazjum nr 50 im. Lotnictwa Polskiego odbył się ostatni etap  Wojewódzkiego Konkursu Języka Rosyjskiego – etap wojewódzki. Przystąpił do niego nasz uczeń Patryk Brazdys z kl. Ic, który w etapie rejonowym (06.12. 2014r.) uzyskał tytuł finalisty. Etap wojewódzki składał się z części pisemnej i ustnej. Patryk pomyślnie przeszedł obydwie części i został Laureatem XIII Wojewódzkiego Konkursu Języka Rosyjskiego! Do konkursu Roberta przygotowała p. Teresa Dubowicz.

Gratulujemy!

Przypominamy:

-laureat zwolniony jest z odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego,

-laureat otrzymuje najwyższą ocenę z danego przedmiotu,

-laureat przyjmowany jest do wybranej szkoły ponadgimnazjalnej w pierwszej kolejności niezależnie od kryteriów zawartych w statutach szkół.

***************************************

Poczta Walentynkowa

Poczta Walentynkowa „graffiti  na szarym papierze”  - w taki sposób uczniowie Zespołu Szkół świętowali 13 lutego 2015r. dzień zakochanych, czyli popularne Walentynki.

***************************************

DYSKOTEKA KARNAWAŁOWA

Rada Rodziców w dniu 7 lutego 2015r. zorganizowała dla uczniów gimnazjum dyskotekę karnawałową. Była pizza i dobra zabawa.

***************************************

XXXVIII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

30 stycznia 2015r. odbył się Wewnątrzszkolny Turniej Wiedzy Pożarniczej. Do etapu gminnego, który odbędzie się 6 marca 2015r. w Zespole Szkół w Żychlinie zakwalifikowały się następujące osoby:

I miejsce Nikola Staniewska

II miejsce Milena Roszak

III miejsce Marta Staciwa

 

Agnieszka Szymczyk

***************************************

CHOINKA ‘2015

foto

„Moja i twoja przyszłość” to temat tegorocznej choinki w Liścu Wielkim, która odbyła się 24 stycznia 2015 roku. Organizatorem choinki była Rada Rodziców. Uczniowie bawili się na balu karnawałowym, a o godz. 17.00 w Sali OSP uczestniczyli w przedstawieniu. Swoje talenty  aktorskie, taneczne i wokalne zaprezentowali uczniowie szkoły  oraz absolwenci. Jak co roku dopisali goście i publiczność.

***************************************

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

foto

Najmłodsze dzieci z oddziału przedszkolnego pod opieką Pani Patrycji Brzęckiej przygotowali niespodziankę dla swoich babć i dziadków z okazji ich święta. Były wierszyki, piosenki i kwiatki, a potem coś słodkiego.

 

***************************************

XIV KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK

więcej (źródło: konin.naszemiasto.pl)

***************************************

,,NAPIĘKNIEJSZY STÓŁ BOŻOARODZENIOWY’’ 2014r.

foto

            19 grudnia 2014r. w Zespole Szkół w Liścu Wielkim odbył się wewnątrzszkolny konkurs na ,,Najpiękniejszy Stół Bożonarodzeniowy’’. W konkursie wzięło udział 12 zespołów.

I miejsce zajął zespół nr 7 – klasa IIA w składzie: (Patrycja Olejnik, Weronika Wojciechowska, Julia Poturała)

II miejsce zajął zespół nr 12 – klasa IIIC w składzie: (Marta Roszak, Weronika Kwiecińska, Patrycja Mikołajewska)

III miejsce zajął zespół nr 3 – klasa IB w składzie: (Dominika Mikołajewska, Magdalena Wróblewska, Natalia Wrzesińska)

Agnieszka Szymczyk

Elżbieta Ignaczak

***************************************

BMI w pierwszych klasach

foto

      W styczniu 2015r. na zajęciach wychowania do życia w ramach promocji zdrowia i programu Trzymaj Formę w klasach pierwszych uczniowie poznali swoje BMI czyli wskaźnik informujący o właściwej masie ciała.

Anna Jankowska- Krawczyk

***************************************

Wycieczka do Multikina

foto

17 grudnia 2014r. uczniowie Zespołu Szkół w Liścu Wielkim – Gimnazjum klasy IIIA, IIIB, IIIC oraz dziewczęta z klasy IB brali udział w wycieczce do Multikina Malta w Poznaniu. Celem wyjazdu było zapoznanie się z historią życia prof. Zbigniewa Religi w filmie BOGOWIE. Film ten to opowieść o buntowniku, który rzucił wyzwanie naturze, władzy i własnym ograniczeniom. To film o pierwszym udanym polskim przeszczepie serca dokonanym przez prof. Religę w Zabrzu. Dramat nieudanych operacji, walka o każde uderzenie serca, wielkie ambicje i bolesne porażki, samotność geniusza, który stanął sam przeciwko swoim mentorom i rozpoczął rewolucję w polskiej medycynie.

Dziękujemy uczniom Gimnazjum za wzorowe zachowanie i miłą atmosferę.

                                                                             Opiekunowie:

Maria Szafran-Pingot, 

Wioletta Ratajczyk,

Maciej Rakowski

***************************************

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „DEKORACJE ŚWIĄTECZNE”

foto

Konkurs był zorganizowany przez ZS w Żychlinie. Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum brali udział w następujących kategoriach: łańcuch choinkowy, kartka świąteczna, ozdoba choinkowa, stroik świąteczny, szopka bożonarodzeniowa. Spośród wszystkich prac nagrodzono następujących uczniów:

SZKOŁA PODSTAWOWA

Amelia Arent- I miejsce- kartka świąteczna

Oliwia Kamińska- II miejsce- kartka świąteczna

Oliwia Stawniak- wyróżnienie- kartka świąteczna

Kacper Kujawiński- I miejsce- łańcuch choinkowy

Weronika Krawczyk- I miejsce- ozdoba choinkowa

Martyna Maciejewska- II miejsce- stroik świąteczny

Mateusz Pawłowski- I miejsce- szopka bożonarodzeniowa

GIMNAZJUM

Hubert Kowalczyk- III miejsce- ozdoba choinkowa

Weronika Kwiecińska- III miejsce - stroik świąteczny

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy

E. Ignaczak, M. Kwiecińska

***************************************

KONKURS SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH

czytaj więcej (źródło: koninnaszemiasto.pl)

foto

Konkurs szopek bożonarodzeniowych organizowany był przez CKIS w Koninie oraz Klasztor oo. Franciszkanów w Koninie. Wszystkie szopki dostarczone przez uczniów naszej szkoły były bardzo ciekawe i starannie wykonane. Jednak komisja musiała wybrać tylko trzy prace. Zostały wybrane szopki wykonane przez Oliwię Kamińską z klasy IIb, Filipa Mikołajewskiego z klasy IIIa i Kacpra Górskiego z  klasy IIIa.  Szopki można oglądać przez cały okres Bożego Narodzenia w klasztorze oo. Franciszkanów. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 30 stycznia.

 Gratuluję i powodzenia.

M. Kwiecińska

***************************************

Świąteczna wizyta w „Tęczowej Dolinie”

foto

Święta Bożego Narodzenia to czas miłości i bliskości. Dlatego też , grupa uczniów naszej szkoły wraz z panią dyrektor i opiekunami samorządu odwiedzili Dom Opieki „Tęczowa Dolina” w Starym Mieście, by wspólnie z seniorami zaśpiewać kolędy. Uczniowie mieli okazję posłuchać wspomnień pensjonariuszy o tym, jak kiedyś spędzało się święta i jakie były tradycje. Na zakończenie spotkania uczniowie podarowali własnoręcznie wykonane świąteczne ozdoby i podziękowali za spotkanie.

Milena Patrzykąt, Elżbieta Ignaczak , Jerzy Kowalczyk

***************************************

Słodycze rozdane!

foto

Jak co roku w grudniu nasza szkoła zbierała słodycze na paczki bożonarodzeniowe dla dzieci, które najbardziej tego potrzebują. I teraz nasi uczniowie pokazali , że potrafią pomagać! Zebraliśmy około 40 kg słodyczy, które 16 grudnia powędrowały do Pogotowia Opiekuńczego w Koninie. Bardzo dziękujemy za pomoc i włączenie się do akcji!

Milena Patrzykąt, Elżbieta Ignaczak, Ewa Szczepańska

***************************************

Dzieci ze świetlicy szkolnej i socjoterapeutycznej na basenie, kręgielni i w Fabryce Wrażeń

foto

Dzieci ze świetlicy szkolnej i socjoterapeutycznej regularnie wyjeżdżają na basen do Konina, gdzie w miarę możliwości,  pod okiem instruktora pana Pawła Kościańskiego  uczą się pływać. Mają też  okazję świetnie się bawić w Fabryce Wrażeń i na kręgielni.

Opiekunowie: Milena Patrzykąt

                          Anna Poleska

***************************************

„Cyfrowi tubylcy”

foto

11 grudnia 2014 roku uczniowie  Szkoły Podstawowej wzięli udział w Gminnym Turnieju z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń, technik, programów i metod nauczania pt: „Cyfrowi tubylcy” w Szkole Podstawowej w Żdżarach.

Zespół w składzie: Martyna Jankosz, Hubert Jędro i Adam Wróblewski w kategorii klas IV – VI „Megabajty” turniej ukończyli na II Miejscu.

GRATULACJE!!!

Jerzy Kowalczyk

***************************************

„SZLACHETNA KARTKA”

video (źródło: tvwielkopolska.pl)

***************************************

MIKOŁAJKI 2014

czytaj więcej (źródło: konin.naszemiasto.pl)

***************************************

Mikołajkowe spotkanie w Urzędzie Gminy w Starym Mieście

foto

Jak co roku, nasi uczniowie uczestniczyli w MIKOŁAJKOWYM SPOTKANIU, które odbyło się 5 grudnia 2014r. w Urzędzie Gminy w Starym Mieście. Pan Wójt w przebraniu Mikołaja wręczał dzieciom paczki i odpowiadał na wszystkie pytania.

Samorząd Uczniowski

***************************************

XIV Powiatowy Konkurs Ochrony Środowiska

foto

     6 grudnia 2014r.  Natalia Karpińska z klasy IIIa reprezentowała gimnazjum w finale konkursu z ochrony środowiska. Otrzymała wyróżnienie i nagrodę w postaci bonu towarowego na zakupy w Empiku.

Gratulujemy.

Anna Jankowska-Krawczyk

***************************************

Światowy Dzień Walki z AIDS

foto

        1 grudnia 2014r. młodzież  uczciła  Dzień Walki z AIDS w gimnazjum biorąc udział w konkursie Bądź odporny na HIV.  Pierwsze miejsce zajęła praca Mariki Noskowiak z klasy I a. Gratulujemy.

Anna Jankowska-Krawczyk

***************************************

Konkurs   „Bądźmy Zdrowi”

       W listopadzie 2014r. odbył się w gimnazjum  Szkolny Konkurs  Bądźmy Zdrowi.  Pierwsze miejsce na etapie szkolnym zajęła uczennica klasy    III c Patrycja Baczyńska. Gratulujemy.

Anna Jankowska- Krawczyk

***************************************

Światowy Dzień Rzucania Palenia

foto

       Uczniowie gimnazjum w listopadzie 2014r. włączyli się w akcję prozdrowotną polegającą na pisaniu i wręczaniu listów  Poznaj siebie znanym wszystkim palaczom w szkole oraz rodzicom w domu.

Anna Jankowska- Krawczyk

***************************************

SPRAWOZDANIE Z KONKURSU ŁAZIK MARSJAŃSKI

Miło nam jest poinformować, że  uczennice z klasy 2a naszego gimnazjum, zajęły pierwsze miejsce w konkursie plastycznym pt „Ekologiczny łazik marsjański” organizowanym przez CDN, Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Koninie i Twój Robot.pl .            

Głównymi celami konkursu było: popularyzacja nauk ścisłych takich jak: matematyka, fizyka, robotyka, mechanika, informatyka wśród dzieci w wieku szkolnym, zwiększenie świadomości uczniów na temat robotyki, ukazanie robotyki jako dziedziny ułatwiającej rozwój i uczenie logicznego, technicznego myślenia, popularyzacja nauki przez zabawę, zaangażowanie w kreatywne działania.

Cieszymy się i gratulujemy naszym uczennicom zrealizowania tylu ważnych celów i zwycięstwa w tym konkursie. Życzymy kolejnych ciekawych wrażeń, pomysłów i sukcesów w dalszych działaniach.

Jarosław Poturała

***************************************

Wycieczka - Termy Maltańskie Poznań

foto

29 listopada 2014r. uczniowie Zespołu Szkół w Liścu Wielkim odwiedzili najnowocześniejszy i największy wodny kompleks rekreacyjno - sportowy w Polsce wykorzystujący naturalne wody termalne. Termy Maltańskie położone są w centrum Poznania nad brzegiem jeziora Maltańskiego. Wyjazd zaproponowali sami uczniowie, okazał się świetnym pomysłem na ,,sobotnią nudę''. Celem wycieczki było poznanie właściwości oraz korzyści, jakie otrzymujemy z korzystania z wód podziemnych. Dziękujemy uczestnikom wycieczki za wzorowe zachowanie, zdyscyplinowanie i nieustannie towarzyszący każdemu uczniowi dobry humor.

Agnieszka Szymczyk

Elżbieta Ignaczak

***************************************

11 listopada w Zespole Szkół w Liścu Wielkim

czytaj więcej (źródło: konin.naszemiasto.pl)

czytaj więcej (źródło: stare-miasto.pl)

11 listopada 1918 r., po 123 latach niewoli narodowej i powstańczych zrywów wolnościowych, Polska odzyskała niepodległość. Od tego dnia w narodzie polskim tworzyła się świadomość odzyskanej niepodległości, a nastrój głębokiego wzruszenia i entuzjazmu ogarniał coraz większe rzesze Polaków. Uczniowie Zespołu Szkół
w Liścu Wielkim w sposób szczególny uczcili 96. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

10 listopada w szkole miała miejsce uroczysta akademia upamiętniająca święto narodowe. Uczniowie zaprezentowali wiersze i pieśni patriotyczne, aby uczcić tak ważny dzień dla ojczyzny dzień.

11 listopada wzięli udział w uroczystej mszy św. za Ojczyznę w kościele św. Ap. Piotra i Pawła w Starym Mieście. Po zakończeniu mszy przemaszerowali ulicami Starego Miasta w kierunku placu przy Urzędzie Gminy. Po odśpiewaniu Hymnu Państwowego i przemówieniu Wójta, delegacja złożyła kwiaty pod Pomnikiem Ofiar II Wojny Światowej.

13 listopada, w godzinach popołudniowych, odbył się uroczysty V Koncert Pieśni Patriotycznej. Zaproszeni goście obejrzeli przedstawienie nawiązujące
do wydarzeń sprzed lat oraz wysłuchali pieśni patriotyczne. We wspólnym śpiewaniu uczestniczyli uczniowie, rodzice, mieszkańcy naszej gminy i zaproszeni goście.

Koncert był dla wszystkich wzruszającym przeżyciem oraz wspaniałą lekcją historii.

Wioletta Ratajczyk

***************************************

V Koncert Pieśni Patriotycznej

foto

czytaj więcej (źródło: konin.naszemiasto.pl)

czytaj więcej (źródło: wkonin.pl)

***************************************

Otrzęsiny

Dnia 30.10.2014 r. w Gimnazjum im. Wisławy Szymborskiej w Liścu Wielkim odbyły się otrzęsiny przygotowane dla uczniów klas pierwszych. Jak każdego roku, nasi pierwszoklasiści musieli pokonać wiele prób i testów, aby dołączyć do wspólnoty szkoły. Pod okiem swoich wychowawców młodzież bawiła się wspaniale. Atrakcją dyskoteki były różnorodne konkursy. Jak zwyczaj nakazuje, w tym dniu każdy ,,kotek" musiał posmakować mleka w różnych postaciach. Uczniowie z uśmiechem na twarzy dzielnie pokonywali kolejne próby. Najsprytniejszą okazała się klasa Ic, która stanęła na podium. Pozostałym klasom gratulujemy i życzymy sukcesów !

Samorząd Uczniowski

***************************************

V Konkurs Chopinowski

foto

Uczennice Zespołu Szkół w Liścu Wielkim wzięły udział 29 października 2014r w V Konkursie Chopinowskim dla Szkół znajdujących się na Terenie Gminy Stare Miasto, pod hasłem „Wieńczę Talent i Cnotę”. Organizatorzy popularyzując postać i twórczość polskiego kompozytora Fryderyka Chopina przeprowadzili konkurs w dwóch etapach. Etap pierwszy, to test wyboru, drugi- zadania polegające na rozpoznawaniu utworów kompozytora.

Naszą szkołę reprezentowały:

Kamila Kałużna i Nikola Urbaniak z Gimnazjum, które wywalczyły II miejsce.

Julia Bandowska i Weronika Krawczyk ze Szkoły Podstawowej, które zdobyły I miejsce.

GRATULACJE!!!

Jerzy Kowalczyk

***************************************

Sprzątanie Świata 2014r. w Liścu Wielkim

foto

     Jak co roku o najbliższą okolicę zatroszczyła się młodzież gimnazjum włączając się w sprzątanie boiska szkolnego i okolicy. Zapraszamy do galerii ze zdjęciami.

Anna Jankowska- Krawczyk

***************************************

Ślubowanie klas pierwszych

foto

23.10.2014r. w Zespole Szkół w Liścu Wielkim odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych i oddziału przedszkolnego. W uroczystości  wzięli udział zaproszeni goście, rodzice  nauczyciele, a przede wszystkim dzieci. Ślubowanie miało bardzo uroczystą oprawę, a uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Wychowawcy klas pierwszych i oddziału przedszkolnego

***************************************

GMINNE DRUŻYNOWE ZAWODY W TENISIE STOŁOWYM'2014

foto

            18 października 2014 r. w Zespole Szkół w Żychlinie odbyły się gminne drużynowe zawody w tenisie stołowym szkół podstawowych i gimnazjów.

Zespół Szkół w Liścu Wielkim  reprezentowali następujący tenisiści: Adam Kaszuba, Adam Wróblewski, Martyna Jankosz, Klaudia Operacz, Joanna Sakowska, Aleksandra Janiak, Dominik Tomalczyk, Rafał Kazimierczak.

II miejsce zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej w składzie Martyna Jankosz i Klaudia Operacz,

IV miejsce zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej w składzie Adam Wróblewski i Adam Kaszuba,

II miejsce zajęła reprezentacja Gimnazjum w składzie Joanna Sakowska i Aleksandra Janiak,

II miejsce zajęła reprezentacja Gimnazjum w składzie Rafał Kazimierczak i Dominik Tomalczyk.

Agnieszka Szymczyk

***************************************

Wycieczka do parku

foto

Dnia 7 października 2014r. klasa Ia i Ic pojechały do Parku  im. Chopina w Koninie. Podziwialiśmy piękno jesiennej przyrody, bawiliśmy się na placu zabaw i oglądaliśmy mieszkające w parku zwierzęta. Wszystkim dopisywał świetny humor.

E. Ignaczak, D. Majewska

***************************************

UROCZYSTOŚĆ NADANIA IMIENIA I PRZEKAZANIA SZTANDARU

foto

video (źródło: tvwielkopolska.pl)

video (źródło: wkonin.pl)

Piątek 3 października 2014 roku był wyjątkowym dniem dla społeczności Gimnazjum w Liścu Wielkim. W tym dniu miało miejsce uroczyste nadanie imienia oraz przekazanie sztandaru. Naszym Patronem została Wisława Szymborska – wybitna poetka, noblistka.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Liścu Wielkim, podczas której poświęcono sztandar. Liturgię tej uroczystości przygotowała młodzież ze Szkolnego Koła Wolontariatu. Dalszy ciąg uroczystości odbył się w budynku szkoły. Swoją obecnością zaszczycili nas znamienici goście. Po odczytaniu uchwały o nadaniu imienia Wisławy Szymborskiej Gimnazjum w Liścu Wielkim przez Przewodniczącego Rady Gminy Stare Miasto, nastąpiło przekazanie sztandaru dla szkoły. Następnie uczniowie złożyli ślubowanie na sztandar. Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna –„Gawęda o życiu i twórczości Wisławy Szymborskiej”.

Po zakończonych uroczystościach goście mieli okazję zwiedzić budynek szkoły oraz upamiętnić swoją obecność wpisem do księgi pamiątkowej.

***************************************

GMINNY DZIEŃ SPORTU  2014

foto

28 września w Modle Królewskiej odbył się XII Gminny Dzień Sportu, na którym wręczono  puchary najlepszym sportowcom ze szkół gminy Stare Miasto.  Z naszej szkoły zostali wyróżnieni: Martyna Operacz oraz zespół aerobikowy „Lawina”.

Główną atrakcją imprezy były biegi przełajowe w różnych kategoriach wiekowych.

We wszystkich kategoriach zwyciężyli uczniowie naszej szkoły:

-         kategoria klas I-III szkoły podstawowej - Dominik Bródka z klasy IIIa,

-         kategoria klas IV-VI szkoły podstawowej -  Paulina Operacz z klasy VI,

-         kategoria  gimnazjum -  Karolina Robak i Dominik Bajek.

 Gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów.

                                                                                                                               

Jolanta Waliszewska

Maria Szafran- Pingot

Mateusz Pingot

***************************************

GMINNE ZAWODY W BIEGACH SZTAFETOWYCH '2014

foto

20 września 2014r. w Zespole Szkół w Żychlinie odbyły się gminne zawody w biegach sztafetowych szkół podstawowych i gimnazjów. Naszych sportowców do zawodów przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego.

Wyniki końcowe:

I miejsce Gimnazjum Lisiec Wielki (dziewczęta) w składzie:

- Karolina Robak, Julita Kaszuba, Dominika Mikołajewska, Patrycja Mikołajewska, Joanna Sakowska, Katarzyna Kwiecińska, Milena Rusek, Karina Kwiecińska, Paulina Zaroda, Aleksandra Folta,

I miejsce Gimnazjum Lisiec Wielki (chłopców) w składzie:

- Łukasz Kazimierczak, Dominik Szymczak, Eryk Kucks, Krystian Trojanowski, Patryk Budziński, Aleksander Noskowiak, Daniel Woźniak, Dominik Bajek, Kacper Krzewiński, Mateusz Papierz,

II miejsce Szkoła Podstawowa Lisiec Wielki w składzie:

- Paulina Operacz, Oliwia Janiak, Weronika Krawczyk, Klaudia Pawlak, Klaudia Operacz, Wiktoria Roszak, Anna Wiśniewska, Kacper Szymczak, Tobiasz Wejman, Adam Wróblewski, Mateusz Bocian, Patryk Wróbel.

 

Wszystkim zawodnikom gratuluję i dziękuję

Agnieszka Szymczyk

***************************************

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W GIMNAZJUM

foto

Dnia 25 września 2014r. w Gimnazjum odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Jego skład przedstawia się następująco:

Łukasz Kazimierczak - przewodniczący,

Aleksandra Klanowska - zastępca przewodniczącego,

Weronika Kwiecińska - skarbnik,

Hubert Kowalczyk i Julita Kaszuba - sekretarzowie,

Nikola Olejniczak - Rzecznik Spraw Uczniowskich

Katarzyna Kwiecińska i Aleksandra Folta - członkowie.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i liczymy na owocną współpracę.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego:

Elżbieta Ignaczak

Milena Patrzykąt

***************************************

Świat zawodów bez tajemnic

foto

24 września Klasa III c z Gimnazjum wzięła udział w warsztacie: ”Świat zawodów bez tajemnic” przeprowadzony przez studentkę doradztwa zawodowego i personalnego na UAM w Poznaniu Martę Przybylską. Uczniowie w małych grupach pracowali nad definicją zawodu, przypisywali cechy , które są niezbędne  do  wykonywania określonych zawodów, określali predyspozycje , które są ważne w wyborze ścieżki edukacyjnej. Były to pierwsze zajęcia  z cyklu Orientacji zawodowej, którymi objęci są uczniowie klas III Gimnazjum zanim podejmą decyzję  o wyborze szkoły ponadgimnazjalne j.

                                                                                                                      pedagog

***************************************

Gala Finałowa III edycji projektu „eSzkoła – Moja Wielkopolska”

foto

czytaj więcej (źródło: stare-miasto.pl)

czytaj więcej (źródło: wkonin.pl)

Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: http://eszkola-wielkopolska.pl/cms/img/u/aktualnosci/eszkola_mojaWlkp/3edycja/2014_08_20/2014-08-20-gra1.JPG

Julia Poturała, uczennica Gimnazjum w Zespole Szkół w Liścu Wielkim, wzięła udział w finale gry edukacyjnej Globtroter, który odbył się podczas Gali Finałowej III edycji projektu „eSzkoła-Moja Wielkopolska” w Auli Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu 24 września br.

Julia znalazła się w ścisłej dziesiątce uczniów z całej Wielkopolski, którzy pokonali ponad dwa tysiące graczy! Przypomnijmy, że Globtroter to gra edukacyjna organizowana w ramach trzyletniego projektu „eSzkoła-Moja Wielkopolska”, w którym biorą udział uczniowie ze 105 wielkopolskich gimnazjów i liceów. Finaliści odpowiadali na 20 pytań z różnych dziedzin m.in. biologii, geografii, matematyki i historii. Uczniowie musieli wykazać się nie tylko bardzo szeroką wiedzą, ale także umiejętnością pokonywania stresu.

 

***************************************

„eSzkoła –Moja Wielkopolska” – Julia Poturała w finale Globtrotera!

foto

czytaj więcej (źródło: http://www.eszkola-wielkopolska.pl)

Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: http://eszkola-wielkopolska.pl/cms/img/u/aktualnosci/eszkola_mojaWlkp/3edycja/2014_08_20/2014-08-20-gra1.JPG

Julia Poturała z klasy IIa naszego  gimnazjum, podczas półfinału gry edukacyjnej „Globtroter: poznaj Wielkopolskę” rozegranego w dniu 8 września 2014r. w siedzibie OFEK w Poznaniu awansowała do ścisłej 10 finalistów. Wielki Finał  gry edukacyjnej „Globtroter: poznaj Wielkopolskę”  odbędzie się podczas Gali Finałowej III Edycji Projektu "eSzkoła - Moja Wielkopolska" 24 września 2014r. w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. My oczywiście trzymamy kciuki za Julkę!

W gronie 30 półfinalistów walczących o awans do finału gry edukacyjnej znalazły się jeszcze cztery uczennice naszego gimnazjum (Marta Roszak, Marta Staciwa, Patrycja Baczyńska i Aneta Piaskowska).

Każdy uczestnik półfinału otrzymał nagrodę: „Zegarek treningowy z GPS Garmin Forerunner 15”

Gra edukacyjna to jeden z elementów trzyletniego projektu „eSzkoła – Moja Wielkopolska”, w którym biorą udział uczniowie ze 105 wielkopolskich gimnazjów i liceów.

Projekt „eSzkoła – Moja Wielkopolska” realizowany jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego wraz z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Ogólnopolską Fundacją Edukacji Komputerowej, zaś współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Gratulujemy!

Opiekunowie grup projektowych:

Agnieszka Bocheńska

Anna Jankowska-Krawczyk

Jolanta Krzępiec

Dariusz Wróblewski – Lider Projektu

***************************************

„Globtroter: Poznaj Wielkopolskę” - wyniki rozgrywki internetowej

czytaj więcej (źródło: eszkola-wielkopolska.pl)

czytaj więcej (źródło: wkonin.pl)

Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: http://eszkola-wielkopolska.pl/cms/img/u/aktualnosci/eszkola_mojaWlkp/3edycja/2014_08_20/2014-08-20-gra1.JPG

W poniedziałek 18 sierpnia o godzinie 15:00 zakończyła się trwająca od początku czerwca rywalizacja w internetowej rozgrywce "Globtroter: poznaj Wielkopolskę".

W gronie 30 półfinalistów gry edukacyjnej znalazło się pięcioro uczniów naszego gimnazjum (Aneta Piaskowska, Marta Roszak, Julia Poturała, Patrycja Baczyńska i Marta Staciwa).

Podczas półfinału, który odbędzie się 8 września 2014 roku w siedzibie Ogólnopolskiej Fundacji Edukacji Komputerowej w Poznaniu, spotka się trzydziestu najlepszych graczy. Etap ten wyłoni dziesięciu finalistów, którzy zawalczą o cenne nagrody podczas uroczystej gali w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na pytania dotyczące projektów uczniowskich zawodnicy będą odpowiadać przed publicznością na żywo.

Gratulujemy!

Opiekunowie grup projektowych:

Agnieszka Bocheńska

Anna Jankowska-Krawczyk

Jolanta Krzępiec

Dariusz Wróblewski – Lider Projektu

*************************************************************************************************
Rok szkolny 2013/2014

*************************************************************************************************

WIZYTA NA LITWIE

 W dniach 28.07.2014 - 1.08.2014 członkowie Zespołu Ludowego "Uśmiech" wraz z opiekunami p. K. Zawal,  p. M. Patrzykąt i p. D. Kwiecińską przebywali na terenie Rejonu Solecznickiego na Litwie. Znajduje się tam Partnerska Gmina Biała Waka, z którą Gmina Stare Miasto nawiązała ścisłą współpracę. Obejmuje ona miedzy innymi wymianę doświadczeń w zakresie kultywowania polskiej tradycji i historii.

Pobyt był okazją do zwiedzenia ciekawych miejsc, poznania historii kraju oraz nawiązania nowych i zacieśnienia  już istniejących znajomości.

Program pobytu był bardzo bogaty i ciekawie zaplanowany. Mieliśmy okazję zwiedzić ważne, historyczne miejsca regionu m.in. Soleczniki, Turgiele, Pawłowo, Troki i oczywiście Białą Wakę. Ukoronowaniem wycieczek turystycznych był pobyt w Wilnie. Poza tym odwiedziliśmy szkołę w Białej Wace, w której odbywały sie spotkania z miejscowa młodzieżą, podczas których mogliśmy się zintegrować i poznać poprzez różnego rodzaju wspólne zabawy, gry, prezentacje, ogniska. Na zakończenie Zespół "Uśmiech" dał piękny koncert w Centrum Imprez w Białej Wace.

 Przez cały pobyt dopisywała nam nie tylko piękna pogoda, ale również świetne humory. Żegnając się wszyscy wyrazili nadzieję na szybkie spotkanie.

Opiekunowie

***************************************

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014 w szkole podstawowej i gimnazjum

Foto SP

Foto gimnazjum

27 czerwca podczas uroczystej akademii, dyrektor szkoły pani Agnieszka Niekochańska wraz z wychowawcami poszczególnych klas wręczyła świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody uczniom, którzy w tym roku osiągnęli najwyższe wyniki w nauce oraz listy gratulacyjne dla rodziców najzdolniejszych uczniów. Wręczono również dyplomy za 100 % frekwencję oraz nagrody i dyplomy dla tych uczniów, którzy zajęli wysokie miejsca w konkursach.

***************************************

Pożegnanie absolwentów klas szóstych

foto

W dniu 25 czerwca 2014 roku odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów klas szóstych.

***************************************

Konkurs "Pokaż piękno swojej okolicy"

video (źródło: www.tvwielkopolska.pl)

foto (źródło: www.zscku.konin.pl)

czytaj więcej (źródło: www.zscku.konin.pl)

wyniki końcowe (źródło: www.zscku.konin.pl)

W dniu 18 czerwca 2014 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stefana Batorego w Koninie odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród w IV edycji konkursu "Pokaż piękno swojej okolicy" skierowanego głównie dla uczniów gimnazjum. Zadaniem uczestników było nagranie filmu, przygotowanie prezentacji multimedialnej lub opracowanie przewodnika turystycznego o ciekawych, a mało znanych zakątkach Konina lub innych miejsc powiatu konińskiego lub regionu. Nasze Gimnazjum było reprezentowane przez trzy zespoły.

I miejsce w kategorii film za pracę pt.: Piękne miejsca gminy Stare Miasto” zdobyli Norbert Kaszuba i Krystian Maciejewski z kl. IIIb. W kategorii prezentacja multimedialnawyróżnienie zdobyły Magdalena Piaskowska i Katarzyna Piaskowska z kl. IIIa za pracę pt.:Przewodnik po okolicy - Żdżary – Wyszyna ….”.

Gratuluję!

Opiekun – Dariusz Wróblewski

***************************************

Zakończenie roku szkolnego w oddziale przedszkolnym

foto

17 czerwca 2014r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w oddziale przedszkolnym. Dzieci krótką częścią artystyczną pożegnały się z przedszkolem otrzymując dyplomy ukończenia przedszkola oraz drobne upominki. 

                                                                                                       E. Ignaczak

                                                                                                       H. Smorawska

***************************************

Wycieczka do Zoo Safari w Borysewie

foto

16 czerwca 2014r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas pierwszych pojechały do Zoo Safari w Borysewie. Naszym najmłodszym pogoda i humory dopisywały, a więc bawiły się wspaniale.

E. Ignaczak

J. Gąsiorowska

M. Kwiecińska

***************************************

Spotkanie z Łukaszem Dębskim

foto

            12 czerwca uczniowie klasy VIa i VIb uczestniczyli w spotkaniu z Łukaszem Dębskim, autorem licznych książek dla dzieci.

***************************************

Drzwi Otwarte

foto

Dnia 5 czerwca 2014 roku w Gimnazjum w Liścu Wielkim odbyły się  „Drzwi Otwarte”. Zaproszeni zostali szóstoklasiści z Modły Królewskiej, Żdżar oraz Liśca Wielkiego.

***************************************

I GMINNY TURNIEJ PIERWSZEJ POMOCY ,,MAM WIEDZĘ – WIĘC NIOSĘ POMOC”

foto

5 czerwca 2014r, w Gimnazjum w Starym Mieście odbył się I gminny turniej z zakresu pierwszej pomocy ,,Mam wiedzę – więc niosę pomoc”. W turnieju wystartowało 9 drużyn z terenu gminy Stare Miasto zarówno drużyny MDP jak i młodzież szkolna. Podczas turnieju zespoły musiały zmierzyć się między innymi z resuscytacją na fantomie, opatrzeniem złamań otwartych i zamkniętych oraz miały do odegrania scenkę, w której osoba poszkodowana doznała zadławienia. Ostatnią konkurencją był wypadek komunikacyjny, w którym założeniem było zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz wyciagnięcie osoby poszkodowanej i udzielenie jej pierwszej pomocy. W ogólnej klasyfikacji nasz zespół zajął IV miejsce.

Opiekun MDP: Agnieszka Bocheńska

***************************************

Wycieczka do Zakopanego

foto

***************************************

„Nie dla mnie promile i narkotyki”

foto

29 maja w naszej szkole w ramach współpracy z GKRPA w Starym Mieście odbył się Gminny Turniej pt. „Nie dla mnie promile i narkotyki” podczas którego uczniowie ze szkół gminnych rywalizowali ze sobą w konkursie składającym się  z trzech części:  „profilaktyka w rozumie”,  „plastyka w profilaktyce” oraz „profilaktyka, a reklama”. W konkurencji szkół gimnazjalnych nasza szkoła zdobyła I miejsce. A  reprezentowali ją uczniowie, którzy zdobyli największą liczbę punktów w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Uzależnieniach (2 kwietnia) w składzie Natalia Karpińska  z klasy II a,  Krystian Maciejewski z klasy III b oraz Magdalena Jędro z klasy III a.

W trakcie turnieju  odbył się przygotowany przez uczniów  happening pt. ”SĄD NAD AGRESJĄ”,  podczas którego agresja i przemoc z jednoznaczną stanowczością zostały osądzone i wysłane w „niebyt”!

Dużą niespodzianką podczas uroczystości było  odśpiewanie  przez naszych uczniów piosenki, w której zawarta była prośba o  to,  by rodzic był właściwym przykładem dla nich.

Zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć prezentację multimedialną szkoły , a także między innymi zobaczyć występ szkolnego chóru oraz  zespołu tańca ludowego „Uśmiech”.

A. Jelinek

***************************************

Dzień Patrona w Szkole Podstawowej

foto

***************************************

Festiwal robotyki CYBERBOT 2014

foto

17 maja grupa uczniów z klasy VIa i VIb oraz IVb pod opieką p. Mileny Patrzykąt, p. Anny Poleskej i p. Jolanty Kamińskiej po raz kolejny odwiedziła Politechnikę Poznańską. Tym razem byliśmy na Festiwalu Robotyki CYBERBOT 2014.

Głównym punktem festiwalu były zawody robotów. Konstruktorzy zmagali się w kilku kategoriach, a każda z nich różniła się zasadami i stopniem skomplikowania.

Na uczestników czekały warsztaty, na których mieli okazję budować roboty, programować procesory oraz brać udział w pokazach doświadczeń chemicznych i fizycznych.

Jolanta Kamińska

***************************************

Uczniowie Gimnazjum w 33 Bazie Lotnictwa Transportowego w Powidzu

foto

16 maja uczniowie naszego Gimnazjum wyjechali do Powidza na obchody związane ze Świętem 33 Bazy Lotnictwa Transportowego, gdzie uczestniczyli w uroczystościach jednostki. W ramach święta brali udział w uroczystej zbiórce wojskowej oglądali  samoloty oraz infrastrukturę  lotniska. Wyjazd i pobyt w Jednostce Wojskowej Sił Powietrznych Armii Polskiej  był nagrodą dla uczniów biorących   udzial w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Uzależnieniach 2 kwietnia oraz konkursie z preorientacji zawodowej  „Pierwsza Praca”-15 kwietnia.

                                                                                              A.Jelinek, M.Patrzykąt, B.Kaźmierczak

***************************************

Niektórzy lubią poezję... – Gminny Konkurs Recytatorski

foto

W związku z przygotowaniami do nadania imienia patrona gimnazjum, 14 maja 2014 roku w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Twórczości Wisławy Szymborskiej pod hasłem ,,Niektórzy lubią poezję...". Stroną organizacyjną zajęła się Pani Ewa Szczap - nauczycielka języka polskiego w gimnazjum. Po wysłuchaniu 9 recytatorów w kategorii klas IV-VI i 5 recytatorów w kategorii gimnazjalistów Komisja Artystyczna w składzie: 

Hanna Kubacka-Kujawińska - instruktor recytacji CKiS w Koninie - przewodnicząca

Agnieszka Niekochańska - dyrektor Zespołu Szkół w Liścu Wielkim

Marzanna Dominiak - nauczycielka języka polskiego w gimnazjum

postanowiła przyznać:

w kategorii klas IV-VI

I nagrodę Weronice Szyszyńskiej - SP w Żychlinie

II nagrodę Nikoli Zioła - SP w Liścu Wielkim

III nagrodę Marcie Napierale - SP w Żychlinie

w kategorii gimnazjalistów 

I nagrodę Krystianowi Maciejewskiemu - Gimnazjum w Liścu Wielkim

II nagrodę Karolinie Robak - Gimnazjum w Liścu Wielkim

III nagrodę Natalii Zalas - Gimnazjum w Żychlinie.

 GRATULUJEMY!

 Marzanna Dominiak

***************************************

Wyniki XXIII Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR 2014 w szkole podstawowej

9 maja poznaliśmy wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR, który odbył się 20 marca 2014 roku.

kategoria ŻACZEK:

Szymon Ciesielczyk – kl. II – wynik bardzo dobry (opiekun: Dorota Kwiecińska)

Eryk Budner – kl. II – wyróżnienie (opiekun: Dorota Kwiecińska)

kategoria MALUCH:

Rafał Marzol – kl. III – wyróżnienie (opiekun: Danuta Majewska)

Weronika Brzęcka – kl. IVb – wyróżnienie (opiekun: Jolanta Krzępiec)

Kategoria BENIAMIN:

Kacper Jankosz – kl. VIa – wyróżnienie (opiekun: Jolanta Kamińska)

Julita Kaszuba – kl. VIb – wyróżnienie (opiekun: Jolanta Kamińska)

Jolanta Kamińska

szkolny koordynator konkursu

***************************************

MIĘDZYNARODOWY KONKURS  MATEMATYCZNY KANGUR 2014

Wyniki dla gimnazjum

JANIAK ALEKSANDRA kl. II b – wyróżnienie

JASIŃSKI JACEK  kl. I a – wyróżnienie

 Jolanta Jaśkowiak

szkolny koordynator konkursu

***************************************

Szkolny konkurs wiedzy o życiu i twórczości Wisławy Szymborskiej rozstrzygnięty!

foto

Po zaciętej rywalizacji 20 uczestników i dogrywce ostatecznie zwyciężyły przewagą zaledwie 0,5 pkt:

1. Simona Adamczyk kl. IIIb – 9pkt./12

2. Kornelia Kaźmierczak kl. IIIa – 8,5pkt./12

3. Magdalena Piaskowska kl. IIIa – 8pkt./12

GRATULUJEMY! 

Marzanna Dominiak

***************************************

LEKKA ATLETYKA’2014

foto

7 maja 2014r. w Zespole Szkół w Liścu Wielkim odbyły się gminne zawody lekkoatletyczne.

I miejsce Martyna Operacz (600m),

I miejsce Karolina Robak (1000m),

I miejsce Eryk Kucks (100m),

I miejsce Michał Operacz (300m),

I miejsce Kazimierz Mijalski (1000),

I miejsce Dawid Trojanowski (2000m),

I miejsce – Sztafeta szwedzka Eryk Kucks, Rafała Radzimski, Dawid Derda, Łukasz Kazimierczak.

16 maja 2014r. Martyna Operacz na szczeblu powiatowym zajęła III miejsce w biegu na dystansie 600m.

Agnieszka Bocheńska

***************************************

Nasze zmagania w konkursie z okazji Światowego Dnia Ziemi 2014 

foto

Gimnazjaliści z Liśca Wielkiego wiedzą jak oszczędzać prąd i potrafią otwarcie” o tym mówić, bo to list otwarty do mieszkańców swojej miejscowości był formą, w której należało zawrzeć pomysły na oszczędzanie energii elektrycznej. W konkursie powiatowym zorganizowanym w Żychlinie wzięło udział dziesięcioro naszych gimnazjalistów. List otwarty w kształcie kuli ziemskiej, w którym ziemia prosi o ocalenie, został oceniony najwyżej ( I miejsce – Krystian Maciejewski z klasy IIIb, opiekun p. Teresa Dubowicz), a żarówka wypowiadająca się w języku Hip-Hopu została wyróżniona spośród wielu innych ( Aneta Rzewska z klasy IIIa, opiekun p. Marzanna Dominiak).

Brawo za kreatywność! 

Marzanna Dominiak

***************************************

WIOSNA, ACH TO TY…

foto

1 maja 2014r. grupa uczniów z kl. II c szukała zwiastunów wiosny w lesie podczas rajdu rowerowego zorganizowanego w ramach projektu E- szkoła Moja Wielkopolska na terenie Żdżar i Krzymowa. Zapraszamy do galerii zdjęć i podziwiania krajobrazów, które zapierają dech w piersiach o tej porze roku. Może warto wybrać się na wycieczkę, żeby podziwiać piękno przyrody.            

Anna Jankowska-Krawczyk

***************************************

Majowe święta

foto

29 kwietnia uczniowie naszej szkoły przygotowali apel z okazji świąt i rocznic przypadających w maju. Tę niecodzienną lekcję historii przygotowali uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum pod kierunkiem p. Karoliny Tęczy, p. Wioletty Ratajczyk i p. Jerzego Kowalczyka. Wspominano Święto Pracy oraz 10 rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, Dzień Flagi RP, Święto Konstytucji 3 Maja oraz 69 rocznicę zakończenia II wojny światowej.

Mamy nadzieję, że skłoniło to wielu z nas do refleksji nad znaczeniem majowych rocznic. Było to prawdziwe patriotyczne przeżycie. Krótko, ale treściwie przedstawiono bardzo ważne wydarzenia dla nas Polaków i naszej Ojczyzny, która musiała przejść ciężką i bardzo krętą drogę do WOLNOŚCI ...

W. Ratajczyk

***************************************

Szkolna Olimpiada Zdrowia

25 kwietnia odbyła się coroczna Szkolna Olimpiada Zdrowia, mająca na celu zachęcanie uczniów klas młodszych do zdrowego stylu życia i poszerzanie ich zasobu wiedzy na ten temat.

Impreza rozpoczęła się od prezentacji multimedialnej pt. „Jedzmy zdrowo, kolorowo”. Następnie dzieci sprawdziły się w śpiewaniu piosenek o tematyce zdrowotnej w formie karaoke. Wszyscy mogli się poruszać przy tańcu z Kubusiem, a dziewczynki z klasy III przygotowały krótki pokaz aerobiku. Były też bardzo przez uczniów lubiane konkursy (rozpoznawanie owoców i warzyw poprzez dotyk, smak) i konkurencje sportowe.

Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały gumy do skakania.

Jolanta Waliszewska

Wychowawcy klas I-III

***************************************

WYNIKI  KONKURSU „Drzewko za butelkę” VIII Powiatowa Edycja 2014r.

foto

W Zespole Szkół w Liścu Wielkim  młodzież gimnazjum zbierała butelki typu PET oraz nakrętki. Akcja miała miejsce w marcu i kwietniu. Podczas akcji uczniowie zebrali około 2645 butelek typu PET i zgromadzili w szkole 54549 sztuk nakrętek, które zostaną przekazane na cele charytatywne.

LISTA UCZNIÓW, KTÓRZY OSIĄGNELI NAJLEPSZY WYNIK:

            1.        Magdalena Jędro kl. III a – 8810  sztuk nakrętek

            2.       Daria Radzimska kl. III a – 8378 sztuk nakrętek

            3.        Patrycja Olejnik  kl. Ia – 510 sztuk butelek

Uzyskaliśmy lepszy wynik  niż w zeszłym roku w kategorii nakrętki .

Nagrody dla najlepszych zostaną wręczone przez organizatora na podsumowaniu akcji w siedzibie Starostwa Powiatowego w dniu 23. 05.2014r.

Gratuluję i dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu !!!

Anna Jankowska- Krawczyk

***************************************

Konkurs na Palmę wielkanocną rozstrzygnięty!

foto

Drugie miejsce zdobyli  uczniowie  Szkoły Podstawowej  w konkursie na Palmę wielkanocną, którego organizatorem było Centrum Handlowe Ferio.  Dzięki głosom oddanym na naszą palmę uczniowie otrzymali ciekawe i bardzo praktyczne nagrody dla szkoły. Wszystkim, którzy przyczynili się do naszego sukcesu bardzo dziękujemy. Uczniowie, którzy wykonali palmę to: Bocian Mateusz, Ludwiczak Jakub, Górska Aleksandra, Kwieciński Norbert, Kaszuba Szymon, Szczepaniak Sebastian, Roszak Klaudia, Bandowska Julia,  Wrzesińska Oliwia, Piątkowska Klaudia.

 

Gratuluję i dziękuję!

Magdalena Kwiecińska

***************************************

KOLEJNY SUKCES W KONKURSIE NA PALMĘ WIELKANOCNĄ

foto

video (źródło: tvkonin.pl)

czytaj więcej (źródło: www.ckis.konin.pl)

Uczniowie Szkoły Podstawowej brali udział w konkursie na Palmę Wielkanocną zorganizowanym przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie oraz Klasztor Franciszkanów. Dwoje uczniów zostało nagrodzonych: Oliwia Kamińska (kl.Ib) oraz Jakub Smorgolewski (kl. Ia). Bardzo serdecznie gratuluję i zapraszam do udziału w kolejnych konkursach plastycznych.

M. Kwiecińska

***************************************

,,NAJPIĘKNIEJSZY STÓŁ WIELKANOCNY"

foto

16 kwietnia 2014r. po raz czwarty w Zespole Szkół w Liścu Wielkim – Gimnazjum odbył się wewnątrzszkolny konkurs na najciekawszą aranżację stołu wielkanocnego. Uczniowie mieli 45 minut na przygotowanie swojego stołu, wykonania dekoracji oraz dobrania odpowiedniego asortymentu zastawy stołowej. Zainteresowanie rywalizacją przerosło nasze oczekiwania. Wszystkie stoły prezentowały się niesamowicie, pomysłowość uczniów zarówno klas pierwszych, drugich, jak i trzecich przeszła oczekiwania komisji, która miała niełatwy wybór. Do konkursu zgłosiło się 15 trzyosobowych zespołów. Zadaniem uczniów było zaaranżować wystój wielkanocnego stołu z przyniesionych przez siebie materiałów. Jury miało ciężki orzech do zgryzienia, gdyż uczniowie włożyli dużo serca i pracy w przygotowanie dekoracji. Komisja zwracała uwagę na pomysłowość, twórczość, aranżacje stołu, właściwy dobór nakrycia i estetykę wykonania. Po burzliwych obradach ustalono następujący werdykt:

I miejsce zdobyli uczniowie z klasy Ib w składzie: Hubert Adamczyk, Norbert Karczewski, Hubert Kowalczyk,

II miejsce uczniowie z klasy Ib w składzie: Joanna Arent, Marta Kwiatkowska, Karina Kwiecińska,

III miejsce uczniowie z klasy IIa Natalia Karpińska, Alina Derda, Damian Radzimski.

Wyróżnienie otrzymała klasa IIIB Maria Trębasiewicz, Wiktoria Kałużna, Paulina Mikołajewska.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy

Agnieszka Bocheńska, Elżbieta Ignaczak

***************************************

WIELKANOCNE SPOTKANIE Z JANEM PAWŁEM II

W środę 16 kwietnia 2014r. w ostatni dzień nauki przed Świętami Wielkanocnymi społeczność naszej szkoły zgromadziła się na okolicznościowym apelu.  Tematykę całego spotkania najlepiej streszczą słowa wprowadzenia do apelu p. Maciej Rakowskiego naszego katechety: Abba Ojcze, powtarzamy dziś to wezwanie do radości, które było hymnem VI Światowych Dni Młodzieży w Częstochowie w 1991 roku. Powtarzamy je, ponieważ okoliczność w szczególny sposób do tego usposabia. Oto nadchodzi wielki dzień kanonizacji - ogłoszenia świętym -JANA PAWŁA II Największego z Rodu Polaków; 27 kwietnia 2014r. Dlatego chcemy tu i teraz - cała nasza społeczność szkolna - otaczając Wielkanocny Stół przywołać na pamięć życie, nauczanie i pielgrzymowanie Papieża Polaka.

WESOŁEGO ALLELUJA!

Szkolne Koła Wolontariatu

***************************************

VI Finał Wiosennego Konkursu Wiedzy o Koninie i re­gionie

foto (źródło: www.zscku.konin.pl)

foto (źródło: www.konin-starowka.pl)

video (źródło: tvkonin.pl)

czytaj więcej (źródło: www.zscku.konin.pl)

czytaj więcej (źródło: www.konin-starowka.pl)

W dniu 12 kwietnia 2014r. odbył się kolejny VI Finał Wiosennego Konkursu Wiedzy o Koninie i re­gionie. W tym roku do tematyki Konkursu włączono dodatkowo zagadnienie „Kultura ludowa na ziemi konińskiej”, w związku z ogłoszeniem przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego roku 2014 – Rokiem Oskara Kolberga.

Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym udział wzięło 151 uczniów z 13 gimnazjów. Do II etapu zakwalifikowano 31 uczestników z najlepszymi wynikami, w tym 5-cioro reprezentantów naszego Gimnazjum (Mateusz Papierz, Patrycja Mikołajewska, Patrycja Baczyńska, Magdalena Piaskowska, Maria Gabriela Brazdyte).

Uczniowie naszego Gimnazjum w klasyfikacji drużynowej zdobyli I miejsce.

Gratulujemy!

Dariusz Wróblewski

Wioletta Ratajczyk

***************************************

„Nie bójmy się robotów” czyli wydarzenia Festiwalu Nauki i Sztuki

foto

            10 kwietnia siedmioro uczniów z klasy VIa i VIb wzięło udział w wydarzeniach festiwalowych na terenie Politechniki Poznańskiej. Uczestniczyli w wykładach, warsztatach i prezentacjach dotyczących robotyki, drukarek 3D i zastosowań współczesnej chemii. Poza tym mieli okazję zwiedzić nowoczesne Centrum Wykładowe i zobaczyć sale wykładowe. W przerwie skorzystali ze stanowisk prezentujących mini – roboty.

Jolanta Kamińska

***************************************

GMINNY KONKURS BIBLIJNO-LITURGICZNY

Dnia 09 kwietnia 2014r. nasza szkoła była gospodarzem Gminnego Konkursu Biblijno-Liturgicznego dla uczniów kl IV-VI szkół podstawowych gminy Stare Miasto. Tematem przewodnim konkursu było Święte Triduum Paschalne Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa.

Do udziału w Konkursie zgłosili się uczniowie ze Szkół Podstawowych w Barczygłowie, Żdżarach, Żychlinie oraz Liścu Wielkim razem 31 osób.

 Uczniowie po pokonaniu 33 konkursowych pytań oczekiwali z niecierpliwością na ogłoszenie wyników. Laureatami Gminnego Konkursu Biblijno-Liturgicznego zostali: Antoni Stolarek (I miejsce SP Żdżary); Martyna Jankosz (II miejsce SP Lisiec Wielki); Aleksandra Rogalska (II miejsce SP Żychlin); Anita Woźniak (III miejsce SP Żychlin); Norbert Macudziński (III miejsce Żdżary).

Nagrody dla laureatów ufundowała Gmina Stare Miasto oraz Parafia rzymsko-katolicka w Liścu Wielkim, a nagrody pocieszenia dla wszystkich uczestników przekazało Szkolne Koło Wolontariatu działające przy naszej szkole. Wszystkim nagrodzonym GRATULUJEMY! Do zobaczenia za rok…

Maciej Rakowski
KATECHETA

***************************************

Żyj smacznie i zdrowo

Klasa III a  przez pół roku realizowała program edukacyjny, który miał na celu propagowanie wśród młodzieży gimnazjalnej dobrych nawyków związanych z prawidłowym odżywianiem a przede wszystkim przeciwdziałanie marnowaniu żywności, świadome dokonywanie zakupów spożywczych, prawidłowe przechowywanie żywności, umiejętność komponowania smacznych posiłków oraz uświadamianie korzyści wynikających ze wspólnego spożywania posiłków. Zestawy edukacyjne, scenariusze lekcji otrzymaliśmy od organizatora konkursu. Po zakończeniu programu uczniowie klasy III a nakręcili film społeczny „Nie marnujesz, nie głodujesz”, który weźmie udział w konkursie ogólnopolskim na poziomie gimnazjum. W filmie występują wszyscy uczniowie z klasy. Zapraszamy do obejrzenia.

Anna Jankowska -Krawczyk

***************************************

Jeżycjada znana i lubiana

jest również w Gimnazjum w Liścu Wielkim. Jak co roku i tym razem wzięliśmy udział w Gminnym Konkursie Czytelniczym, propagującym książki Małgorzaty Musierowicz, organizowanym przez Bibliotekę ZS w Żychlinie. Zgodnie z regulaminem należało wnikliwie zapoznać się z treścią dwóch książek autorki „Język Trolli i „McDusia”. Tym razem wystartowały dwie drużyny: z klasy Ib – Kamila Kałużna i Nikola Urbaniak i z klasy IIIa – Szymon Tomczak i Natalia Zaroda. W trzech etapach konkursu, na które składały się:

Ø praca plastyczna – ilustracja jednego wydarzenia z przeczytanych książek,

Ø trzy wierszowane zagadki – portrety literackie bohaterów,

Ø rozwiązanie dziesięciu zadań związanych ze znajomością treści;

drugie miejsce (na 6 gimnazjów) zajął zespół z klasy IIIa.

Gratulujemy!

Marzanna Dominiak

***************************************

PALENIE PAPIEROSÓW NIE PRZYNOSI KOKOSÓW

foto

2 kwietnia w środę  18 uczniów  Gimnazjum zmierzyło się z  wiedzą  na temat palenia papierosów podczas  Szkolnego Konkursu Wiedzy o Uzależnieniach. Ci, którzy wzięli udział musieli odpowiedzieć na szereg pytań np. Jaki jest skład chemiczny dymu tytoniowego, które z jego składników są karcynogenne czyli nowotworowe, jakie choroby powoduje wdychanie dymu tytoniowego, czy palenie bierne jest mniej szkodliwe od czynnego. Uczniowie musieli również wykazać się wiedzą na temat modnych ostatnio gadżetów palaczy jakimi są e-papierosy. Elektroniczny dymek nie jest jednak-jak się okazuje -zupełnie bezpieczny dla zdrowia, zawarta w nich nikotyna jest jedynie rozpuszczona w "liquidzie", który  wydziela substancje rakotwórcze. Temat konkursu przyciągnął  zatem uczniów, którzy nie boją się całej prawdy na temat palenia papierosów, potrafiących przestrzec kolegę przed sięganiem po papieros ( takie było też zadanie konkursowe), bo " Palenie papierosów nikomu nie przynosi kokosów".

                                                                                                                             pedagog,

                                                                                                                             A. Jankowska-Krawczyk

***************************************

VIII Gminny Konkurs Języka Angielskiego „ ENGLISH CAN BE FUN

26 marca 2014 r.  odbył się VIII Gminny Konkurs Języka Angielskiego „ ENGLISH CAN BE FUN”. Uczniowie Szkoły Podstawowej  odnieśli następujące sukcesy:

Kategoria klas IV:

Martyna Jankosz – III miejsce

Kategoria klas V:

Izabela Kaźmierczak – III miejsce

Dawid Rymiszewski – wyróżnienie

Kategoria  klas VI:

Julita Kaszuba – wyróżnienie

Gratulujemy!

Karolina Tęcza

***************************************

VI Konkurs Wiedzy o Koninie i regionie – etap szkolny

25 marca 2014r. w naszej szkole odbył się etap szkolny VI Wiosennego Konkursu Wiedzy o Koninie i regionie. W konkursie wzięło udział 24 uczniów z klas II i III gimnazjum. Do finału, który odbędzie się 12 kwietnia 2014r. w Koninie zakwalifikowało się 5 uczniów:

*       Mateusz Papierz – kl. IIc

*       Patrycja Mikołajewska – kl. IIc

*       Magdalena Piaskowska – kl. IIIa

*       Patrycja Baczyńska – kl. IIc

*      Maria Gabriela Brazdyte – kl. IIIb

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dariusz Wróblewski

Wioletta Ratajczyk

***************************************

XV FINAŁ WIELKOPOLSKICH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W AEROBIKU GRUPOWYM

foto

***************************************

MISTRZOSTWA REJONU KONIŃSKIEGO W AEROBIKU GRUPOWYM ‘2014

foto

21 marca 2014r. na hali MOSiR Rondo w Koninie odbyły się rejonowe zawody rejonowe w aerobiku grupowym szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W zawodach wystąpiło 17 zespołów ze szkół z Konina i regionu. Reprezentacja naszej szkoły zdobyła II miejsce, uzyskując tym samym awans do Finału Wielkopolskiego
Naszą szkołę reprezentują: Patrycja Baczyńska, Simona Adamczyk, Alicja Durkiewicz, Marta Staciwa, Nikola Staniewska, Wiktoria Kałużna, Paulina Mikołajewska, Katarzyna Kwiecińska.

Opiekun: Agnieszka Bocheńska

***************************************

V Szkolny Konkurs Języka Angielskiego „HOW GOOD IS YOUR ENGLISH?”

W dniu 21.03.2014 r. odbył się V Szkolny Konkurs  Języka Angielskiego, do którego przystąpiło 30 uczniów klas IV – VI.

Najlepsze wyniki uzyskali:

Klasa IV

Martyna Jankosz – I miejsce

Adam Wróblewski – II miejsce

Paulina Brzęcka  - III miejsce

Klasa V

Dawid RymiszewskiI miejsce

Izabela KaźmierczakII miejsce

Sandra Zioła III miejsce

Joanna Klanowska – wyróżnienie

Klasa VI

Julita Kaszuba – I miejsce

Dominika Mikołajewska – II miejsce

Klaudia Kałużna – III miejsce

Marta Owsiak – wyróżnienie

Uczniowie , którzy zajęli I, II i III miejsce będą reprezentować szkołę w Gminnym Konkursie Języka Angielskiego „English can be fun”. 

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Karolina Tęcza

***************************************

Pojedynek zimowo – wiosenny

foto

Pojedynek zimowo - wiosenny stoczyli 21 marca 2014r. uczniowie Zespołu Szkół w Liścu Wielkim. Uczniowie przepędzili zimę i okrzykami powitali wiosnę udając się na spacer po okolicy. Było kolorowo, wesoło i głośno!

***************************************

Uczniowie naszej szkoły na meczu piłki nożnej Lech Poznań – Podbeskidzie Bielsko – Biała.

Jak we wszystkim, tak i w sporcie młodzi ludzie potrzebują dobrych wzorców.

14 marca zorganizowany został wyjazd do Poznania na mecz piłki nożnej. Uczestniczyli w nim uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej wraz z opiekunami – Mateuszem Pingotem, Jerzym Kowalczykiem, Moniką Krawczyk i Mileną Patrzykąt. Celem wyjazdu było propagowanie dyscypliny sportowej, jaką jest piłka nożna oraz odpowiedniego zachowania się na obiektach  sportowych poprzez kulturalny doping (w klubowych szalikach Lecha Poznań ;) )

Uczestnicy wyjazdu mogli zobaczyć piłkę nożną w najlepszym wydaniu, albowiem spotkały się drużyny, które grają w najwyższych ligach w Polsce: Lech Poznań -  –Podbeskidzie Bielsko - Biała. Wygrał faworyt naszych wycieczkowiczów – Lech Poznań 2:1. Po emocjonującym meczu uczniowie zrobili pamiątkowe zdjęcia. Teraz czas na sukcesy naszych szkolnych zawodników ;)

Organizatorzy

***************************************

Wieczorek integracyjny

Dnia 08.03.2014r. w naszej szkole, odbył się ,,wieczorek integracyjny”, który został zorganizowany przez panią E. Pilarczyk dla uczniów klasy IB. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 19.00. W tym dniu odbyły się warsztaty z psychologiem, które zostały przeprowadzone w formie dyskusji i ćwiczeń. Przygotowano także smaczny poczęstunek. Wszyscy miło spędzili czas. Ten wieczór będzie na długo wspominany przez uczniów z klasy IB.

Klasa Ib z wychowawcą

***************************************

Szkoła w Liścu Wielkim ma swoje radio

czytaj więcej (źródło: konin.naszemiasto.pl)

***************************************

XXXVII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ ‘2014

foto

7 marca 2014r. w Gimnazjum w Starym Mieście odbyła się XXXVII Edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem ,,Młodzież Zapobiega Pożarom”. Naszą szkołę reprezentowały następujące uczennice:

Szkoła Podstawowa (Milena Roszak, Marika Noskowiak, Aleksandra Folta)

Gimnazjum (Joanna Arent, Magdalena Piaskowska, Nikola Staniewska)

W eliminacjach gminnych 3 miejsce zajęła Milena Roszak kategoria szkoły podstawowe, w kategorii gimnazjów 3 miejsce zajęła Magdalena Piaskowska.

Uczennica Magdalena Piaskowska otrzymała puchar Wójta Gminy Stare Miasto w kategorii najstarsza uczestniczka Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Gratulujemy!

Agnieszka Bocheńska

***************************************

"TY JESTEŚ MESJASZ, SYN BOGA ŻYWEGO"

To hasło przewodnie VII Konkursu Wiedzy Religijnej Diecezji Włocławskiej dla uczniów szkół gimnazjalnych. Dnia 3 marca miał miejsce etap dekanalny tegoż konkursu. Naszą szkołę (w Tuliszkowie) reprezentowali uczniowie Weronika Wojciechowska, Aneta Rzewska, Hubert Kowalczyk. Wysoki poziom konkursu nie pozwolił naszym gimnazjalistom powalczyć w finale.
 Już za rok kolejna edycja…

Maciej Rakowski - KATECHETA

***************************************

Zobaczyli, jak powstaje telewizja

video (źródło: tvkonin.home.pl)

***************************************

MŁODY CZŁOWIEKU – BIBLIOTEKA CZEKA NA CIEBIE

Pod takim hasłem działa Dyskusyjny Klub Książki (DKK) skierowany do gimnazjalistów lubiących czytać (albo tych, którzy chcą polubić czytanie ;-) ). Spotykamy się raz w miesiącu w gimnazjum, sala nr 20 ( szczegółowe informacje u p. Marzanny Dominiak).

Pierwsze spotkanie odbyło się 27 lutego br. Pretekstem do dyskusji była książka Barbary Stenki pt.: Akcja ,,Chłopaki”. W miłej atmosferze wymienialiśmy spostrzeżenia i dzieliliśmy się wrażeniami. Rozmawialiśmy o problemach nastolatków, które porusza autorka książki: niezrozumienie w rodzinie, konflikt pokoleń, wyobcowanie w grupie, tolerancja dla odmienności i poszukiwanie swojego miejsca w rzeczywistości.

Zapraszamy do Klubu, kolejna książka już czeka! Zapisy w Bibliotece (publicznej w Liścu Wielkim). Informacje również na stronie Biblioteki: www.lisiecwielkibib.wix.com/biblioteka

Marzanna Dominiak

***************************************

XVIII MISTRZOSTWA GMINY W TENISE STOŁOWYM ‘2014

foto

1 marca 2014r. odbył się XVIII Gminny Turniej Tenisa Stołowego Szkół Podstawowych i Gimnazjów z terenu Gminy Stare Miasto. 

I miejsce zajęła Martyna Jankosz w kategorii dziewcząt kl. I-IV

III miejsce zajął Adam Wróblewski w kategorii chłopców kl. I – IV

III miejsce zajęła Iga Wróblewska w kategorii dziewcząt kl. V-VI

II miejsce zajął Kacper Jankosz w kategorii chłopców kl.V-VI

III miejsce zajęła Daria Woźniak w kategorii dziewcząt klas gimnazjalnych

III miejsce zajął Łukasz Kazimierczak w kategorii chłopców klas gimnazjalnych

Zespół Szkół w Liścu Wielkim reprezentowali następujący tenisiści: Adam Kaszuba, Adam Wróblewski, Martyna Jankosz, Hubert Jędro, Tobiasz Wejman, Miłosz Zimny, Żaneta Wróblewska, Iga Wróblewska, Dominika Mikołajewska, Rafał Kazimierczak, Kacper Jankosz, Dominik Tomalczyk, Kacper Sokół, Norbert Komosiak, Jakub Nowak, Daria Woźniak, Łukasz Kazimierczak

Wszystkim tenisistkom i tenisistom serdecznie gratulujemy!

Wszystkim dziękujemy za udział w turnieju.

Agnieszka Bocheńska

***************************************